Studia online MBA – czym są i gdzie warto studiować?

Każda większa firma, spółka czy fundacja potrzebuje sprawnie działającej kadry menedżerskiej, która będzie organizować pracę i zarządzać projektami zespołu. Studia, które kształcą takich specjalistów, to w skrócie MBA. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Co dają studia MBA?

MBA to skrót od angielskich słów Master of Business Administration. Studia MBA szkolą przyszłych managerów, zarządzających średnimi i dużymi przedsiębiorstwami, konsultantów oraz doradców biznesowych. Wielu dyrektorów i prezesów spółek to absolwenci studiów MBA. Edukacja tego typu dostarcza wiedzy teoretycznej z wielu dziedzin takich jak: zarządzanie, prawo, finanse, marketing, a nawet psychologia. Pozwala również zdobyć umiejętności praktyczne, niezbędne do pracy w sektorze biznesu. Co ważne, aby rozpocząć studia MBA, nie trzeba mieć dyplomu licencjata czy magistra wyłącznie z takich obszarów jak ekonomia, marketing czy zarządzanie.

Wiele osób decyduje się na studia podyplomowe dopiero po kilku latach pracy czy nawet jeszcze później. W dużej firmie czy spółce często okazuje się, że jest spore zapotrzebowanie na managerów czy członków rady nadzorczej, jednak nie zawsze struktura firmy pozwala na taki awans z pozycji szeregowego pracownika. Dlatego niektórzy specjaliści decydują się na dalszą edukację właśnie w obszarach związanych z MBA, które pozwalają zdobyć niezbędną wiedzę i praktyczne obycie w świecie biznesu.

Wybierz dobre studia online MBA

mba-studia-podyplomowe-online

Studia przez Internet to nowoczesne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej dostępne. Rozwój nauczania online przyspieszył za sprawą pandemii, kiedy wiele uczelni musiało przejść na tryb nauki zdalnej. Okazało się, że taka ścieżka edukacji jest dla wielu osób znacznie wygodniejsza niż tradycyjne studia stacjonarne czy zaoczne. Gdzie warto studiować online? Jaka uczelnia oferuje dobre studia online bez zjazdów?

W Internecie bardzo dobre opinie zyskuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to placówka oświatowa, która otrzymała tytuł Uczelni Roku Polski 2022. Oferuje np. studia podyplomowe online z MBA. Master of Business Administration to tak naprawdę dość szerokie pojęcie. Jest wiele ciekawych specjalizacji na tym kierunku. Na uwagę zasługuje m.in. kierunek MBA w branży IT, co daje szansę na stanowisko zarządzające w jednym z najszybciej rozwijających się sektorów biznesu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też takie kierunki jak MBA nowoczesna logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, bo efektywny transport to dziś potężna gałąź przemysłu. Dla osób, które w przyszłości myślą o pracy za granicą, przygotowano też studia podyplomowe online o nazwie International MBA. Taki kierunek uczy nie tylko podstaw biznesu, ale także daje wiedzę o międzynarodowych zależnościach pomiędzy firmami i zapewnia odpowiednie obycie w świecie wielkiego biznesu.

Wszystkie kierunki związane z MBA oferowane przez WSKZ trwają 2 semestry, a cena za czesne mieści się w zakresie 960-1040 zł.

Studia online – wady i zalety

Studia przez Internet to przede wszystkim duża niezależność i elastyczność w zarządzaniu własnym czasem. Wspomniana wcześniej oferta edukacji online WSKZ to nowoczesny model nauki na platformie e-learningowej, gdzie student sam decyduje, kiedy chce i może się uczyć. Materiały dydaktyczne mają formę tekstową, wideo lub prezentacji multimedialnych.

Zarówno tempo nauki, jak i rozkład zajęć można dopasować do swoich indywidualnych możliwości, pracy, zajmowania się domem, opieki nad dziećmi. Czy studia online bez zjazdów mają zatem wady? Taki model edukacji wymaga dobrej dyscypliny i samoorganizacji, a niektórzy potrzebują zewnętrznej kontroli i z góry narzuconego schematu nauki. Wiele osób woli też zajęcia “na żywo”, bo jest to też szansa na poznanie innych ludzi. Co wybrać? Takie studia, które będą najlepiej odpowiadać naszym potrzebom.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię