Na polskich ulicach można zauważyć coraz większą ilość aut elektrycznych. Mało kto się już dziwi na ten widok – wszak pojazdy te są o wiele korzystniejsze nie tylko dla nas samych, ale i środowiska. Samochody elektrycznie nie wytwarzają szkodliwych spalin, nie hałasują i o wiele wygodniej się prowadzą ze względu na brak wibracji. Jednak potrzebują one siły napędowej, jaką uzyskują poprzez ładowanie w specjalnych stacjach. Z racji na wciąż niewielką ilość ogólnie dostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych jest to doskonały pomysł na własny biznes. Zastanawiasz się, jak to zorganizować? Zacznij od dobrego projektu stacji. Zobacz, z czego powinien się składać.
Przyszłość motoryzacji, czyli samochody elektryczne
Auta z silnikami spalinowymi nie są najlepszym środkiem transportu – szkodzą nie tylko ludziom, ale i całemu środowisku. Podróż takimi samochodami to wytwarzanie spalin i nieznośnego hałasu, który utrudnia codzienne funkcjonowanie w mieście. Pojazdy elektryczne stanowią ich przeciwieństwo. Nie emitują szkodliwych gazów, są ciche i co najważniejsze – napędzane energią elektryczną, która może być pozyskiwana z odnawialnych źródeł, takich jak np. fotowoltaika. Aby jednak tak było, potrzebne są stacje ładowania samochodów elektrycznych, szczególnie w miejscach publicznych.
Sposób na nowoczesny biznes – stacja ładowania w ogólnodostępnym miejscu
Posiadacze samochodów elektrycznych nie zawsze mają w swoim garażu prywatną stację ładowania, dlatego też istnieje spore zainteresowanie tymi ogólnodostępnymi. Postawienie nowej w pobliżu galerii handlowej, pod biurowcem czy w innym chętnie odwiedzanym miejscu może szybko się zwrócić i zacząć przynosić spore dochody. Jeśli poszukujesz sposobu na przyszłościowy biznes – zainwestuj w stację ładowania pojazdów elektrycznych. Ich niewielka ilość względem coraz liczniejszej grupy miłośników aut elektrycznych sprawia, że każda nowa stacja będzie się cieszyła popytem. Wystarczy znaleźć ruchliwą lokalizację i dokładnie przemyśleć projekt przyszłej stacji.
Z czego powinien składać się projekt stacji ładowania?
Projekt instalacji stacji ładowania samochodów elektrycznych powinien być przemyślany i odpowiednio dobrany do potrzeb ich przyszłych użytkowników. Warto zadbać o wszystkie detale, które zagwarantują późniejszą satysfakcję użytkowania. Dobry projekt instalacji stacji ładowania aut elektrycznych powinien obejmować:
Załącznik:
ernest-ojeh-UrCV-U9hhCo-unsplash.jpg
- audyt przedwykonawczy, czyli doradztwo w sprawie najwłaściwszej lokalizacji dla nowej instalacji;
- inwentaryzację istniejących już instalacji elektrycznych oraz rzuty DWG;
- wykonanie niezbędnych pomiarów;
- stworzenie schematów instalacji;
- niezbędne uzgodnienia z urzędami;
- wykonanie mapy przeznaczonej do celów projektowych lub mapy zasadniczej;
- wykonanie zgłoszenia na budowę.
Wszystkie te elementy znajdziesz w ofercie projektu stacji ładowania samochodów elektrycznych proponowanej przez Wallbox.pl pod linkiem: https://wallbox.pl/uslugi/projekt. Należy pamiętać, że wybór stacji ładowania powinien być dostosowany nie tylko do potrzeb aut, ale i możliwości instalacji, do której zostaną podłączone, dlatego też warto postawić na pomoc i doradztwo fachowców.
Pamiętaj, aby zadbać także o odpowiednie oznaczenie stacji i jej wygląd. Dostęp do niej nie może być utrudniony i musi gwarantować bezpieczeństwo korzystania. Weź pod uwagę wszystkie te aspekty, skonsultuj je z profesjonalistami i ciesz się z zysków, jakie przyniesie Ci stacja ładowania pojazdów elektrycznych.