Ubezpieczenie lekowe – na czym polega

Firmy ubezpieczeniowe oferują naprawdę różne formy ubezpieczeń. Nic dziwnego, ochronić można się przed dosłownie wszystkim. Najpopularniejsze jest oczywiście ubezpieczenie na życie, tak zwana polisa. Ubezpieczenie samochodu OC i AC to kolejne popularne rozwiązania, ale czy słyszałeś o ubezpieczeniu lekowym? Dowiesz się dzisiaj, kto może z niego skorzystać, na czym ono polega, a także kiedy nie zadziała, sprawdź!

1. Kto może opłacać składkę ubezpieczenia lekowego?

2. Na czym polega ubezpieczenie lekowe?

3. Kiedy takie ubezpieczenie nie zadziała?

Coraz bardziej popularne, chociaż w Polsce jeszcze nie wszyscy o nim wiedzą, czyli ubezpieczenie lekowe. W krajach na Zachodzie to standard. Może jesteś osobą, która chce z niego skorzystać? W takim razie sprawdź oferty różnych firm ubezpieczeniowych, znajdziesz je pod tym linkiem: https://porownywarka-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-lekowe-na-czym-polega-i-czy-warto-je-miec/.

Kto może opłacać składkę ubezpieczenia lekowego?

Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Opłacać składkę może każdy, kto tylko chce się zabezpieczyć przed ewentualnymi kosztami leczenia farmakologicznego. Często firmy ubezpieczeniowe oferują pakiety, w których zawarta jest polisa na życie, ubezpieczenie domu, samochodu, a oprócz tego właśnie ubezpieczenie lekowe. To dobra forma, bo często tańsza od osobnego ubezpieczenia.

Na czym polega ubezpieczenie lekowe?

Co miesiąc, kwartał lub raz na rok opłacasz składkę ubezpieczenia lekowego. To wykupuje się na 12 miesięcy, a po tym okresie możliwe jest przedłużenie o kolejny rok. Kiedy niespodziewanie pojawi się choroba, która będzie wymagać leczenia farmakologicznego lekami o dość sporej wartości, wtedy można uruchomić polisę, która pokryje koszt tych leków. Nie obejmuje ona leczenia chirurgicznego, czyli zabiegów, czy operacji, nie obejmuje także pobytu w szpitalu. Tak jak sama nazwa wskazuje, jest to ubezpieczenie lekowe, czyli pokrywa tylko koszt samych leków.

Kiedy takie ubezpieczenie nie zadziała?

Jest kilka sytuacji, w których polisa lekowa nie zadziała. Firmy ubezpieczeniowe mogą odrzucić wniosek o pokrycie kosztów leczenia, jeśli choroba/schorzenie wynikło z niedbałości danej osoby. Dlatego do przeciwwskazań w wypłacie zalicza się alkoholizm, problemy z alkoholem oraz konsekwencje zdrowotne, jakie z tego wynikają. Choroba psychiczna, a raczej wiążące się z nią przyjmowanie leków również jest przeciwwskazaniem – między innymi psychoaktywne środki farmakologiczne nie wchodzą więc w skład tych, których koszty mogą zostać pokryte.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię