Szybki internet od Orange jeszcze szybszy!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jeszcze do niedawna Orange oferował internet światłowodowy w trzech wariantach. W 2023 roku doszedł jednak czwarty, którego maksymalna prędkość pobierania danych sięga nawet2 Gb/s. Jak wygląda nowa oferta i w jakich przypadkach sprawdzi się najlepiej? Wyjaśniamy, jak działa Światłowód Pro 2.0, czyli najszybszy internet od Orange.

Orange i szybki internet – jak było, a jak jest?

Do tej pory w ofercie internetu światłowodowego Orange były trzy opcje o następujących prędkościach pobierania (download) oraz wysyłania danych (upload):

  1. do 300 Mb/s i do 50 Mb/s;
  2. do 600 Mb/s i do 100 Mb/s;
  3. do 1 Gb/s i do 300 Mb/s.

Na początku roku szybki internet operatora jeszcze przyśpieszył, bo pojawił się Orange Światłowód Pro 2.0. Prędkość wysyłania danych wynosi tu do 600 Mb/s, a pobieranie jest możliwe z łączną prędkością aż do 2 Gb/s na kilku urządzeniach jednocześnie. Jak to właściwie działa?

Jeśli w danej chwili tylko jeden sprzęt łączy się z siecią, maksymalna prędkość wyniesie do 1 Gb/s. Jednak gdy jednocześnie z internetu korzystają dwie lub więcej osób na różnych urządzeniach,na laptopach, smartfonach, tabletach czy konsolach,wtedy „do podziału” mają przepustowość nie do 1 Gb/s, lecz aż do 2 Gb/s. Przy dwóch sprzętach szybkość na każdym z nich wyniesie więc do 1 Gb/s, przy trzech do około 666 Mb/s i tak dalej.

Co warto wiedzieć o nowej ofercie Orange z internetem światłowodowym?

Orange Światłowód Pro 2.0 jest dostępny już od 89,99 zł miesięcznie. Podobnie, jak w pozostałych wariantach internetu światłowodowego od Orange, można go kupić nie tylko jako pojedynczą usługę, lecz także w atrakcyjnych pakietach z abonamentem komórkowym lub telewizją.

Internet w najszybszym wydaniu to również kusząca promocja na start. Gdy wybierzesz online usługę z umową na 24 miesiące, przez pierwsze 2 miesiące abonament wyniesie 0 zł, a dodatkowo nie zapłacisz za aktywację (szczegóły oferty znajdziesz na https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-2).

Światłowód Orange Pro 2.0 – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Szybki internet przydaje się wielu użytkownikom, ale nie wszyscy potrzebują prędkości pobierania aż do 2 Gb/s łącznie na kilku urządzeniach. Najszybszy światłowód Orange spełni natomiast oczekiwania mieszkających pod jednym dachem najbardziej wymagających internautów. Jego walory docenią zwłaszcza:

  • zapaleni gracze, którzy oczekują wysokiej przepustowości łącza i braku lagów;
  • freelancerzy potrzebujący niezawodnego rozwiązania do pracy, także wtedy, gdy inni domownicy wykorzystują sieć do nauki czy rozrywki;
  • duże rodziny, dla których serial lub film w salonie oraz jednoczesna gra online i podcast w innych pomieszczeniach to nie całkiem abstrakcyjny scenariusz.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię