Słuchawki Bluetooth – czy warto? Jakie wybrać?

Prowadzący samochód nie może w drodze korzystać z telefonu, którego trzeba trzymać w ręce. To nie oznacza jednak, że jadąc autem, nie można rozmawiać. Kierowcy mogą używać słuchawek Bluetooth. Czy warto je kupić? Jakie wybrać?

Jak działają słuchawki Bluetooth?

Popularność słuchawek bezprzewodowych rośnie od lat. Jak wspomnieliśmy, korzystają z nich przede wszystkim kierowcy. Dzięki temu sprzętowi mogą wygodnie odebrać połączenie i rozmawiać bez konieczności trzymania telefonu w dłoni. Słuchawki Bluetooth komunikują się z urządzeniem audio, które wysyła do nich sygnał bezprzewodowo. Najczęściej takie sprzęty są zasilane bateryjnie lub akumulatorowo. W przypadku drugiego z rozwiązań konieczne jest ładowanie. Żeby to zrobić, wystarczy podłączyć sprzęt np. do komputera, korzystając z przewodu USB. Do ładowania można również użyć powerbanku. Im urządzenie jest wyposażone w bardziej pojemny akumulator, tym lepiej, gdyż rzadziej trzeba będzie ładować sprzęt.

Jak wybrać słuchawki Bluetooth?

Słuchawki bezprzewodowe to niewielkie urządzenie, przy zakupie którego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, aby być zadowolonym z wybranego rozwiązania. Oto co ma największe znaczenie:

  • Pojemność baterii – najczęściej urządzenie jest wyposażone w akumulator. Im jego moc będzie większa, tym rzadziej potrzebne będzie ładowanie. W opisie produktu powinna się znaleźć informacja, jak długo można korzystać z urządzenia (najczęściej przez kilka godzin) i przez jaki czas sprzęt będzie gotowy do użytku (nawet ponad 100 godzin). Warto również zwrócić uwagę na czas ładowania.
  • Łączność – czyli przede wszystkim to, z którą wersją Bluetooth urządzenie jest kompatybilne. Dlaczego jest to tak ważne? Według oficjalnej specyfikacji Bluetooth 5.0 oferuje dwa razy szybszy transfer niż wersja 4.2, a jednocześnie można dzięki niemu przesyłać o 800 proc. więcej danych w tym samym czasie.
  • Zasięg – jest ważny, jeśli zamierzasz np. chodzić po biurze, korzystając ze słuchawek. Najczęściej wynosi on do 10 m, co dla większości użytkowników powinno być wystarczające.
  • Kształt – słuchawka musi pasować do naszego ucha. Najlepiej, żeby można było ją regulować.
  • Rodzaj rozwiązania – mogą to być standardowe słuchawki, ale również sportowe, które umożliwiają np. słuchanie muzyki podczas biegania. Z funkcji tej korzysta wielu amatorów takiej aktywności.

Słuchawki Bluetooth są bardzo lekkie i wygodnie się je nosi. Pod wieloma względami jest to rozwiązanie zdecydowanie lepsze od zestawu głośnomówiącego, gdyż gwarantuje prywatność. Np. jadące z nami w pojeździe osoby nie słyszą, co mówi nasz rozmówca. Tak więc połączenia nie trzeba odkładać na później. Wybór w zakresie takich słuchawek jest bardzo duży i duże są również różnice w cenach. Jakie rozwiązanie wybrać?

Słuchawki Bluetooth – modele od Xiaomi

Szukając odpowiedniego sprzętu, warto zwrócić uwagę na urządzenia marki Xiaomi. Firma ta słynie z oferowania wysokiej jakości rozwiązań w atrakcyjnej cenie. Prezentujemy zatem przykładowe słuchawki tej marki, które mogą spełnić oczekiwania różnych użytkowników.

  •   Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S – to model dla wymagających. Słuchawki posiadają dedykowane etui ładowane bezprzewodowo, które umożliwia korzystanie z nich nawet przez 14 godzin. Sprzęt ten zapewnia doskonały dźwięk z wyraźnym basem, a także redukcję szumów z otoczenia. Urządzenie uruchamia się automatycznie po włożeniu słuchawki do ucha. Rozwiązanie to zapewnia przyjemne wrażenia dźwiękowe. Żeby zatrzymać muzykę, wystarczy wyjąć słuchawkę z ucha. Można używać tylko jednej słuchawki lub obu jednocześnie. Czas ładowania sprzętu wynosi do 1 godziny. W 100 proc. naładowana bateria daje możliwość słuchania przez 5 godzin i do 24 godzin z ładującym bezprzewodowo etui. Zasięg wynosi w tym przypadku do 10 m.
  •   Mi True Wireless Earbuds Basic S – korzystający z tych słuchawek może się cieszyć znakomitej jakości dźwiękiem i redukcją szumów. W pierwszym kroku należy sparować urządzenie ze smartfonem – trwa to dosłownie chwilę. Za każdym kolejnym razem słuchawki będą się łączyć z telefonem automatycznie, kiedy tylko go wykryją. W urządzeniu wykorzystano zaawansowaną technologię audio, dzięki czemu korzystający może się cieszyć nisko schodzącym basem. Sprzęt ten pozwala cieszyć się muzyką i prowadzić rozmowy bez zakłóceń. Słuchawki są lekkie i dopasowują się do kształtu uszu. Można na nich słuchać muzyki nawet przez 4 godziny, a czas ten można wydłużyć, przechowując sprzęt w specjalnym etui. Wówczas energia w urządzeniu jest uzupełniana wtedy, kiedy z niego nie korzystasz. Docelowo możesz słuchać muzyki nawet przez 12 godzin, bez konieczności ładowania. Wspomniane opakowanie ładujące znajduje się w zestawie. Muzyką, połączeniami czy asystentem głosowym można sterować za pomocą wielofunkcyjnego przycisku.
  •   Xiaomi Mi True Wireless Earbuds – kolejna propozycja, która powinna spełnić oczekiwania wymagających. To słuchawki o bardzo minimalistycznym wyglądzie, które jednak zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku. Są bardzo małe i idealnie mieszczą się w uszach. Dzięki Bluetooth 5.0 użytkownik może się cieszyć stałym, szybkim i automatycznym połączeniem ze smartfonem. Na jednym ładowaniu, które trwa 1,5 godziny, można słuchać muzyki przez około 4 godziny. Czas ładowania słuchawek z wykorzystaniem etui ładującego wynosi do 2,5 godziny. Użytkownik może korzystać z dotykowego panelu, dzięki czemu obsługa sprzętu jest bardzo prosta. Jednym dotknięciem można włączyć i zatrzymać muzykę, odebrać lub odrzucić połączenie, a dwoma dotknięciami włączyć asystenta głosowego. W zestawie znajdują się 3 pary silikonowych wkładek dousznych w różnych rozmiarach i etui ładujące.

Słuchawki Bluetooth to rozwiązanie, które może się przydać kierowcy, osobie aktywnej fizycznie i każdemu, kto lubi słuchać muzyki, audiobooków czy rozmawiać przez telefon, bez konieczności trzymania go w dłoni. Kluczowe jest wybranie urządzenia odpowiedniego do naszych potrzeb.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię