SmartLunch – Wartościowy benefit, korzystny dla całej firmy

Posiłki pracownicze zaliczane są do grupy najbardziej ponadczasowych i wartościowych benefitów pracowniczych, z których przedsiębiorcy nie powinni rezygnować nawet w obliczu panującej obecnie w kraju i na świecie sytuacji wynikającej z pandemii COVID-19. Bardzo prostym, a zarazem niezwykle korzystnym rozwiązaniem żywienia pracowników jest współpraca z firmą SmartLunch. Dlaczego warto zdecydować się na jej usługi? O tym opowiemy poniżej.

Zalety posiłków pracowniczych

Podstawowym zadaniem tego benefitu jest zaspokojenie głodu i zapewnienie zastrzyku energii. Niesie on jednak ze sobą także oszczędność czasu — pracownicy nie muszą martwić się o organizację jedzenia we własnym zakresie (np. przygotowując posiłek w domu dzień wcześniej i podgrzewając go w pracy), ani stać w długich kolejkach w oczekiwaniu na swoją kolej w kantynie. Oprócz tego pracodawcy oferujący swoim podwładnym posiłki znacznie zyskują w ich oczach, co wpływa na wykształcenie lojalności i poprawia motywację do pracy.

Regularnie dostarczane posiłki ułatwiają również organizację dnia — pracownicy zawsze wiedzą, kiedy przypada przerwa na posiłek, dzięki czemu o wiele łatwiej mogą planować swój dzień, bez stresu wynikającego z chaosu organizacyjnego.

Ponadto posiłki pracownicze przekładają się na wyraźny wzrost wydajności. Widać to choćby w badaniach Światowej Organizacji Zdrowia i Health Enhancement Research Organization, według których regularne i zdrowe posiłki zwiększają efektywność pracy o odpowiednio około 20 i 25%.

Benefity żywieniowe to także spora oszczędność zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawcy. Ci pierwsi nie muszą wydawać pieniędzy na posiłki, a ci drudzy mogą liczyć na zwolnienia ze składki ZUS dofinansowań w wysokości 190 zł na pracownika.

Wspólnie spożywane posiłki pomagają również budować pozytywne relacje, jednak w sytuacji przeważającej pracy zdalnej straciło to wiele na znaczeniu.

benefit dla firm, obiad dla pracowników

Prosty sposób na posiłki pracownicze – SmartLunch

Współpraca z działającą od 2014 roku firmą SmartLunch jest jednym z prostszych i najbardziej jakościowych sposobów zapewnienia posiłków pracowniczych. SmartLunch oferuje wsparcie na każdym etapie organizacji żywienia w firmie, współpracując z lokalnymi restauratorami i zapewniając zróżnicowane menu z różnych stron świata. Każda oferta jest indywidualnie dopasowywana do danego klienta z uwzględnieniem specyfiki branży, charakteru wykonywanej pracy i preferencji poszczególnych pracowników. Dania są dostarczane na ustalone miejsce w podpisanych, jednorazowych opakowaniach utrzymujących temperaturę. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł zjeść ciepły posiłek bez obaw o wystawienie się na COVID-19.

Aplikacja do zamawiania posiłków

Firma SmartLunch udostępnia pracownikom swoich Klientów dedykowaną aplikację, umożliwiającą łatwe i szybkie zamawianie jedzenia, zarówno indywidualne, jak i zbiorcze. Ponadto daje też pracodawcy pełny wgląd w historię zamówień pracowników, co pozwala na bieżąco je kontrolować. Umożliwia też ocenę i skomentowanie zamówionej potrawy, dzięki temu restauratorzy wiedzą, które dania cieszą się największą popularnością i wiedzą jak dostosować menu. Pracownicy mają dostęp do konta poprzez aplikację mobilną, stronę www lub specjalnie do tego przygotowane SmartBoxy, czyli montowane w większych zakładach interaktywne kioski do zamawiania jedzenia. Rozliczenie odbywa się na podstawie comiesięcznego podsumowania i faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Dlaczego warto postawić na SmartLunch?

Korzyści płynące z usług https://smartlunch.pl/ przedstawiają się następująco:

 • dostęp do pełnowartościowych posiłków,
 • szeroki wybór dań, 
 • możliwość zamawiania posiłków z lokalnych restauracji, 
 • zawsze ciepłe posiłki dla pracowników,
 • możliwość zamawiania posiłków na osobne konto (np. oddzielna faktura dla gości),
 • wygoda i oszczędność czasu,
 • poprawa wizerunku pracodawcy,
 • większe zadowolenie pracowników z pracy,
 • płatność za realnie wykorzystanie benefitu — pracodawca nie wydaje, gdy pracownika nie ma w pracy (np. z powodu urlopu), 
 • proste rozliczenia, przejrzyste raporty i możliwość importu tych dokumentów do systemu kadrowo-płacowego,
 • możliwość skorzystania z ulgi ZUS na dofinansowanie posiłków dla pracowników.

Posiłki pracownicze – dlaczego warto?

Posiłki pracownicze, podobnie jak możliwość pracy zdalnej czy opieka medyczna, jest jednym z najczęściej wykorzystywanych i chwalonych benefitów. Patrząc na korzyści płynące z tego benefitu, warto przewidzieć go w ramach planowanego budżetu.

Ostatnie Wpisy

Składasz PIT-37? Cztery rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Jak co roku, miliony Polaków są zobowiązane do złożenia deklaracji podatkowej. Najpopularniejszym rodzajem deklaracji jest oczywiście PIT-37. Na przestrzeni ostatnich lat urząd...

Etykiety samoprzylepne – dlaczego warto z nich korzystać?

Etykiety samoprzylepne są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące różnorodne towary. Stosowanie ich przynosi wiele korzyści. Nie tylko pozwalają na oznakowanie konkretnych produktów, lecz...

Jak długo trwa integracja systemów informatycznych w firmie? Kluczowa jest rola oprogramowania

Równoczesne wykorzystywanie w firmie wielu systemów sprawia olbrzymie problemy techniczne i organizacyjne, przekłada się również na znaczne obniżenie efektywności wykonywanych działań. Jest...

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę paliwową i dlaczego warto z niej korzystać?

Coraz więcej firm transportowych oraz właściciel samochodów firmowych korzysta z kart paliwowych, doceniając możliwość dokonywania uproszczonych rozliczeń oraz tańszego tankowania pojazdów. Jakie...

Oświetlenie biurowe a wydajność pracownika

Praca biurowa wiąże się ze spędzaniem dużej ilości czasu przed komputerem, często bez odpowiedniej dostępności do światła dziennego. Środowisko, w jakim przychodzi...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię