Torby reklamowe – sposób na dotarcie do nowych klientów

Dotarcie do nowych odbiorców, a kolejno pozyskanie klientów, nie jest prostą czynnością. Firmy dwoją się i troją, aby skutecznie temu zaradzić, aczkolwiek czasami nawet najlepsza reklama zwyczajnie nie daje rady. Okazuje się jednak, że jednym z lepszych sposobów na dotarcie do potencjalnych klientów może być dostarczanie im toreb papierowych. Te znaleźć można w przeróżnych wzorach, czy wykonane z wielu materiałów. Interesuje Cię zagadnienie toreb reklamowych dla firm? Jeżeli tak, świetnie trafiłeś. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na dany temat i tego m.in., jak powstają torby reklamowe! Przeczytaj!

Torby reklamowe – podstawowe informacje

Z klasycznymi reklamówkami spotykamy się bardzo często, nawet podczas rutynowego wyjścia do sklepu. Okazuje się jednak, że nie tylko foliowe torby reklamowe obecnie są na topie, a wyróżnić możemy wiele innych rodzajów takich opakowań.

Jakie zalety posiadają torby reklamowe

Opakowania, do jakich należą torby, posiadają wiele zalet, głównie wymienić można kwestie ekonomiczne. Co więcej, są tanim rozwiązaniem, które pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się ekologiczne torby papierowe. Torby reklamowe wykonane z naturalnych materiałów, ze względu na ekologię są obecnie wybierane coraz częściej. Jak się okazuje, są również praktyczniejsze, zapewniają m.in. lepszą przepuszczalność powietrza, czego na próżno szukać w przypadku plastikowych odpowiedników. 

Torby papierowe

Klasyczne torby papierowe, np. wykorzystywane w sklepach przeważnie wykonywane są z materiału, który pochodzi z makulatury. Zdecydowanie najczęściej jest to papier, który charakteryzuje się gramaturą na poziomie 70-240 g/m2. Taka torba zazwyczaj domyślnie występuje w kolorze białym, lub kolorze naturalnym, czyli beżowym. Gotowe elementy papierowe, z których powstanie torba, są sklejane za pomocą specjalnych taśm, dzięki czemu gotowy produkt będzie wytrzymały, a zarazem estetyczny.

Ekskluzywne torby papierowe

Skoro jesteśmy już przy papierowych torbach, należy też wspomnieć o ich ekskluzywnych wersjach, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Te często produkowane są z papieru o wyższej gramaturze, tudzież nawet od 170 do 300 g/m2. Ponadto firmy produkcyjne oferują możliwość wykonania opakowania z papieru barwionego, gdzie gramatura będzie na poziomie około 210 g/m2. To nie wszystko, gdyż zamówić można również torby, gdzie znajdować się będzie wzmocnione dno (takich, często używa się w przypadku opakowań na alkohole), torby, które wykonane będą z laminowanego papieru, czy nawet niestandardowego.

Jeżeli chodzi o uchwyt, ten wykonywany jest z kilku warstw tego samego materiału. Firmy produkcyjne często dają klientom możliwość wyboru innych uchwytów, jak np. tych wykonanych ze wstążki, sznurka, i inne niż uchwyty sztancowane, czy zamknięcia szczelinowe.

Oczywiście format, wzór itp. jest dowolny. Zamówić można zarówno małe torebki reklamowe, jak również duże, które sporo zmieszczą. Oczywiście istnieje możliwość nadania faktury wybranemu opakowaniu. Chociażby poprzez kalandrowanie, czy tłoczenie. Jeżeli chodzi o więcej uszlachetnień, wymienia się również stosowanie hot-stampingu, czy wielu rodzajów folii, jak np. soft touch.

Nadruki na torbach papierowych

Jak sama nazwa wskazuje, na torbie reklamowej musi znajdować się jakaś reklama. Taką najlepiej nanieść za pomocą druku, tym bardziej że do czynienia mamy z torbami wykonanymi z papieru. Najczęściej nadruki na torbach reklamowych wykonuje się za pomocą druku offsetowego, gdzie istnieje możliwość zadrukowania (system CMYK, lub Pantone) nawet całej powierzchni opakowania. To nie wszystko, gdyż zazwyczaj istnieje opcja zadruku również wewnętrznej części toreb.

Nadruk reklamowy wykonany w ten sposób jest trwały, wyrazisty i bardzo szczegółowy – dlatego można w ten sposób zobrazować dowolny tekst, kształt, czy logo z Twoją marką. Istnieje jeszcze możliwość zastosowania druku UV wybiórczo, dzięki czemu będzie można uzyskać efekt błyszczących wybranych elementów opakowania.

Torby bawełniane

Reklamowe torby wykonane z bawełny są właśnie tymi, którym można przypisać wielozadaniowość. Nie oznacza to, że ich odpowiedniki są gorsze, lecz nieco mniej trwałe. Torby wykonane z bawełny mogą służyć nawet latami. Zazwyczaj wykonuje się je z bawełny o gramaturze od 140, do nawet 340 g/m2. Warto też wspomnieć, że torby reklamowe bawełniane występować mogą w dowolnym kolorze, rozmiarze, czy w różnych wzorach.

Opakowania z nadrukiem – torby bawełniane

Reklama na opisywanych opakowaniach może być naniesiona techniką sitodrukową i drukiem w systemie Pantone. Ponownie na wybranej torbie można zamieścić logo firmy, tekst reklamowy, hasło reklamowe, grafikę, czy ogólnie reklamę dowolnej branży.

Gdzie można wykorzystać reklamowe torby

Wydawać by się mogło to mało prawdopodobne, lecz torby reklamowe każdego rodzaju wykorzystać można naprawdę w wielu sytuacjach. Np. kiedy ktoś prowadzi sklep, stacjonarny, czy w sieci, może wprowadzić opakowania, jakimi właśnie są opisywane torby z nadrukiem.

Dobrym miejscem na wykorzystanie danych opakowań są rozmaite eventy, targi, czy konferencje. Torby reklamowe z nadrukiem mogą być np. podarunkiem dla odwiedzających, czy opakowaniem, w którym znajdować się będzie drobny upominek.

ekologiczne torby papierowe z logo firmy

Czy torby reklamowe to dobre rozwiązanie?

Takie rozwiązanie jest naprawdę dobrą, a zarazem skuteczną reklamą, gdyż każdy, kto w ręku będzie miał torbę z reklamą, spojrzy na nią – prawdopodobnie zapamięta logo firmy, nazwę, czy hasło reklamowe. Jest to również zdecydowanie elegantsze opakowanie (szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę eleganckie modele) niż zwykłe torby, zatem odwiedzający mogą następnie pozytywnie kojarzyć naszą firmę, czy to, co reklamujemy, itp.

W tym momencie nie sposób też nie wspomnieć o kwestiach ekologicznych, na które aktualnie stawiany jest ogromny nacisk. Zdecydowanie lepiej zostaniemy odebrani, jeżeli zaoferujemy komuś torby reklamowe z nadrukiem wykonane z papieru, czy bawełny, aniżeli plastikowe, które jak wiadomo, nie są przyjazne dla naszej planety.

Skąd można pozyskać reklamowe torby

W przypadku toreb reklamowych najlepszym miejscem na ich pozyskanie jest producent. Zakup dużej ilości bezpośrednio u producenta wiązał się będzie z lepszą ceną. Wiele firm, oferuje nanoszenie reklam za pomocą różnego rodzaju metod, zatem w jednym miejscu można pozyskać już gotowe opakowania z reklamami. Ponadto graficy producenta toreb mogą stworzyć wyjątkowe projekty specjalnie na nasze zamówienie.

Postaw na sprawdzone miejsca

Jeżeli zechcemy zamówić torby reklamowe, najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych i profesjonalnych miejsc. Jednym z takich jest firma Duet, gdzie zamówić można np. ekologiczne torby papierowe, torby papierowe premium, czy choćby takie wykonane z bawełny i nie tylko!

Podsumowanie

Szukając dobrej, taniej, a zarazem skutecznej reklamy, warto zastanowić się nad wykorzystaniem toreb reklamowych. Do wyboru mamy wiele ich rodzajów i możliwości naniesienia na nie dowolnych treści. Reklama tego typu sprawdzi się w wielu miejscach i skutecznie możemy nią zaskoczyć potencjalnych klientów!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię