W zależności od branży gospodarczej poszczególne biznesy potrzebują nie tylko pracowników, lecz także powierzchni pod prowadzoną działalność. Nie chodzi wyłącznie o centralę, miejsce zarządzania i logistyki, lecz również przestrzenie magazynowe. To w nich właśnie składowane są wszystkie zasoby przedsiębiorstwa, paczki, materiały, lecz także towar przeznaczony na sprzedaż. Niekiedy prowadzone są też czynności produkcyjne i przetwórcze.
Powierzchnie magazynowe – co powinniśmy wiedzieć?
Odpowiednie dobranie przestrzeni magazynowej to ważny element strategii firmy. Wynajem powinien zostać poprzedzony solidną analizą wszystkich parametrów, którymi charakteryzują się poszczególne powierzchnie i tym, czy są adekwatne do specyfiki pracy przedsiębiorstwa. Często warto postawić na profesjonalne doradztwo, które ułatwi zarządcom podjęcie decyzji czy, gdzie i na jakich warunkach skorzystać z powierzchni magazynowych. Inwestycja w tego typu obiekty może przynieść ogromne dochody, niemniej należy poprzedzić ją dobrym bilansem zysków i strat, kosztów i korzyści.
Specyfikacja powierzchni magazynowych
Poszczególne magazyny wyróżniają się odmiennymi, a zarazem istotnymi z punktu widzenia najemców specyfikacjami. Do kluczowych dodać należy wielkość, cenę wynajęcia i lokalizację. Popyt na tego rodzaju przestrzenie stale od wielu lat rośnie, w związku z czym wybór jest szeroki. W zależności od tego, na co chcemy przeznaczyć magazyn, powinniśmy rzetelnie przeanalizować i optymalnie dobrać charakterystykę do naszych wymagań. Jeżeli zależy nam na wynajmie pod hale produkcyjne, ich powierzchnia powinna być dość duża i przede wszystkim ergonomiczna. W przypadku, gdy przestrzeń ma zostać zagospodarowana głównie pod zasoby firmy bądź towary na sprzedaż największe znaczenie ma duży, a jednocześnie wysoki magazyn, gdzie znaczna liczba paczek i materiałów może być składowana na stosunkowo niewielkiej powierzchni.
Zdecydowana większość obiektów magazynowych zazwyczaj zlokalizowana jest poza ścisłym centrum miast, na obrzeżach, toteż należy wziąć pod uwagę czynnik odległości od biur i siedzib przedsiębiorstw. Charakterystyka prowadzonej działalności wpływa bowiem na to, czy firma może pozwolić sobie na koszty związane z ewentualnymi dojazdami pracowników oraz inne rodzaje transportu i czy jest wyposażona we właściwą infrastrukturę komunikacyjną.
Powierzchnia magazynowa a cena
Czynniki wielkości i lokalizacji obiektów magazynowych są ściśle związane z ceną wynajęcia. Naturalnie im pierwsze dwie cechy są lepsze, tym wartość samych magazynów rośnie. Na ostateczną cenę może także wpłynąć przeznaczenie, pod jakie chcemy wynająć teren. Właściciele obiektów tego rodzaju są świadomi tego, że popyt na magazyny wzrasta, wobec czego umowy często są indywidualnie ustalane z potencjalnymi najemcami.
Co istotne, cena uzależniona jest niekiedy od lokalizacji magazynu na mapie kraju. Obiekty znajdujące się w województwie śląskim, mazowieckim lub pomorskim mogą mieć wyższą cenę niż te same usytuowane na Podkarpaciu, Podlasiu czy Opolszczyźnie. Wpływa na to fakt, że mazowieckie lub wielkopolskie, dla przykładu, magazyny są bliżej wielkich obszarów miejskich typu Warszawa, Poznań, Gdańsk.
Atrakcyjny magazyn pod wymagania firmy
Jeżeli zależy nam na wynajęciu powierzchni magazynowej, warto podjąć współpracę z doświadczonym, rzetelnym i przede wszystkim pozytywnie opiniowanym usługodawcą udostępniającym dobre, bezpieczne i ergonomiczne nieruchomości magazynowe. Spełniające wysokie standardy obiekty firmy 7R SA gwarantują satysfakcję i zyskowność zarówno samym pracownikom, jak i najemcom. Przedsiębiorstwo posiada punkty w wielu rejonach Polski, takich jak Gdańsk, Szczecin, Rzeszów, Sosnowiec, Warszawa bądź Kraków.