Podaruj bliskim książkę!

Mimo iż Twoja szafka nocna jest po brzegi wypełniona nowościami, to dla miłośników książek chęć posiadania kolejnej działa jak narkotyk. Dlatego też ciągle śledzą nowości i poszukują pozycji, które warto poznać. Jednak o ile wybór odpowiedniej książki dla siebie jest w miarę łatwą decyzją, to nie lada wyzwaniem jest trafić w gust ukochanej osoby. Nadchodzące święta to idealny czas, aby zachwycić bliskie Ci mole książkowe niezapomnianą lekturą, która pozostanie na długo w ich pamięci.

Czy książka to dobry pomysł na prezent?

Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy zastanawiamy się nad tym, co podarować naszym bliskim. Każdy pragnie, aby prezent był trafiony, ale jak znaleźć idealny upominek? Różnorodność wyboru jest ogromna i kusząca a ostateczna decyzja jest uzależniona od preferencji i oczekiwań osoby obdarowywanej. 

Jednym z ponadczasowych prezentów, który niewątpliwie zawsze jest rewelacyjnym podarunkiem dla każdego, jest książka. To dzięki niej możemy spędzić miło każdy długi, zimowy wieczór i na chwilę zapomnieć o codziennych sprawach i problemach. Książka przeniesie nas w inny świat, napełniając radością i spokojem oraz niekończącą się ciekawością. Ponadto, czytanie umożliwia ciągłe doskonalenie się, a każda kolejna przeczytana pozycja sprawia, że coraz bardziej jesteśmy żądni wiedzy, doświadczeń i emocji.

Wybór idealnej książki

Kolejne ważne pytanie, jakie się nasuwa, to jaką książkę wybrać. Oczywiście, wybór odpowiedniej tematyki jest uzależniony od wieku i zainteresowań odbiorcy, ale doskonałym prezentem dla większości będą powieści naszej noblistki – Olgi Tokarczuk

Ogromny sukces naszej pisarki i wiele nominacji do nagród zobowiązują każdego do poznania jej wspaniałej twórczości, tym bardziej iż ich różnorodność sprawi, że każdy znajdzie odpowiednią pozycję dla siebie. „Bieguni” to jedna z najgłośniejszych powieści ostatnich lat, uhonorowana Literacką Nagrodą „Nike”. Autorka przenosi czytelników w różne czasy i miejsca od dawnych sułtanów, po czasy współczesne, zachęcając do zejścia z utartych szlaków i poszukiwaniu nowej, lepszej rzeczywistości. 

Dla wielbicieli trylogii, w twórczości pisarki można znaleźć nowoczesną sagę „Ostatnie historie”, gdzie przewijają się historie babci, córki i wnuczki i trzy sposoby oswajania się ze śmiercią. Jest to niezwykle poruszająca powieść o przemijaniu i radzeniu sobie z samotnością. Miłośnicy kryminałów mogą zaś zatopić się w pozycji „Prowadź swój pług przez kości umarłych”,  zekranizowanym przez Agnieszkę Holland.

Dopasowanie książki do czytelnika to piękna i niełatwa sztuka, a kluczem do sukcesu jest dobra znajomość bliskich i ich preferencji. W przypadku trafionego wyboru, radość, wdzięczność i zachwyt osoby obdarowanej będą jednak bezcenne.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię