Na rynek wjeżdżają nowe Golfy – Variant, Alltrack i GTD

Zdj. VanderWolf Images – stock.adobe.com.

Volkswagen Golf to już prawdziwa legenda. I wszystko na to wskazuje, że popularna marka stara się utrzymać tę legendę jak najdłużej zarówno w naszych umysłach, jak i sercach. Bo jak inaczej nazwać pojawienie się na rynku zupełnie nowych modeli Volkswagena Golfa? Niedawno do Europy wjechały kolejne modele wyjątkowo licznej rodziny Golfa – Golf Variant, czyli pojemne kombi, Alltrack o mocno terenowym charakterze i GTD, czyli sportowy turbodiesel.

Golf Variant – nowoczesne i pojemne kombi

Nowy Golf Variant to jeden z bardziej udanych i popularniejszych Golfów, które obecnie nabywane są przez kierowców decydujących się na auto marki Volkswagen. Nic dziwnego, ponieważ samochód nie tylko prezentuje się wyjątkowo ładnie, ale przede wszystkim jest wyjątkowo praktyczny. Jest to największa wersja spośród wszystkich nadwozi Volkswagena Golfa. Poprzedni Variant miał o 6,6 cm mniejszy rozstaw osi. Z kolei nowy Variant jest dłuższy od Golfa w wersji hatchback niemal o 35 cm. To całkiem sporo!

Dzięki powiększonemu tylnemu zwisowi nadwozia projektantom Volkswagena udało się uzyskać aż 611 litrów pojemności w bagażniku. Po złożeniu tylnej kanapy pojemność ta wzrasta aż do 1642 litrów. To świetny wynik, który plasuje Golfa Varianta w czołówce samochodów kombi.

Na uwagę zasługuje również mnóstwo praktycznych rozwiązań – m.in.:

  • haczyki do wieszania zakupów,
  • gniazdko 12 V oraz 230 V,
  • uszy do wieszania bagażu,
  • możliwość bezdotykowego otworzenia bagażnika.

Golf GTD – sportowy (ale oszczędny) turbodiesel

Volkswagen Golf GTD to ukłon w stronę tych kierowców, którzy lubią mieć sporo koni pod nogą. Model GTD to kolejny już – po GTI i GTE – usportowiony Golf, który jest w stanie dostarczyć naprawdę sporo wrażeń. Pod jego maską znajdziemy turbodiesla o mocy 200 KM, który generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie aż 400 Nm. Golf GTD dostępny jest z napędem na przednią oś oraz z dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. Auto rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 7,1 s. Co więcej, jednocześnie zapewnia średnie spalanie na poziomie 4,4 l/100 km.

Volkswagen Alltrack – i do tańca i do różańca

Prawdziwie uniwersalny samochód, który sprosta wymaganiom niemal wszystkich kierowców? Odpowiedź jest jedna: Volkswagen Golf Alltrack. Ten podwyższony, uterenowiony samochód kombi to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują samochodu o uniwersalnych właściwościach jezdnych i użytkowych. Alltrack dostępny jest z napędem na cztery koła 4 MOTION i oferuje rozwiązania znane z Golfa Varianta.

Każdy z wymienionych nowych modeli Golfa wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie, które zapewniają kierowcom i pasażerom możliwie komfortowe, bezpieczne i oszczędne podróżowanie. To właśnie dzięki odpowiedniemu wyważeniu bezpieczeństwa, komfortu i praktyczności Volkswagen Golf wciąż uchodzi za jedno z lepszych i chętniej wybieranych aut klasy kompaktowej.

Marzy Ci się nowy Golf? Koniecznie sprawdź aktualną ofertę nowych modeli w salonie https://krotoski-warszawa.dealer.volkswagen.pl!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię