Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę paliwową i dlaczego warto z niej korzystać?

Coraz więcej firm transportowych oraz właściciel samochodów firmowych korzysta z kart paliwowych, doceniając możliwość dokonywania uproszczonych rozliczeń oraz tańszego tankowania pojazdów. Jakie jeszcze zalety mają karty paliwowe i jak wybrać najlepszą?

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa jest idealnym rozwiązaniem w każdej firmie posiadającej flotę aut. Pozwala na bezgotówkowe rozliczenia za tankowanie auta i inne usługi. Stanowi także duże ułatwienie w rozliczaniu kosztów firmowych. Kartę oferują polskie i zagraniczne koncerny, jak np. Orlen oraz sieci międzynarodowe – np. Routex. W zależności od wydawcy każda karta ma inny zakres oferty. Dzięki posiadaniu karty paliwowej kierowca nie musi każdorazowo pobierać faktury za tankowanie i posiadać przy sobie gotówki. Właściciel firmy ma wgląd w zawierane transakcje, a raz lub kilka razy w miesiącu otrzymuje fakturę zbiorczą. Karta wyglądem przypomina kartę kredytową, lecz najczęściej wystawiana jest nie na osobę, lecz na pojazd. Można nią płacić za paliwo oraz inne wydatki na stacjach benzynowych, a także za przejazdy – chociażby za przejazd przez most czy tunel. Opłaci się nią również Eurowinietę.

Gdzie i za co można płacić kartą paliwową?

Wybierając wydawcę karty paliwowej, warto zwrócić uwagę na zakres oferty. Oprócz płatności za paliwo i przejazdy, niektóre karty dają większe możliwości. Może to być płatność za parking, przeprawę promem, serwisowanie czy mycie samochodu. Płatności można dokonywać zarówno w kraju, jak i za granicą. Zależy to jednak od emitenta karty. Ustala on, w jakich krajach karty są honorowane oraz na jakich stacjach benzynowych. Inny zakres usług będzie miała karta paliwowa Orlen, a inny wydana przez międzynarodowy koncern niezwiązany z marką. Podstawową zaletą karty paliwowej jest możliwość tankowania na wybranych stacjach benzynowych po niższych niż obowiązujące cenach. Gdy firma posiada więcej kart paliwowych danego wydawcy, to zniżki mogą być naliczane od ceny hurtowej paliwa. Rabaty te pozwalają na generowanie znacznych oszczędności. Więcej informacji na temat zalet posiadania karty paliwowej można znaleźć w artykule na ocrk.pl.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę paliwową?

Decydując się na kartę paliwową, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Zazwyczaj sama karta jest bezpłatna. Warto jednak porównać limity minimalnych miesięcznych kosztów tankowania. Jeżeli pojazd ma mały przebieg kilometrów, może się okazać, że nie osiągnie wymaganego limitu.

Kolejnym, ważnym aspektem jest zasięg terytorialny karty i dostępność stacji benzynowych danej marki. Może okazać się, że wybrana karta nie spełni naszych oczekiwań w tej kwestii.

Nie mniej ważna jest sama oferta. Czy zakres usług, za które można płacić konkretną kartą, jest odpowiedni do naszych potrzeb? Czy oferuje ona dodatkowe rabaty?

Wybór właściwej karty paliwowej przekłada się nie tylko oszczędności dla przedsiębiorcy i mniejsze wydatki na paliwo – umożliwia także zwiększenie komfortu kierowcy, który w trasie nie musi obawiać się o koszty tankowania czy parkingu. Wybór powinien być jednak dokładnie przemyślany.

Ostatnie Wpisy

Jak znaleźć dobrą agencję marketingową i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru

Praktycznie w każdym rodzaju działalności spotykamy się z dużą ilością konkurencyjnych firm. Nic w tym dziwnego. Mamy przecież wolny rynek i tak...

Tania reklama firmy – 5 pomysłów na skuteczną promocję

Narastająca konkurencja rynkowa sprawia, że przedsiębiorcy muszą inwestować w coraz nowocześniejsze działania marketingowe. Czasy, kiedy wystarczyło zaprezentować produkt w spocie telewizyjnym, dawno...

Kreator ankiet – jak go poprawnie używać?

Badania opinii konsumentów są coraz ważniejsze we współczesnych przedsiębiorstwach. Specjaliści do spraw marketingu decydują się często na skorzystanie z kreatora ankiet i...

Karta podarunkowa to idealny prezent?

Zapewne masz doświadczenia w kupowaniu prezentów dla rodziny i przyjaciół. I zapewne nie raz zdarzyło się, że w pewnym momencie stanąłeś przed...

Wycieraczki samochodowe: kiedy należy je wymienić i jakie kupić?

Odpowiednio dobrane wycieraczki do szyb mają ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. O czym warto pamiętać przy zakupie?

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię