Przewodnik po meblach biurowych dla początkujących

Aranżując nowo wynajęte biuro szefowie i menedżerowie muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie cele są stawiane przed taką przestrzenią. Czy biuro służyć będzie jako miejsce pracy dla poszczególnych zespołów, czy może będą do niego zapraszani również klienci i partnerzy biznesowi? Odpowiednie umeblowanie przestrzeni biurowej odbić się może pozytywnie zarówno na produktywności pracowników, jak i wrażeniu gości, co pokaże, że mają do czynienia z profesjonalistami i automatycznie zachęci ich do współpracy. Oprócz wygodnych i dopasowanych do specyfiki danego zawodu biurka warto zadbać również o ergonomiczne fotele, które będą podpierały kręgosłup przez cały dzień pracy. Poznaj podstawy w kwestii aranżacji przestrzeni do pracy i zobacz co w temacie sprawdzonych mebli biurowych mają eksperci z Contino.

Meble biurowe dla dużych firm i start-upów – na jakie aspekty zwracać uwagę?

Decydując się na kupno czy wynajem przestrzeni biurowej, konieczne jest jej odpowiednie urządzenie, by była ona przyjazna pracownikom i umożliwiała efektywne wykonywanie powierzonych im zadań. Podstawą są oczywiście wygodne fotele utrzymujące kręgosłup we właściwym, zalecanym przez lekarzy kształcie oraz biurka, które pomieszczą laptopa, monitor do komputera głównego i inne niezbędne do wykonywania danej pracy elementy wyposażenia. Warto jednak pamiętać o wyposażeniu dodatkowym, które ułatwią funkcjonowanie poszczególnym zespołom. W biurach typu open space dobrym rozwiązaniem mogą okazać się przegrody i ścianki działowe – dzięki temu pracownicy nie będą sobie przeszkadzać, a przy okazji zyskają nieco prywatności, tworząc wokół siebie bezpieczną przestrzeń (dla introwertyków to niezwykle ważne).

Regały, kontenery i szafy to doskonały sposób na przechowywanie dokumentacji projektowej czy dokumentów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W Contino, profesjonalnej firmie zajmującej się wyposażeniem wnętrz biurowych, szafy, kontenery na dokumenty czy inne meble – każde zamówienie realizowane jest indywidualnie, zgodnie z wytycznymi klienta. Dzięki temu można mieć pewność, że meble biurowe będą ściśle dopasowane do możliwości, jakie oferuje dana przestrzeń, wykorzystując jej pełny potencjał.

Meble pracownicze – na jakie biurka i fotele warto się zdecydować?

To, jak efektywni są pracownicy w danej firmie, zależy od wielu czynników – atmosfera w miejscu pracy czy relacje na linii podwładni-przełożeni mają oczywiście duże znaczenie, jednak równie istotne jest zapewnienie odpowiednich warunków wszystkim pracownikom. Tutaj kluczowe jest dobranie ergonomicznych mebli biurowych, czyli foteli i biurek, które będą dopasowane do specyfiki danego zawodu. Wiele osób decyduje się na niewielkie stanowiska pracy, chcąc w ten sposób zaoszczędzić miejsce.

Znacznie lepiej sprawdzą się jednak meble biurowe, które będą miały wiele opcji regulacji. Dobrym przykładem są tutaj burka z możliwością zmiany wysokości, które nadają się zarówno do pracy siedzącej, jak i zyskującej w ostatnim czasie na popularności pracy przy komputerze w pozycji stojącej.

Zaaranżuj swoją przestrzeń z Contino, firmą wyposażającą wnętrza biurowe

Dobór odpowiednich mebli biurowych może okazać się nie lada wyzwaniem i znalezienie odpowiednich dla danego miejsca pracy biurek, foteli czy też sof do pokoju rekreacyjnego nie będzie tak proste, jak wydawało się to na początku. W takich sytuacjach lepiej zdać się na ekspertów, którzy nie tylko doradzą funkcjonalne dla danego biura rozwiązanie, ale również jest zaprojektują. Tym właśnie zajmuje się Contino, poznańskie studio mebli biurowych.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię