Przygotowujemy pierwszy bullet journal. Jakich akcesoriów nie może zabraknąć?

Bullet journal – czy wiesz, czym jest i czemu służy? W skrócie mówiąc, jest to w pełni spersonalizowany planner, który ułatwia zarządzanie sobą w czasie. Pozwala zapisywać ważne wydarzenia, kontrolować realizację firmowych i prywatnych zadań, odhaczać codzienny trening, pamiętać o urodzinach przyjaciół – znajduje wszechstronne zastosowanie. Każdą stronę możesz zaplanować zgodnie z własną wizją. Zobacz nasze propozycje pomysłów na strony w Twoim pierwszym bullet journal.

Jakie akcesoria przydadzą się do prowadzenia bullet jornall?

Do prowadzenia bullet journal przydadzą się różnego typu cienkopisy i długopisy – najlepiej takie, które się nie rozmazują i nie przebijają na drugą stronę. Świetną opcją są także zakreślacze Stabilo dostępne tutaj: https://dlabiura24.pl/zakreslacze/Producent-stabilo,fp:74, utrzymane zarówno w neonowych, jak i pastelowych kolorach – takich jak lubisz. Dopasuj zakreślacze do swoich potrzeb i tematu przewodniego danego miesiąca. Opcji do wyboru w kwestii kolorowych akcesoriów piśmienniczych jest naprawdę dużo.

Czym się kierować, wybierając zeszyt do bullet journal?

Zeszyt w kropki jest niezbędnikiem każdej osoby prowadzącej bullet journal. Jest po prostu do tego najwygodniejszy. Najlepiej, gdy ma dość grube kartki, po których wygodnie sunie się długopisami i cienkopisami i które wytrzymują nawet duże nasycenie tuszami, bez ryzyka przemoknięcia czy pomarszczenia kartek. Zeszyt do bullet journal optymalnie powinien być na tyle obszerny, aby pomieścić cały rok zapisków, notatek i rysunków. Jeśli chodzi o format, jest to kwestia mocno indywidualna – jedni preferują rozmiar A5, inni większe zeszyty, na przykład B5 czy A4. W Internecie wybór zeszytów jest naprawdę duży. Są zarówno egzemplarze klejone, jak i szyte, z okładkami twardymi, jak i miękkimi, z tasiemkami i bez.

Różne pomysły na strony do bullet journal – łap inspiracje!

Bullet journal powinien być dostosowany do Twoich preferencji i potrzeb. Jedną z ciekawych propozycji może być strona poświęcona Netflixowi, na której będziesz zaznaczać kolejne odhaczone odcinki oglądanych seriali. Ciekawą opcją będzie też Mood Trucker. Każdego dnia zaznaczaj, jakie masz samopoczucie. Sleeping Log z kolei będzie świetną stroną do obserwowania swojego snu. Habit trucker to must have każdej osoby prowadzącej bullet journal. Dzięki niemu możesz zaznaczać aktywności związane ze zdrowymi nawykami, na przykład z bieganiem, codziennym piciem wody czy ograniczeniem spożycia słodyczy. Jeśli rozwijasz pasję, stwórz na nie w swoim bullet journal osobne miejsce – możesz odhaczać w ten sposób kolejną zaliczoną lekcję śpiewu, rysowania czy nauki gry na gitarze. Nie zapomnij też o stronie tytułowej z wypisaną artystycznie nazwą miesiąca oraz rysunkiem charakterystycznym dla danej pory roku. Jeżeli studiujesz, świetnie sprawdzą się też rozkładówki z planem zajęć lub rozpiską egzaminów w czasie sesji. 

Podsumowując, bullet journal, choć ma znaczenie praktyczne, zachwyca również swoim wyjątkowym, w pełni zindywidualizowanym wyglądem. Wiele inspiracji na to, jak może wyglądać Twój planner, znalejdziesz w Internecie, na przykład na Pinterest.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię