Prezent dla wujka. Jaki prezent kupić wujkowi?

Wujkowie, czyli męskie rodzeństwo naszych rodziców, bardzo często biorą udział w naszym życiu i pomagają w codziennych sytuacjach. Niejednokrotnie wybieramy ich do pełnienia ważnych funkcji, jak np. świadka na ślubie czy chrzestnego naszych dzieci. Warto więc pamiętać o naszych wujkach przy okazji urodzin, świąt okazjonalnych lub innych uroczystościach. Czasami jednak pojawia się pytanie: co kupić wujkowi na urodziny? Problem jest tym silniejszy, im mniej czasu spędzamy na co dzień z tą osobą, przez co nie do końca znamy preferencje przyszłego obdarowanego. Postanowiliśmy zrobić przegląd uniwersalnych upominków, które sprawdzą się na prezentmarzen.com.

Rozrywkowy upominek

Przez wiele osób wujek jest postrzegany jako osoba z humorem i dystansem do życia, a bierze się to między innymi z utrwalonego, rozrywkowego wizerunku tego członka rodziny. Według stereotypu, wujek z każdym pożartuje, trochę się podroczy ze swoim rodzeństwem, ale finalnie każdy jest zadowolony i uśmiechnięty w jego towarzystwie. Na ile jest to prawdziwy obraz – każdy już musi indywidualnie ocenić, choć podejrzewamy, że jest w tym ziarenko prawdy. Warto pójść tym tropem i podarować upominek, który przeniesie naszego bliskiego w świat rozrywki. Pierwszym pomysłem, który z pewnością można uznać za nietuzinkowy, a który zawiera w sobie dużą dawkę emocji, jest lot motoparalotnią. Podczas tej atrakcji wujek będzie miał okazję wzbić się w powietrze z doświadczonym pilotem, by podziwiać panoramę okolicy. Drugą pozycję dedykujemy miłośnikom militariów – tematyczna wizyta na strzelnicy połączona ze szkoleniem z obsługi broni. Wybierając tę opcję, możemy zapewnić bliskiemu strzelenie z różnych rodzajów broni – od legendarnych karabinów II wojny światowej przez nowoczesne uzbrojenie stosowane w formacjach wojskowych Stanów Zjednoczonych, Izraela, Polski czy sił specjalnych. Kolejnym pomysłem będzie lot w symulatorze, podczas którego wujek stanie się pilotem samolotu Boeing B737 lub myśliwca F18. Realizm zarówno wirtualnego przelotu, jak i samego kokpitu robi niesamowite wrażenie, a emocje towarzyszące atrakcji potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagającą osobę.

Prezent dla fana motoryzacji

Pozostajemy przy tematyce pełnej energii i emocji, jednak ze strzelnic i wirtualnych pasów startowych przenosimy się na prawdziwy tor wyścigowy. Tutaj czekać będzie niesamowita atrakcja, bowiem istnieje możliwość poprowadzenia jednego z całej gamy supersamochodów. Do wyboru obdarowanego są legendarne pojazdy takich marek jak Ferrari, Lamborghini czy McLaren, nie zabraknie też sportowych wersji dobrze znanych i cenionych producentów, takich jak Nissan, Audi, Ford czy BMW. Rzadko spotykaną możliwością jest opcja skorzystania z bolidów drogowych, czyli ultralekkich samochodów wyczynowych pozbawionych dachu i tradycyjnej kabiny kierowcy. By zilustrować sobie wygląd takiego pojazdu, warto sprawdzić egzemplarze KTM X-Bow oraz Polaris Slingshot. Jeśli nie znamy się na motoryzacji lub trudno jest nam wybrać jeden, konkretny pojazd dla obdarowanego, możemy postawić na tzw. versusy, czyli jazdy dwoma lub więcej supersamochodami. Alternatywą dla szaleństw na torze będzie… szaleństwo w lesie, a dokładniej za kierownicą samochodu terenowego. Wyprawy OFF-ROAD to interesująca propozycja skierowana głównie do tych osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności w niezwykle wymagającym terenie. Wyboiste bezdroża, pokłady błota, co rusz pojawiające się kałuże i magiczna, leśna sceneria to wizytówka tego typu przejazdów.

Vouchery i spokojne atrakcje 

Nie każda osoba może jednak entuzjastycznie podchodzić do upominków, które dostarczają emocji i adrenaliny. Wiedząc o takim usposobieniu naszego wujka, warto wybrać nieco spokojniejszą, choć wciąż ciekawą atrakcję. Na czele takich upominków jest voucher do renomowanych restauracji, które przygotują indywidualną propozycję lub zaoferują wybrane pozycje w karcie menu. Tematyczny wybór lokali jest bardzo szeroki: miłośnicy Orientu mogą wybrać się do restauracji japońskiej lub indyjskiej, zwolennicy diety śródziemnomorskiej zachwycą się kuchnią włoską lub europejską, a tradycjonaliści zasmakują w kuchni polskiej lub ukraińskiej. Ciekawą propozycją są także zabiegi relaksacyjne, które realizuje się w centrach odnowy biologicznej lub salonach masażu. SPA coraz częściej wychodzi z ofertą dla mężczyzn, oferując zabiegi oczyszczające, nawilżające lub inne formy regeneracji zniszczonej skóry. Gabinety masażu z kolei proponują ceremonie mające na celu rozluźnienie napiętych mięśni i odprężenie poprzez aromaterapię, gorące kamienie lub okłady czekoladowe. Kiedy jednak nie jesteśmy przekonani ani do spokojnych upominków, ani do zastrzyku adrenaliny, możemy skorzystać z uniwersalnej opcji, jaką jest zestaw podarunkowy lub karta przedpłacona do stoiska z upominkami. Dzięki takiej opcji nasz wujek sam będzie mógł wskazać atrakcję, która go najbardziej zaciekawiła, a w tym zadaniu z chęcią pomogą przeszkoleni doradcy prezentowi.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię