Najlepszy papier do drukowania

Zakup idealnego papieru do drukarki powinien być poprzedzony określeniem własnych oczekiwań co do jakości i rozmiaru wydruku, a także dopasowany idealnie do rodzaju posiadanej drukarki. To od niego zależy jakość wydruku w tym głębia i nasycenie kolorów czy wyrazistość drukowanych treści. Źle dobrany wpłynie negatywnie na wydajność urządzenia oraz przyczyni się do większych kosztów ponoszonych na tonery i tusze.

Rodzaje papieru do drukarki

Najbardziej popularnym i najczęściej wykorzystywanym modelem papieru do drukowania jest papier biurowy o formacie A4. Osoby, które poszukują niestandardowych i nieszablonowych rozwiązań, mogą zdecydować się na zakup papieru komputerowego dedykowanego drukarkom igłowym, papieru samoprzylepnego, fotograficznego czy papieru ozdobnego, który sprawdzi się doskonale przy wydruku zaproszeń czy wizytówek firmowych. Warto pamiętać, że zwykły papier biurowy do drukarki dostępny jest także w formatach A5 oraz A3, dzięki czemu drukowane wykresy czy schematy będą doskonale się na nim prezentowały.

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie papieru do drukarki?

Papier do drukarki różni się wieloma parametrami i aby sprostał nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom, warto wiedzieć, na jakie cechy zwracać szczególną uwagę. Powinny być one dopasowane do rodzaju drukarki oraz tonerów wykorzystywanych do drukowania. Pierwszym parametrem jest gramatura określająca wagę jednego arkusza papieru. Jest ona podawana w g/m2 i im jest ona wyższa, tym grubsza oraz cięższa będzie kartka papieru. W przypadku wyboru gramatury kluczowym jest dobranie jej do rodzaju dokumentów, które mają być drukowane oraz do drukarki ją obsługującej.

Drugą wytyczną podczas wyboru dobrej jakości papieru do drukowania jest klasa papieru. Mimo braku klarownych i sztywnych kryteriów warto zdecydować się na papier o klasie A. W tym przypadku klasa C będzie oznaczała papier najsłabszej jakości, który stanowi ekonomiczną wersję. Idealny papier odznacza się wysokim wskaźnikiem nieprzezroczystości, dzięki czemu nie odbija druku z drugiej strony kartki. Dzięki temu, że jest gładki odwzorowanie kolorów oraz szczegółów wydruku jest dużo dokładniejsze.

Najlepsze papiery do drukarki

Papier CANON Yellow Label A4 jest profesjonalnym papierem o formacie A4, którego gramatura wynosi 80g/m2. Doskonale współpracuje z różnymi typami drukarek (w tym drukarkami Canon oraz HP). Do jego największych zalet zaliczyć należy doskonałą, bardzo przejrzystą i dokładną jakość wydruku bez względu na rodzaj urządzenia drukującego. Odznacza się on bielą 146 CIE, nie blokuje się w drukarce oraz posiada idealny stosunek jakości do swojej ceny.

Warto też zwrócić uwagę na papier POL jet prime 90, który sprawdza się doskonale w pracy z drukarkami atramentowymi. Dodaje prestiżu wydrukom i nie przebija nawet podczas bardzo intensywnego nasycenia kolorem. Co ważne, ten typ papieru do drukowania gwarantuje zachowanie intensywności kolorów, głębi drukowanego obrazu oraz bardzo szybkie wysychanie druku. Sprawdza się doskonale podczas sporządzania dokumentów urzędowych. Bardzo uniwersalnym, ale jednocześnie zapewniającym wydruk najlepszej jakości, jest także Epson Business Paper, którego gramatura daje swobodną możliwość drukowania dwustronnego. Sprawdzi się doskonale podczas drukowania wszelkich dokumentów, zarówno w pracy, jak i w domu, dzięki możliwości uzyskania wyraźnego tekstu oraz przejrzystych wykresów i diagramów.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię