Najlepsze nowości technologiczne w 2021!

Rynek nowych technologii co chwila zaskakuje nas nowymi produktami, często nawet nie pomyślimy, że dane urządzenie mogłoby istnieć, a ono już wchodzi na rynek. Podczas gdy przez parę miesięcy zastanawiamy się nad kupnem nowego telefonu czy laptopa, parę ulepszonych wersji zdążyło już zagościć na rynku i opcja, nad którą myśleliśmy początkowo, wydaje nam się chwilę później przestarzała. W natłoku nowości czasem trudno jest wyłapać coś ciekawszego, dlatego w tym wpisie przygotowaliśmy dla Was listę urządzeń wartych uwagi, które weszły lub wejdą na rynek w 2021. Wiemy też, że sprzęty technologiczne zazwyczaj do najtańszych nie należą, dlatego mamy dla Was ten niesamowity kod promocyjny Aliexpress, który pozwoli Wam na nabycie przeróżnych produktów po niższych cenach!

1.   iOS 15

Fanów iPhone’a na pewno ucieszy informacja o kolejnej wersji systemu operacyjnego, czyli iOS 15, która została ogłoszona 7 czerwca na WWDC 2021 (Apple Worldwide Developers Conference). Wersja deweloperska jest już dostępna, a ostatecznej wersji systemu, dostępnej dla każdego użytkownika, można się spodziewać prawdopodobnie w okolicach jesieni. Podczas pandemii wzrosło zapotrzebowanie na konkretne funkcje telefonów i Apple wziął to pod uwagę. Znacząco wzrosła ilość odbywanych wideokonferencji, dlatego też pojawiły się zmiany w FaceTime. Jedną z najważniejszych zmian, jest funkcja pozwalająca właścicielom iPhone’ów na odbycie rozmowy na FaceTime z użytkownikami Androida i Windowsa. Apple starał się również poprawić jakość dźwiękową rozmów dodając Spatial Audio do FaceTime. Trwają prace również nad trybem, który ma pomóc w identyfikowaniu i wyciszeniu dźwięków płynących z otoczenia. Dla osób pracujących zdalnie będzie to stanowić niewątpliwą zaletę. Dodatkowo iPhone poszerza niezwykle przydatne możliwości cyfrowego portfela, poza kartami płatniczymi i biletami, będzie również możliwość trzymania w nim kluczy do domu czy do samochodu.

2.   iPhone 13

Firma Apple wypuszcza w tym roku również cztery nowe modele smartfonu, iPhone’a 13, 13 Pro, 13 Pro Max i iPhone’a 13 mini. Premiera nowego iPhone’a stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń, jeśli chodzi o smartfony i zaplanowana jest ona na wrzesień/październik. W kolejnym iPhonie oczekiwano mniejszego wcięcia w ekranie, zwanego notch, i faktycznie w nowym modelu będzie on o 8,4 mm mniejszy, co sprawi, że na pasku powiadomień będzie mogło pojawić się więcej informacji. Zmiany pojawią się również w aparacie, planowane jest zastosowanie jaśniejszego, w porównaniu do poprzednich modeli, obiektywu szerokokątnego. Aparaty mają się charakteryzować również lepszą stabilizacją. Smartfony będą posiadać oczywiście więcej ulepszeń, jednak na razie część z nich to domniemania i nie wiadomo które modele będą zawierać poszczególne funkcje, ale tego dowiemy się już niedługo, bo we wrześniu!

3.   MyQ Pet Portal

Jeśli jesteście właścicielami psów i mieszkacie w domku to powyższy wynalazek na pewno Was zainteresuje. Często wypuszczając psa do ogródka musimy co chwilę zamykać i otwierać drzwi, kiedy chce on na chwilę wrócić, po to by zaraz znowu wyjść. Może być to trochę uciążliwe, szczególnie kiedy pracujemy zdalnie i akurat mamy spotkania. W tej sytuacji rynek wyszedł naprzeciw potrzebom konsumentów i w 2021 roku premierę miały drzwi wejściowe, w których w dolnej części znajduje się ledwie widoczne wejście dla psów. Drzwi wyposażone są w czujnik Bluetooth i w połączeniu z obrożą część przeznaczona dla psów otwiera się automatycznie, kiedy zwierzę sygnalizuje, że chce wejść lub wyjść. Właściciel może je również otworzyć na za pomocą specjalnej aplikacji. Dostępna jest również wbudowana kamerka, która pozwala na kontrolę czy wszystko jest w porządku ze zwierzęciem, kiedy na przykład znajdujemy się poza domem.

4.   Lodówka z HarmonyOS

Firma Midea zaprezentowała inteligentną lodówkę, która jako pierwsza posiada system HarmonyOS firmy Huawei. Wynalazek ten może znacząco ułatwić codzienne planowanie posiłków jak i ograniczyć marnowanie jedzenia. System informuje nas o świeżości produktów, które trzymamy w lodówce, jak i również bazując na składnikach, które są dostępne, podpowiada nam jakie danie możemy z nich przygotować. Lodówka posiada specjalną komorę, gdzie temperatura wynosi 0 i jest kontrolowana wilgotność, co pozwoli nam na nie rozmrażanie mięsa, a warzywa i owoce dłużej zachowają świeżość.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię