Yerba mate – zielone dobro, które trzeba poznać

Coraz częściej ludzie w różnych częściach świata sięgają po nowe smaki oraz sposoby na to, by uczynić życie zdrowszym oraz lepszym. Im więcej wiemy o otaczającym nas świecie, tym lepsze decyzje możemy podejmować. Nie inaczej rzecz się ma w szeroko pojętym żywieniu. Jednym z ciekawych odkryć, jeśli chodzi o napoje naturalnego pochodzenia, jest z pewnością yerba mate. Jest to drzewo, który rośnie w Ameryce Południowej, zarówno w stanie dzikim jak i na plantacjach. Z jego liści pozyskuje się susz, który zalany gorącą, ale nie wrzącą wodą, staje się pobudzającym napojem. W Ameryce Południowej jest on popularny od dawien dawna. Coraz więcej zwolenników zdobywa on obecnie w innych częściach świata. Picie yerba mate stało się popularne także w Polsce. Warto więc przyjrzeć się bliżej tej propozycji, bo być może jest to napój stworzony właśnie dla nas.

Yerba mate – pomysł na zdrowy napar każdego dnia

Yerba mate albo jak mówią niektórzy: herbata yerba mate, choć nie jest to do końca poprawna nazwa, kojarzy się obecnie ze zdrowym stylem życia i jest uważana za zdrowy zastępnik dla kawy czy też herbaty. Napar yerba mate przygotowywany jest z liści oraz gałązek pozyskiwanych z ostrokrzewu paragwajskiego, które to drzewo może osiągnąć nawet piętnaście metrów wysokości, choć przeważnie jego wysokość nie przekracza ośmiu metrów. Do picia yerba mate nie trzeba namawiać ludzi z Ameryki Południowej. W niektórych krajach tamtego kontynentu yerba mate ma status napoju kultowego, np. w Argentynie, czy Paragwaju. Ostrokrzew paragwajski i jego dobroczynne działanie jest już także dobrze znane, np. w Polsce. Jeśli więc chcielibyśmy się zapoznać z tym naparem z liści i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego, to bez większego trudu nabędziemy susz yerba mate nad Wisłą. Dobry sklep yerba mate będzie tutaj podstawą. Z pewnością taką witryną internetową, którą koniecznie powinniśmy odwiedzić jest Poyerbani.pl. Znajdziemy tam wszystko to, co jest niezbędne do tego, by pić yerba mate na co dzień jak i od święta, począwszy od akcesoriów, poprzez różne rodzaje suszu, a także pozyskamy tam sporo wiedzy na temat, np. jak smakuje yerba mate i jak działa yerba mate.

Właściwości yerba mate – warto wiedzieć więcej

Z ważnych informacji warto zapamiętać, że yerba mate zawiera kofeinę, a więc działa pobudzająco na organizm człowieka. Stąd też yerba mate pijało już plemię Guarani, a po nich po ów napar sięgnęli, m.in.: miejscowi rolnicy oraz pasterze bydła. Kofeiny w suszu może być od pół grama aż do półtora grama na 100 gram suszu. Znajdziemy tam także witaminy A, B1, B2, C, sole mineralne oraz inne korzystne dla naszego zdrowia składniki. Yerba mate cechuje także fakt, że woda którą ją zalewamy powinna mieć temperaturę w granicach siedemdziesięciu, osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Należy więc parzyć yerba mate umiejętnie, by nie stracić nic z jej prozdrowotnej zawartości. Co ciekawe: ziele z ostrokrzewu można zalewać wodą kilkakrotnie, co czyni z niego propozycję bardziej wydajną niż kawa lub herbata. Nazwa yerba mate jest więc ograniczona tylko i wyłącznie do tego produktu. Picie yerby pobudza pracę mięśni, serca, przyspiesza przemianę materii, podnosi także ciśnienie krwi i nieco podwyższa temperaturę. Napary z suszu yerba mate redukują zmęczenie i poprawiają samopoczucie. Działają więc w sposób zbliżony do kawy, czy też herbaty. Z pewnością warto spojrzeć przychylnie w stronę naparu yerba mate i wprowadzić go do swojej codziennej diety.

Różne rodzaje yerba mate, po które dobrze jest sięgnąć

Właściwości zdrowotne yerba mate są więc szeroko znane w całym świecie, a na wyżej wymienionej stronie znajdziemy całą masę informacji dzięki, której np. paragwajska yerba mate trafi do naszego domu. Możemy ją spożywać z naczynia wykonanego z drzewa palo santo, z którego tradycyjnie je wykonywano ale możemy też nabyć nowoczesne zestawy online na stronie sprzedażowej sklepu. Zacząć pić yerba mate można zacząć praktycznie w każdym wieku, choć ze względu na działanie pobudzające, niekoniecznie powinny sięgać po niego dzieci. Yerba mate sklep Poyerbani.pl posiada w ciągłej sprzedaży wiele marek yerba mate, które są dostępne online o każdej porze dnia czy nocy. Yerba mate znajdziesz tam w różnych opakowaniach, cenach, smakach, itp. Picie mate można zacząć od nabycia niewielkich, pięćdziesięciogramowych zestawów, dzięki którym będziemy mogli sprawdzić, czy dany smak nam odpowiada. Wystarczy więc dokonać zakupu oraz odpowiednio przygotować yerba mate, by cieszyć się tym, co ludzie z plemienia Guarani znają od stuleci. Właściwości pobudzające naparu oraz pozytywny wpływ yerba mate pozwolą nam być bardziej efektywnymi w pracy, czy też na uczelni. Wysoka zawartość kofeiny, pozyskanej ze zmielonych liści i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego, na pewno wpłynie na nas pozytywnie. Skoro w naszych domach gości kawa, kakao, czarna lub zielona herbata, itp., to i niech yerba cieszy nas i nasze rodziny. Jej zakup okaże się z pewnością strzałem w dziesiątkę – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię