Wykorzystaj Big Data, aby zdobyć wiedzę potrzebną do rozwoju Twojej firmy

Duże ilości pozyskiwanych w procesach sprzedażowych i produkcyjnych informacji warto postrzegać jako potencjał, a nie przeszkodę. Wykorzystując technologie Big Data, możesz nie tylko uporządkować dane, ale także efektywnie je wykorzystywać, a nawet wzbogacać o dodatkowe informacje z rynku.

Dokładna analiza, lepsze przewidywanie, szybsze podejmowanie decyzji

Jeszcze do niedawna oprogramowanie do zbierania dużych ilości danych cyfrowych było dostępne tylko dla organizacji rządowych i międzynarodowych korporacji. Dzisiaj z dostosowanych do jej potrzeb rozwiązań może korzystać praktycznie każda firma, niezależnie od wielkości.

Gromadzenie i przetwarzanie danych pozyskiwanych w wyniku standardowych działań (produkcji, sprzedaży, obsługi klienta) to już nie technologiczna nowinka, ale konieczność w sytuacji, gdy biznes ma się rozwijać.

Oprogramowanie do analizy danych zastępuje żmudne analizy i przyspiesza wnioskowanie, pomaga uzyskać informacje potrzebne do planowania strategicznego, ułatwia podejmowanie decyzji na podstawie obiektywnych wskaźników.

Jak zarządzać cyklem życia danych?

Z pewnością warto przechowywać duże ilości danych, nie oznacza to jednak, że wszystkie na każdym etapie działalności firmy mają taką samą wartość. To, co było istotne podczas wdrażania nowego produktu lub usługi, z czasem może stać się kwestią drugorzędną. Zarządzanie cyklem życia informacji pozwala uporządkować dane w systemie i nadać im odpowiednie priorytety.

Zasoby, które w danym momencie nie są potrzebne, są przenoszone do innych warstw pamięci masowej, dzięki czemu można obniżyć koszty przechowywania danych na serwerach. Wprowadzenie zarządzania cyklem życia danych to złożony proces, wymagający często wsparcia ekspertów. Konieczne jest także wdrożenie specjalistycznego oprogramowania i jego synchronizacja z innymi systemami IT wykorzystywanymi w firmie.

Twoja firma gromadzi duże ilości danych? Zadbaj o ich bezpieczeństwo

Szansa czy zagrożenie? Wykorzystywanie danych w firmie nie musi wiązać się z ryzykiem, pod warunkiem, że wdrożeniu oprogramowania Big Data będą towarzyszyły odpowiednie środki bezpieczeństwa. Odpowiednio przygotowany system informatyczny DLP (Data Loss Prevention) zapewni ochronę przed wyciekiem danych, będących wynikiem zarówno ataków z zewnątrz, jak i nieostrożności pracowników.

Chcesz zacząć wykorzystywać w firmie narzędzia do analizy danych, by lepiej wykorzystać możliwości biznesowe? Skorzystaj ze wsparcia ekspertów GlobalLogic, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces wdrożenia!

Ostatnie Wpisy

Jakie wymiary powinien mieć plakat?

Dzięki plakatom można w łatwy sposób zaprezentować ofertę firmy lub poinformować o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych. To materiały reklamowe chętnie wykorzystywane przez instytucje...

Recenzja Tradocenter – opinie użytkowników. Zalety korzystania z portalu

Prosty handel walutami i akcjami za pomocą jednego kliknięcia? To możliwe dzięki TradoCenter. Inwestorzy z całego świata coraz częściej wybierają usługi brokera....

CMS Typo3 – przyszłość budowania stron internetowych

Chciałbyś stworzyć własną stronę internetową? Jeśli nie jesteś biegły w technologiach informatycznych, to taka myśl może przerażać. Ale głowa do góry! Jest...

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze online?

Od lat kupujemy produkty w Internecie, a branża e-commerce rośnie w siłę każdego dnia. Podczas gdy z często kupujemy w sieci odzież,...

Co powinna zawierać reklama na YouTube?

YouTube to serwis, który powstał z myślą o dzieleniu się nagraniami wideo ze znajomymi, ale w krótkim czasie wyrósł na prawdziwego giganta....

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię