Premiera FIFA 23 oficjalnie potwierdzona

Premiera FIFA 23 oficjalnie potwierdzona

FIFA to kultowa seria sportowa, która jest znana graczom już od 28 lat. Co roku wychodzi nowa FIFA, w której czekają na nich kolejne ulepszenia i zawodnicy. Twórcy serii zapowiedzieli, że FIFA 23 pojawi się w sprzedaży już 30 września 2022 roku.

Co nowego czeka na graczy w FIFA 23?

Po raz kolejny seria FIFA udowadnia, że gaming we współczesnej odsłonie wciąż zaskakuje. FIFA 23 opiera mechanikę na udoskonalonej technologii. Ruchy zawodników odwzorowano na podstawie danych zgromadzonych w czasie dwóch meczów. Dzięki nim przygotowano aż 6 tysięcy animacji, które gwarantują naturalność rozgrywki. Piłkarze rozpędzają się w różnym tempie, co daje możliwość lepszego ukazania różnic pomiędzy zawodnikami. Dodatkowo podczas strzału na bramkę animacja jest wydłużona, jeśli w pobliżu strzelca nie ma żadnych innych zawodników. W ten sposób twórcy FIFA 23 podnoszą efektywność animacji.

Na uwagę w nowej FIFIE zasługuje większa bezwładność kończyn graczy. Zawodnik uderzony piłką będzie zachowywać się jak na rzeczywistym boisku. Ponadto do oddania mocnego strzału na bramkę gracz potrzebuje więcej czasu. Trudniej będzie również udawać uderzenia, które mają na celu zmylenie bramkarza. Rzuty wolne zostały z kolei usprawnione. Dzięki wprowadzonym zmianom rywalizacja z komputerem jest trudniejsza, gdyż ruchy sztucznej inteligencji są trudniejsze do przewidzenia.

Ukłon w stronę kobiecego futbolu

FIFA 23 to gratka nie tylko dla miłośników męskiej, ale i kobiecej piłki nożnej. Gracz może prowadzić drużynę kobiet lub mężczyzn w zależności od preferencji. W obu przypadkach zachowanie zawodników i zawodniczek jest oddane realistycznie. Animacje ruchów piłkarek i piłkarzy różnią się od siebie, dlatego zapewniają znakomitą rozrywkę bez względu na to, który klub wybierze gracz. Czujniki wykorzystane w czasie meczów rozgrywanych przez męskie i żeńskie drużyny sprawiły, że mechanika gry uwzględnia różnice w anatomii obu płci.

Gracz zyska możliwość prowadzenia klubów męskich i kobiecych z najlepszymi wynikami w lidze. Jest to ukłon w stronę kobiecego futbolu, który z roku na roku zyskuje na znaczeniu. Sekcje kobiece mają już kluby takie jak: FC Barcelona, PSG i Chelsea Londyn. Gracze w FIFA 23 będą mogli poprowadzić je z poziomu: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Minusem nowej FIFY jest brak crossplay dla wszystkich platform. Wstępne zapowiedzi wskazują, że crossplay zostanie udostępniony dla posiadaczy Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC. Pozostali użytkownicy konsoli nadal nie będą mogli z niego skorzystać.

Pierwsza kobieta na okładce FIFA 23

Przez 28 lat na okładce gry FIFA pojawiali się wyłącznie mężczyźni. W FIFA 23 jest inaczej. Okładkę ozdobi wizerunek kobiety. Będzie nią Sam Kerr z Australii, która na co dzień gra w Chelsea Londyn. Piłkarka z dumą reprezentuje nie tylko swój klub, ale i kraj. Australia aspiruje do czołówki drużyn narodowych w kobiecej piłce nożnej.

Sam Kerr na okładce pojawi się obok Kyliana Mbappe, który należy do najlepszych piłkarzy świata. Mbappe reprezentuje PSG i trafia na okładkę FIFA już po raz 3 z rzędu. Sam Kerr spotkał prawdziwy zaszczyt z punktu widzenia świata sportu. Twórcy FIFA użyli jej wizerunku, by podkreślić, że kobieca piłka nożna już dawno wyszła z cienia męskich rozgrywek.

Dodatek mundialowy do FIFA 23

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się niedługo po premierze FIFA 23. Podczas każdego mundialu FIFA wprowadza specjalne edycje gry i tym razem będzie tak samo. Tym razem twórcy zapowiadają, że dodatek mundialowy będzie bezpłatny, mimo że w poprzednie edycje trzeba było dokupić. Co znajdzie się w dodatku? Zgodnie z informacjami na jego temat wiadomo już, że gracze będą mogli poprowadzić nowe reprezentacje. Są to: Senegal, Kamerun, Maroko, Tunezja, Ghana i Chorwacja. Ponadto ciekawostką będzie tryb Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet. Turniej kobiet w 2023 roku odbędzie się w Australii i Nowej Zelandii.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię