Talent Network – o co cały szum?

Luka zatrudnienia, której od lat doświadcza branża IT to poważne wyzwanie dla wszystkich firm, które w niedługim czasie planują rozpocząć nowe, zaawansowane projekty a brakuje im odpowiednich ekspertów. Z myślą o takich problemach stworzono innowacyjną usługę – koncepcję Talent Network, która rozwijana przez Mindbox już teraz obecna jest w 180 państwach świata.

Czym jest koncepcja Talent Network?

Zanim jednak wyjaśnimy, dlaczego Talent Network rośnie w siłę i popularność, zastanówmy się nad samymi podstawami, czyli definicją tego pomysłu. Talent Network to innowacyjny pomysł na stworzenie międzynarodowej, niezwykle rozbudowanej sieci, w ramach której firmy planujące nowe projekty lub borykające się z problemami kadrowymi zyskały dostęp do doświadczonych ekspertów, mogących już od pierwszego dnia wnieść wartość dodaną do firmy

Brak odpowiedniego programisty? Nowy projekt wymaga doświadczonego eksperta z zakresu Big Data czy chmury? To duże problemy w firmie, dla której liczy się czas rozpoczęcia prac. Procesy rekrutacyjne mogą ciągnąć się tygodniami, co dodatkowo generuje koszty. Talent Network to ukłon w stronę takich firm i szansa na to, by zaoferować czy to na czas projektu, czy też na czas nieokreślony precyzyjnie dopasowanych specjalistów, cechujących się odpowiednimi kompetencjami. 

Popularność Talent Network na świecie 

Choć Talent Network to w Polsce prawdziwie innowacyjne rozwiązanie, na świecie ma już bardzo duże grono sympatyków. Prekursorem koncepcji Talent Network jest firma Mindbox – dysponująca szerokim repozytorium narzędzi i technologii, które pochodzą od ponad 100 dostawców z całego świata.

Mindbox już teraz działa w 180 państwach i do tej pory za pośrednictwem koncepcji Talent Network brał udział w kilkunastu tysiącach udanych projektów w branży IT – w każdej możliwej dziedzinie tego sektora. To dowody  na to, że Talent Management jest koncepcją trafną, która idealnie wpasowuje się w obecne trendy i zapotrzebowanie, łącząc w sobie te cechy, które przez branżę IT są najbardziej pożądane – wysokie kwalifikacje i elastyczność związana z podjęciem współpracy. 

Szukasz specjalistów do swojego projektu IT? Talent Network to strzał w dziesiątkę

W jakich specjalizacjach możemy szukać ekspertów, korzystając z sieci talentów? Obecnie do dyspozycji branży oddani są eksperci z praktycznie każdej gałęzi związanej z nowoczesnymi technologiami. Zarządzanie chmurą obliczeniową, zaawansowana analiza danych, testowanie oprogramowania, programowanie w dowolnym języku, zarządzanie sieciami czy infrastrukturą IT – te wszystkie procesy wymagają twardych kompetencji. Czynności te możemy także oddać w ręce sprawdzonych specjalistów, którzy wchodzą w skład Talent Network.

Sama sieć wciąż się rozrasta – z miesiąca na miesiąc współpracę z Mindbox podejmują nowi eksperci, w tym osoby bardzo doświadczone, które na swoim koncie mają zarządzanie ogromnymi projektami IT. Dlatego też Talent Network zapewni dostęp do osób, które w firmie mogą piastować stanowiska kierownicze lub wspierające, uwzględniające, chociażby coaching. 

Korzyści wynikające z wykorzystania Talent Network w swojej firmie

Jakie korzyści wynikają z wykorzystania koncepcji Talent Network w swojej firmie? Przede wszystkim to, co w dzisiejszej, mocno konkurencyjnej branży IT liczy się najbardziej – oszczędność pieniędzy i czasu. Żmudne, często nietrafione decyzje rekrutacyjne generują ogromne koszta, nie wspominając już o wydatkach związanych z wyszkoleniem pracownika.

Talent Network stawia na skuteczność i szybkość działania – potrzeba specjalisty z danego zakresu? Jest dostępny? Godzi się na warunki zaproponowane przez nas? A zatem już następnego dnia może rozpocząć pracę razem z resztą zespołu.

Talent Network to także niespotykana dotąd elastyczność, która jest coraz częściej stawiana na pierwszym miejscu. Ekspert w ramach Talent Network może współpracować z nami zaledwie przez kilka tygodni, ale może stać się także podstawowym elementem zespołu, który realizuje długoterminowe procesy. To od nas zależy, w jakim stopniu wykorzystamy Talent Network. To jednak co pewne, to fakt, że jest to innowacja, która pozwoli nam rozwijać biznes bez obaw o to, że doświadczymy problemu z deficytem kompetentnych i doświadczonych specjalistów.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię