Sejfy na nośniki danych w firmie IT – dlaczego warto je mieć?

Poza gotówką, biżuterią, pamiątkami rodzinnymi lub papierami wartościowymi, istnieje jeszcze jedna kategoria wartości, które wymagają szczególnej ochrony, czyli informacje. To właśnie dyski zewnętrzne, dyskietki, karty pamięci i pozostałe formy gromadzenia danych, narażone są na ogromne niebezpieczeństwo uszkodzenia lub utraty. Brak odpowiedniej polityki zabezpieczającej może oznaczać niezwykle poważne konsekwencje finansowe i prawne, a co najważniejsze – bezpowrotną utratę zaufania odbiorców naszych usług. W dzisiejszej publikacji wyjaśniamy, dlaczego sejfy na nośniki danych stanowią coraz popularniejsze wyposażenie innowacyjnych firm IT!

IT w kręgu niebezpieczeństwa

Strata istotnych informacji wiąże się z szeregiem uciążliwych komplikacji, które można przedstawić w trzech punktach. Pierwszym zagrożeniem, przeciw któremu wykorzystuje się sejfy na nośniki danych,  jest utrata poufności. Sektor IT jest doskonałym przykładem skali zagrożenia, gdyż te firmy bardzo często przechowują wrażliwe dane swoich klientów, ale także strategie biznesowe lub wartość intelektualną. O czym jeszcze należy pamiętać?

Kolejne zagadnienie nawiązuje bezpośrednio do wymagań związanych z przestrzeganiem przepisów o ochronie danych osobowych oraz innych restrykcji w tym zakresie. Wiele przedsiębiorstw branży IT obliguje się do dotrzymywania opracowanych metod prewencyjnych tak, aby skutecznie zapobiegać podstawowym zagrożeniom – kradzieży lub uszkodzenia.  Jednocześnie, pozwala to zwiększać konkurencyjność własnej oferty.

Sejfy na nośniki danych są bowiem czytelnym sygnałem, że polityka ochrony wrażliwych informacji stanowi priorytet firmy. W konsekwencji, profesjonalne wyposażenie nie tylko pomaga spełnić wszystkie oczekiwania ustawowe, ale wzmacnia atrakcyjność dla potencjalnych klientów.

Wspomniany aspekt odnosi się do następnego gatunku niebezpieczeństwa o rosnącym potencjale, czyli cyberatakach. W tym kontekście, sejfy na nośniki danych stają się niezawodną linią asekuracji. Jednak, czy to zagrożenie jest realne?

Niestety tak, również wśród przedsiębiorstw o profilu IT. Według Noventiq, globalnego dostarczyciela rozwiązań technologii informatycznych, polski użytkownik Internetu narażony jest na atak cybernetyczny, co 9 minut. Portal Statista informuje nas, że liczba tego typu wirtualnych przestępstw na przestrzeni ostatnich 26 lat wzrosła z 50 incydentów do prawie 40 tysięcy, a dalsze prognozy nie są optymistyczne!

Biorąc to pod uwagę, sejfy na nośniki danych zapewniają efektywne działania zapobiegawcze w stosunku do niewidzialnych przestępców. Zatem, jak osiągnąć najwyższy poziom ochrony?

Sejfy na nośniki danych – podwójna gwarancja bezpieczeństwa

Aby dostarczyć pełną satysfakcję z użytkowania, sejfy na nośniki danych spełniają podwójną funkcję. Ich unikalna konstrukcja i niezawodne materiały sprawiają, że sejf w firmie IT zapobiega wszelkim próbom włamania i kradzieży bezcennych strategii know how. Dodatkowo, szereg akcesoriów do data sejfów pozwala na łatwe i czytelne uporządkowanie magazynowanych nośników.

Pendrive, dyskietka lub dysk narażone są również na negatywne skutki zdarzeń losowych. Delikatna konstrukcja nośników sprawia, że wymagają one specjalistycznych warunków przechowywania. Co to oznacza w praktyce?

Specjalistyczne sejfy na nośniki danych dostępne są w różnych klasach odporności ogniowej- do 60, a nawet 120 minut! Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu specyficznego wypełnienia oraz uszczelek, chroniących przed samym ogniem, ale również dymem i środkami gaśniczymi. Tak kompleksowe rozwiązanie jest odpowiedzią na coraz częstsze pożary – także w warunkach biurowych.

Sejfy na nośniki danych w firmie IT – podsumowanie

Sejfy na nośniki danych to niezawodna reakcja na restrykcyjne wymagania w zakresie ochrony kluczowych informacji. W sytuacji, gdy uszkodzenie nośnika może powodować ogromne zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania firmy IT – nie warto eksperymentować.

Profesjonalne sejfy na nośniki danych dostępne są pod adresem: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-biurowe/sejfy-na-nosniki-danych/lista

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię