Stwórz swoje mobilne biuro do pracy zdalnej


Artykuł sponsorowany przez Samsung

Aktualna sytuacja na świecie i zmieniające się trendy spowodowały, że coraz większa liczba pracowników wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie. Choć niegdyś taka forma pracy uznawana była za mniej komfortową, obecnie znajduje coraz więcej zwolenników. Jak zaadaptować się do trybu home office?

Bądź zawsze w zasięgu

Możliwości, jakie daje praca zdalna, doceniliśmy już dawno. Freelancerzy od lat prowadzą projekty dla dużych firm, będąc w najniezwyklejszych zakątkach świata. To wolność i możliwość jednoczesnego rozwoju zawodowego i poznawania nowych miejsc. Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że w tryb home office przeszła większość firm, adaptując się do nowych warunków. Wykonywanie obowiązków zawodowych w środowisku cyfrowym to niewątpliwe korzyści, ale aby je osiągnąć, powinniśmy właściwie przygotować mobilne biuro do pracy zdalnej

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i rozwiązań, bez problemów przeniesiemy dokumenty i pliki projektowe do chmury, z której możemy korzystać z dowolnego urządzenia. Arkusze rozliczeń, praca nad projektem graficznym czy tworzenie treści – każdą z tych czynności z powodzeniem można wykonać poza biurem i to bez konieczności zasiadania przed komputerem. Jeśli jesteśmy akurat w podróży i nie mamy dostępu do firmowego laptopa, mobilne biuro możemy zabrać ze sobą, wkładając do kieszeni smartfon. W każdym miejscu mamy wtedy dostęp do plików i możemy na nich pracować.

Dostęp do projektów z dowolnego urządzenia

Dziś nie musisz mieć komputera, czy zabierać ze sobą w każdą podróż firmowego laptopa. Twoim mobilnym centrum dowodzenia jest smartfon. Z jego pomocą zaplanujesz nadchodzące spotkania, odczytasz wiadomości, a także wyświetlisz na zewnętrznym urządzeniu pliki, które wymagają pracy na dużym ekranie. Umożliwi Ci to aplikacja DeX, przy pomocy której bez problemu podłączysz swój smartfon do zewnętrznego ekranu. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz większą swobodę, bo nie musisz zabierać ze sobą ciężkich urządzeń.

Nie ważne czy pracujesz w domu, na tarasie czy w pokoju hotelowym – bezpośredni dostęp do środowiska pracy masz wszędzie, gdzie połączysz się z Internetem. Co więcej, synchronizacja urządzeń z chmurą umożliwia kontynuację przerwanej pracy na dowolnym, zsynchronizowanym urządzeniu. W ten sposób ukończysz nie tylko prezentację na spotkanie z kontrahentem, ale w wolnej chwili otworzysz ulubioną książkę na dokładnie tej stronie, na której skończyłeś czytać na innym urządzeniu lub dokończysz słuchania ulubionej playlisty.

Twoje mobilne biuro zaledwie w kilka sekund może zmienić się też w centrum rozrywki, czy przewodnik po okolicy. Co najważniejsze, masz je zawsze w zasięgu ręki.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię