Nawigacja samochodowa – ranking najlepszych modeli

Wyjazd na wakacje bez nawigacji samochodowej? Trudno sobie to wyobrazić. Chociaż wiele osób coraz częściej korzysta z dedykowanych aplikacji w swoich smartfonach, tradycyjna nawigacja do auta ma ciągle sporo zalet. Są sytuacje, w których sprawdza się lepiej niż mapy na telefonie. Dlatego planując wakacyjny wyjazd czy weekendowe wycieczki w cieplejszych miesiącach roku, dobrze zastanowić się nad zakupem sprawdzonej nawigacji samochodowej, dzięki której bezpiecznie i bez większych problemów dotrzemy na miejsce.

Warto podkreślić, że rynek nawigacji samochodowych mocno się rozwinął, oferując coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Jeśli ostatnią nawigację samochodową kupowaliśmy kilka lat temu, można rozważyć wymianę tego sprzętu na bardziej nowoczesny.

Jak wybrać nawigację do auta i które modele warto wziąć pod uwagę?

Dlaczego warto kupić nawigację samochodową, a nie korzystać z aplikacji?

Jest wiele argumentów za tym, by pomimo popularności aplikacji do nawigacji w telefonie, stawiać na rozwiązania stworzone specjalnie do wskazywania drogi. Dlaczego? Oto najważniejsze kwestie, które dobrze wziąć pod uwagę:

  • Rozładowująca się bateria w smartfonie – korzystanie z map na telefonie, rozładowuje baterię, której może później zabraknąć do dzwonienia lub robienia zdjęć w trakcie wycieczki. Oddzielne urządzenie pozbawi nas tego problemu.
  • Zależność od sieci komórkowej – urządzenia nawigacyjne do samochodu bazują głównie na GPS, aplikacje – są zależne od zasięgu sieci komórkowej. Zdarza się, że mogą zgubić zasięg i nie wskażą prawidłowej drogi dopóki nie znajdziemy się w obszarze, który obejmuje najbliższy nadajnik.
  • Wideorejestrator – taka opcja jest dostępna tylko w urządzeniach do nawigowania. Coraz popularniejsze są nawigacje samochodowe z wideorejestratorem, który wspiera bezpieczną jazdę.
  • Wiele dostępnych widoków tras – nowoczesne nawigacje oferują wiele dostępnych widoków tras, które możemy dostosować do swoich preferencji. To duże ułatwienie, dzięki któremu będziemy dokładnie wiedzieć, którym pasem jezdni się poruszać i w którym momencie skręcić.

Argumentów za tym, by zdecydować na nawigację samochodową, jest sporo. To przede wszystkim dodatkowe funkcje, a także – niezawodność działania. Dobrze mieć też świadomość, że wiele nawigacji oferuje darmowe uaktualnienia map – tak, by prezentowane trasy były zawsze aktualne.

Jaką nawigację wybrać? Przegląd najlepszych modeli

Szukając nawigacji samochodowych, mamy z czego wybierać! W kategorii tej znajdziemy sprzętów o różnych dodatkowych funkcjach, z różnej półki cenowej. Jaki będzie najlepszy? Dużo zależy od potrzeb – jednak na dobrej nawigacji lepiej nie oszczędzać. W końcu to jeden ze sposobów, by zadbać o bezpieczeństwo w trasie.

Na co się zdecydować? Oto polecane modele!

  • Nawigacja GARMIN DriveSmart 65 & Live Traffic 010-02038-12 – proste menu w języku polskim, a także – prezentowanie trasy w formacie 3D, ułatwią korzystanie z nawigacji. Funkcja Direct Access ułatwia dotarcie do takich punktów docelowych jak centra handlowe i lotniska, a także – nawigację w obrębie parkingów. Urządzenie zapewnia dożywotnią aktualizację map, jest wyposażone w łączność Wi-Fi oraz Bluetooth.
  • Nawigacja TOMTOM GO Classic 6 – tej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać: to uznany producent nawigacji już od wielu lat! Jeśli wybieramy się na wakacje samochodem do któregoś z europejskich krajów, będzie to bardzo dobry wybór! Mapy można aktualizować przez Wi-Fi. Wyznaczane na bieżąco, inteligentne trasy, pomogą ominąć korki. Dostaniemy też powiadomienie o fotoradarze.
  • Nawigacja GARMIN DriveSmart 86 EU MT-D z Amazon Alexa 010-02471-12 – świetnej klasy sprzęt, stworzony z myślą o kierowcach samochodów osobowych o wysokich wymaganiach. Dostęp do danych Tripadvisor pomoże zaplanować podróż. Nawigacja jest kompatybilna z asystentem głosowym Alexa.

Wybór nawigacji samochodowej warto dostosować do swoich potrzeb i najczęściej pokonywanych tras. Jest z czego wybierać! Sprawdź  nawigacje samochodowe w sklepie MediaMarkt, których jest jest kilkadziesiąt. Uważna lektura specyfikacji i recenzji użytkowników pomoże nam dokonać dobrego wyboru.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię