Na czym polega fenomen naturalnych past do zębów?

Naturalna pielęgnacja na dobre wkroczyła do naszego codziennego rytuału dbania o urodę. W ten sposób troszczymy się o naszą skórę, włosy, paznokcie… Ostatnio bardzo popularne stają się także produkty przeznaczone do higieny jamy ustnej, których skład oparty jest na wielu komponentach pochodzących wprost z przyrody. Dziś dowiesz się, co znajduje się w naturalnych pastach do zębów oraz poznasz właściwości ekstraktów roślinnych, które się do nich dodaje.

Zamiast chemii – naturalne składniki

Fluor to jeden z najbardziej kontrowersyjnych składników past do zębów. Z jednej strony jest znany i ceniony ze swoich właściwości przeciwpróchniczych. Jednak przeprowadzono wiele badań, które dowodzą, że nadmiar tego pierwiastka prowadzi do powstawania przebarwień na zębach oraz do kruszenia i innych uszkodzeń szkliwa. Wiele naturalnych past do zębów nie zawiera fluoru. Soda to kolejny niemile widziany komponent. Fakt, wykazuje właściwości wybielające, lecz może ścierać warstwę szkliwa. Naturalna pasta do zębów ma o wiele bardziej łagodniej działające składniki aktywne. A oprócz tego pielęgnuje całą jamę ustną, przywracając jej odpowiedni poziom pH. Tutaj znajdziesz doskonałe naturalne produkty, które kompleksowo zadbają o zdrowie Twoich zębów i dziąseł: https://makeup.pl/brand/113804/.

Jakie komponenty najczęściej znajdują się w naturalnych pastach do zębów?

Gdy przyjrzymy się dokładnie składom tego typu produktów, od razu można dostrzec, że znajdują się tam liczne substancje pochodzenia roślinnego. Które z nich należą do tych najczęściej dodawanych do naturalnych past do zębów i jakie mają właściwości?

Szałwia – nieustanne krwawienie z dziąseł, afty, pleśniawki… To naprawdę bardzo nieprzyjemne schorzenia. Ekstrakt z szałwii wspomaga leczenie tych urazów, a dodatkowo łagodzi dolegliwości bólowe.

Rumianek – czy wiesz, że ekstrakt z tej rośliny działa leczniczo nie tylko na dziąsła, lecz także na całą jamę ustną? Podobnie jak szałwia, wykazuje właściwości przeciwzapalne i kojące.

Olej z dzikiej róży – ta substancja to prawdziwe bogactwo witaminy C. Uzupełnia jej niedobory, zapobiegając powstawaniu szkorbutu, czyli choroby dotykającej między innymi jamę ustną, która powoduje między innymi wypadanie zębów oraz stan zapalny dziąseł.

Propolis – to inaczej kit pszczeli. To jeden ze składników, który ma naprawdę wielowymiarowe działanie: przede wszystkim świetnie ściera płytkę nazębną, zapobiegając jej nadmiernemu gromadzeniu się na powierzchni szkliwa. Dodatkowo ma antybakteryjne działanie oraz łagodzi podrażnienia, więc naturalne pasty z propolisem mogą bez obawy stosować osoby z nadwrażliwymi zębami i dziąsłami.

Węgiel aktywny – działanie tego fantastycznego komponentu zauważysz już po kilku zastosowaniach pasty do zębów, w której składzie się znajduje. Nie tylko świetnie wybiela zęby, lecz także stopniowo niweluje przebarwienia na szkliwie oraz usuwa osad nazębny.

Brzoza – sok brzozowy i napar z liści brzozy to substancje antybakteryjne i przeciwzapalne. A jakby tego było mało, wykazują także delikatne właściwości wybielające.

Mięta pieprzowa – ten składnik oprócz tego, że doskonale odświeża i zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu z ust, to dodatkowo działa antybakteryjnie.

Goździki – dawniej żuło się je, by uśmierzyć nagły ból zęba lub swędzenie dziąseł. Teraz dodaje się je do naturalnych past dokładnie z tego samego powodu. A jakby tego było mało, potęgują uczucie odświeżenia oddechu!

Tymianek – ekstrakt z tego ziela ma właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne. Ponadto przyspiesza regenerację uszkodzonych dziąseł.

Oprócz tego, że naturalne pasty do zębów są bardziej delikatne niż tradycyjne tego typu produkty, to dodatkowo zawierają mnóstwo cennych roślinnych ekstraktów i olejów. Możesz stosować je po każdym posiłku, by pozbyć się płytki nazębnej, odświeżyć swój oddech i kompleksowo zadbać o zdrowie szkliwa i dziąseł. Z nimi prawidłowo zadbasz o higienę jamy ustnej!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię