Wolna powierzchnia magazynowa. Jak ją wykorzystać?

Istnieje sporo sprawdzonych metod optymalizowania przestrzeni magazynowej. Pozwala to poprawić jej przepustowość, rotację towarów czy możliwości ich przechowywania. Co jednak zrobić, gdy przez długi czas część powierzchnia naszego magazynu stoi pusta i nieużytkowana?

Magazyn do wynajęcia

Powody pojawienia się wolnej przestrzeni magazynowej w przedsiębiorstwie bywają różne. Wśród pospolitych wymienia się m.in. zmienne (sezonowe) zapotrzebowanie na produkty, zmiany w asortymencie firmy czy modyfikację stanu wyposażenia magazynu. Każdy z czynników łączy jedno: niewykorzystana przestrzeń, którą trzeba opłacać i utrzymywać, mogąca negatywnie oddziaływać na niektóre procesy optymalizacyjne prac magazynowych.

Jeśli posiadasz tego rodzaju powierzchnię, warto rozważyć jej wynajem. Wówczas sprawisz, że zacznie na siebie zarabiać, a część kosztów związanych z jej utrzymaniem przetransferujesz na najemcę. Warto pamiętać, że magazyn nie musi oznaczać wcale wielkiej i nowoczesnej hali przemysłowej. Wiele podmiotów zainteresowanych jest także starszymi obiektami, które mogą dostosować do swoich potrzeb.

Wynajem powierzchni magazynowej a klasa magazynu

Określając klasy magazynów, zwraca się uwagę na takie parametry jak: wielkość, konstrukcja, stopień mechanizacji, rodzaj składowania czy przeznaczenie funkcjonalne obiektu. Istotne są również jego lokalizacja, stopień bezpieczeństwa, warunki temperaturowe czy wiek (lata budowy). Zwyczajowo wyróżniamy 6 klas magazynowych: A+, A, B+, B, C i D. Im bliżej początku alfabetu, tym nowocześniejszy magazyn.

Przykładowo, nowoczesne i stosunkowo młode lokale na terenie miast czy w strefach przemysłowych klasyfikuje się w zakresie przedziale od A+ do B+. Obiekty z lat 70-80. XX wieku, wymagające pewnych inwestycji, to już klasa B. Oznaczenia C i D zarezerwowano dla obiektów starych i wymagających przeróbek.

Magazynem może być zarówno nowoczesna hala, jak i starszy budynek. I jeden, i drugi obiekt mogą na siebie zarabiać. Niezależnie od klasy Twojego pomieszczenia, możesz dostosować ofertę wynajmu do potrzeb potencjalnych klientów i przekształcić je w źródło pasywnego dochodu.

Szybki i wygodny wynajem magazynu

Szukanie potencjalnego najemcy na własną rękę może okazać się czasochłonne. Dotyczy to zarówno procesu przygotowania oferty, jak i wszelkich związanych z nią formalności. Dlatego zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z udogodnień oferowanych przez współczesną technologię – platformę B2B 4SHELF umożliwiającą przedsiębiorcom szybki i bezpieczny wynajem powierzchni magazynowej – również krótkoterminowo.

Intuicyjna polska platforma działa podobnie jak popularne wyszukiwarki mieszkań czy pokoi do wynajęcia. Poszczególne oferty można wygodnie przeglądać na komputerze lub w urządzeniu mobilnym. 4SHELF automatyzuje większość etapów procesu wynajmu, a umowy zawierane są przy minimum formalności, w sposób bezpieczny i komfortowy dla obu stron. Platforma jest obecnie w fazie testów. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą zarejestrować się jako jej betatesterzy, otrzymując unikalne profity.

4SHELF jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Ostatnie Wpisy

5 powodów, dla których warto dać szansę sprzętowi poleasingowemu

W dobie ciągłych nowości technologicznych wiele firm i użytkowników indywidualnych zastanawia się, jak efektywnie i ekonomicznie zaktualizować swój sprzęt komputerowy. Jednym z...

Jak wybrać hurtownię do dostawy kartonów fasonowych?

Wybór odpowiedniej hurtowni do dostawy kartonów fasonowych jest istotny dla wielu firm, które potrzebują tego rodzaju opakowań do swoich produktów. Oto kilka...

Skuteczny Monitoring Marki: Klucz do Utrzymania Pozytywnego Wizerunku

Twoja marka to twój skarb. Skuteczny monitoring marki jest kluczem do utrzymania pozytywnego wizerunku w erze cyfrowej. W dzisiejszych...

Strefa Q&A Inelo – uzyskaj wsparcie ekspertów

Dostęp do wsparcia eksperckiego jest bardzo istotny. Inelo to lider w dziedzinie rozwiązań dla transportu. Firma dostarcza nie tylko specjalistyczne oprogramowanie i...

Słaby zasięg sieci? Przetestuj routery WiFi Mesh!

Słaby zasięg sieci to poważne zmartwienie przede wszystkim dla tych osób, które mieszkają na co dzień w wielopoziomowych i dużych budynkach lub...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię