Monitorowanie cen – przyszłość handlu?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W niezwykle konkurencyjnym środowisku zdolność szybkiego dostosowywania się i reagowania na zmiany rynkowe to nie tylko zaleta, ale konieczność. Strategie Monitorowania Cen i Dynamicznych Cen to awangarda świadomości detalicznej, decydujący czynnik sukcesu sklepów internetowych i producentów. Rozumiemy, że wykorzystanie tych narzędzi może oznaczać różnicę między przewodzeniem na rynku a pozostawaniem w tyle.

Monitorowanie cen: filary przewagi konkurencyjnej

Precyzja oprogramowania do monitorowania cen

Oprogramowanie do monitorowania cen Dealavo jest liderem w dziedzinie śledzenie cen i analiz rynku, oferując niezrównaną dokładność i dane w czasie rzeczywistym. Z algorytmiczną precyzją skanuje ceny konkurencji, aby zapewnić przydatne informacje, które wspomagają podejmowanie strategicznych decyzji.

Czy wiesz co uzyskujesz współpracując z Dealavo?

– Automatyczna analiza konkurencji

– Korekty cen w czasie rzeczywistym

– Maksymalizacja marży zysku

Na czym polega skanowanie cen rynkowych i czym jest proces monitorowania cen. przyjrzyj się poniższemu schematowi:

monitorowanie cen

Monitoring cen w Dealavo, źródło: https://dealavo.com/pl/monitoring-cen/

W panelu Dealavo możesz obserwować ceny produktów, które uznajemy sa konkurencyjne do produktów oferowanych przez klientów. Identyfikacja produktu opiera się na np. numerach EAN lub innych parametrach, wskazanych przez klietów. Dopasowywanie produktów wspierane jest przez sztuczną inteligencję oraz weryfikowane przez zespół Dealavo Quality Team.

Zaagregowane dane możesz segmentować, tak aby zapewnić sobie czytelność analiz. Możesz używać filtrów i korzystać z bogatego zasobu wykresów. Możesz również eksportować ich do innych programów lub używać wbudowanych integracji.

Ciekawą funkcją jest korzystanie z alertów mailowych czy zrzutów asortymentów konkurencji.

Dynamiczne ceny: sztuka dostosowywania się

Dynamic Pricing to puls reakcji rynku. Nasze systemy są zaprojektowane tak, aby wykrywać najmniejsze zmiany na rynku i reagować na nie, zapewniając, że Twoja strategia cenowa będzie równie dynamiczna jak sam rynek.

Co daje Dynamic Pricing:

– Sprawna reakcja na wahania popytu

– Wdrożenie strategicznych zasad cenowych

– Wykorzystanie pozycji rynkowej do dźwigni cenowej

Aby móc skorzystać z funkcji Dynamic Pricing musisz najpierw skonfigurować reguły na podstawie których ceny będą dostosowywane. Przyjrzyj się poniższym przykładom dostępnym w Dealavo:

  • TOP 3 na danej platformie – korzystaj z tej reguły, żeby być pośród trzech pierwszych ofert w danym kanale sprzedażowym, np. w Google Shopping
  • Pomiędzy dwoma konkurentami – reguła ta pozwala na wdrażanie automatyzacji cen pomiędzy poszczególnymi, wskazanymi konkurentami
  • Poniżej/powyżej wskazanych wielkości – ta opcja pozwala na wskazywanie celów marży jako konkretnych liczb lub procentów (np. cena danego produktu powinna zawierać w sobię marże w wysokości 5%)
  • Poniżej/powyżej wskazanych konkurentów – przy korzystaniu z tej reguły alogrytm wygeneruje wyższe lub niższe ceny względem wskazanych konkurentów
  • Zwiększyć/zmniejszyć o daną ilość/procent – ta opcja pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie ceny lub jej procentu w danym okresie czasu.
  • Niski zapas – ta opcja jest szczególnie przydatna w przypadku produktów tzw. „end-of-line, a więc w momencie w którym nasz produkt wchodzi w ostatni cykl życia
  • Optymalizacja zysku – AI oraz odkrywanie – ta reguła jest wyjątkowo interesująca. Pozwala bowiem na optymalizacje cen poprzez sztuczną inteligencję (AI). Algorytm uczy się z zebranych informacji i dostosowuje ceny do warunków rynkowych w najprzystępniejszy sposób.
dynamic-pricing-pl

Funkcja Dynamic Pricing dostępna w Dealavo daje możliwość korzystania z automatyczego repricingu cen celem dostosowania się do sytuacji rynkowej, źródło: www.dealavo.com

Opanowywanie trendów rynkowych dzięki śledzeniu cen

Wpływ oprogramowania do śledzenia cen

dealavo-monitorowanie-cen

Dealavo – program do monitoringu cen dowolnych platform – zarówno Marketplace’ów jak i pojedyńczych sklepów internetowych. Źródło: www.dealavo.com/pl

Dealavo oprogramowanie do śledzenia cen to coś więcej niż narzędzie — to sojusznik biznesowy. Usprawnia złożony proces śledzenia trendów rynkowych, upraszczając zawiłości ustalania cen na rozległym rynku e-commerce.

Wzmocnij swoją strategię handlu elektronicznego

– Dogłębna analiza rynku

– Lepsza widoczność trendów rynkowych

– Efektywne śledzenie tysięcy produktów

A wszystko to możesz obserować w dość intuicyjnym panelu, który pozwala Ci szybko spojrzeć na cały rynek konkurencji, ale również przyjrzeć się poszczególnym produktom.

Jeśli chcesz zobaczyć jak działa Dealavo w praktyce zapoznaj się z poniższym Case Study:

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię