TOP 5 projektów EdTech w Europie

Branża EdTech jest jedną z tych, które zanotowały największy rozwój na przestrzeni ostatnich paru kwartałów. Z pewnością wpływ na wzrost zainteresowaniem tym sektorem miał COVID-19 i wynikające z niego zakazy i ograniczenia. Ludzie z dnia na dzień praktycznie musieli przestawić się na prowadzenie działalności w formie zdalnej, przy wykorzystaniu internetu. EdTech jest to branża łącząca edukację z najnowocześniejszymi rozwiązaniami informatycznymi, umożliwiająca naukę za pośrednictwem sieci web. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić 5 najlepszych naszym zdaniem projektów z branży EdTech w Europie. Wskazać trzeba, że kolejność jest całkowicie losowa – nie ma lepszych, ani gorszych. Zapraszamy więc do lektury.

1. Brainly

Brainly jest dostępny w sieci już od dobrych paru lat. Wielu uczniów korzysta z tej platformy ponieważ można za jej pośrednictwem uzyskać niezbędną pomoc\w rozwiązywaniu zadań domowych i nauki. Osoby mające trudności z konkretnymi działami danych dziedzin wzajemnie zadają pytania w serwisie, na które odpowiedzi udzielają inni użytkownicy. W tym zakresie tworzy się więc swoista społeczność, w której uczniowie wzajemnie pomagają sobie z problemami. Brainly jest bardzo ciekawym projektem, z którego korzystają już osoby z różnych grup wiekowych na całym świecie. Jednocześnie nie sposób zapomnieć o tym, że w przypadku jakichkolwiek trudności w nauce warto skorzystać z BUKI – pozwala znaleźć korepetytora praktycznie z każdego przedmiotu, który szybko pozwoli nadrobić zaległości i rozwinąć skrzydła w interesujących dziedzinach.

2. CoachHub

Jest to aplikacja dla pracowników, za pomocą której mogą oni rozwinąć swoje umiejętności. Zajęcia mają formę nagrań wideo do obejrzenia. Za pomocą platformy można rozwinąć umiejętności zarządzania swym czasem, opanować stres, czy też kształtować umiejętności przywódcze. Aplikacja jest już stosowana przez wiele czołowych pracodawców w Europie, a nawet poza jej granicami. Dlatego warto ją wypróbować.

3. BUKI

BUKI jest stroną internetową, na której można bardzo intuicyjnie i łatwo wyszukiwać nauczycieli udzielających indywidualnych lekcji. Co niezwykle istotne, dostępne są praktycznie wszystkie znane i mniej znane przedmioty szkolne i uczelniane, zaś same korepetycje udzielane są zarówno stacjonarnie, jak i w formie zdalnej. Jest to szczególnie ważne i przydatne w czasach pandemii, ponieważ można uczyć się na prywatnych lekcjach bez potrzeby wychodzenia z domu. BUKI znalazło uznanie wśród tysięcy użytkowników – zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Jest to najlepsza wyszukiwarka korepetycji na rynku.

4. World Mastery

Aplikacja World Mastery jest platformą założoną w 2015 roku w Barcelonie. Za jej pośrednictwem, doświadczeni i uznani eksperci udzielają lekcji online z takich dziedzin jak muzyka, taniec, gotowanie, czy też fryzjerstwo. Miesięczna subskrypcja uprawnia użytkowników do obejrzenia co najmniej jednego wideo tygodniowo. Aplikacja znalazła uznanie w oczach przeszło 10 tysięcy osób, dlatego też naprawdę warto z niej skorzystać w celu podszkolenia się we wspomnianych i wielu innych dziedzinach.

5. MEL Science

MEL Science to startup edukacyjny wykorzystujący rzeczywistość wirtualną, który oferuje ciekawą mieszankę w postaci chemii i fizyki. Nauka odbywa się przy pomocy wirtualnej rzeczywistości. Założony w 2015 r. startup dostarcza co miesiąc wszystkie materiały, których potrzebują jego użytkownicy, aby przeprowadzić edukacyjny eksperymenty chemiczne, a także szereg powiązanych doświadczeń VR, aby pomóc im zrozumieć teorię stojącą za danymi eksperymentami. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 9,7 miliona euro, MEL Science przechodzi teraz z chemii do fizyki i biologii, aby dotrzeć do 5000 szkół na całym świecie.

Podsumowanie

Powyższe projekty, naszym zdaniem, należą do ciekawszych w całej Europie. Warto śledzić ich rozwój, gdyż może się okazać, że za parę lat będą tak popularne jak Facebook, czy też Instagram. Jeszcze raz podkreślamy, że nie są to jedyne ciekawe aplikacje – dobrych i nowych pomysłów jest naprawdę bardzo dużo.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię