Złoto inwestycyjne – kiedy warto zainwestować?

W obecnych czasach wiele osób zastanawia się nad formami zabezpieczenia swoich oszczędności. Pieniądze coraz szybciej tracą na wartości, więc naturalnie zaczynamy poszukiwać czegoś, w co warto zainwestować. Jedną z popularniejszych form inwestycji było i jest do dziś złoto. W tym artykule przedstawimy Ci zalety i korzyści, które może przynieść taka forma ulokowania oszczędności.

Jaka jest najprostsza forma inwestycji w złoto?

Złote sztabki - dla kogo jest to odpowiednia inwestycja?

Jedną z najstarszych i najłatwiejszych form lokowania oszczędności jest inwestycja w kruszec. Złoto możemy zakupić w formie sztabek, monet czy też biżuterii. Dostępność tych produktów na rynku jest obecnie bardzo duża, ale warto pamiętać o tym, że tylko sprawdzony i godny zaufania sprzedawca jest nam w stanie zapewnić bezpieczeństwo i gwarancję na to, że kupujemy prawdziwe złoto. Sztabki i monety możemy zdobywać również przez Internet na specjalnych, dedykowanych do takiej sprzedaży platformach, takich jak:  https://numimarket.pl/kategoria/zlote-sztabki_23/1

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w złoto, powinieneś wiedzieć o tym, że biżuteria, choć przepiękna nie jest najlepszym wyborem. Tego typu akcesoria w przeciwieństwie do złota inwestycyjnego obłożone są podatkiem VAT w wysokości 23%. Poza tym biżuterii nie będziemy mogli tak łatwo odsprzedać w miejscu, w którym ją uprzednio zakupiliśmy. Mimo wszystko warto wziąć pod uwagę również tę formę inwestycji, ponieważ może się ona okazać skuteczna podczas długoterminowych inwestycji czy kumulowania kapitału. Dobrym tego przykładem jest biżuteria zakupiona np. w latach 90., która coraz bardziej zyskuje na wartości. 

Czy warto inwestować dziś w złoto?

Zastanawiasz się, czy taka forma inwestycji jest dla Ciebie? Złoto od lat jest traktowane przez inwestorów jako tak zwana „bezpieczna przestrzeń”. To właśnie do tego aktywa uciekają się oni w momentach, w których na rynkach kapitałowych robi się ryzykownie. Niewątpliwą przewagą złota jest fakt, że stanowi coś namacalnego, czego nie można dodrukować w przeciwieństwie np. do pieniędzy. Metal ten nie może również zbankrutować tak, jak spółki giełdowe. Co istotne, cena tego surowca bardzo rzadko spada poniżej kosztu jego wydobycia. Wynika to z faktu, że w takiej sytuacji spółki zajmujące się wydobyciem metalu zaczęłyby ograniczać produkcję. 

W dzisiejszych czasach coraz częściej pojawiają się prognozy mówiące, że gospodarki na całym świecie zaczną zwalniać, co oznacza spore zmiany na rynkach finansowych. To z kolei spowoduje przemieszczanie się kapitału do wspomnianej wcześniej „bezpiecznej przestrzeni’’. Zdradziliśmy Wam już, że jednym z surowców należących do tej kategorii jest m.in. złoto. W takim wypadku nieunikniona stanie się podwyżka jego cen na różnych rynkach. Dla wprawionych inwestorów nawet minimalne podwyższenie ceny to znak, aby zdecydować się na zakup surowca. Dlatego naszym zdaniem ulokowanie swoich oszczędności w złocie stanowi korzystne rozwiązanie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że umieściliśmy swoje finanse w bezpiecznym miejscu, bez zbędnego ryzyka. 

Czy muszę dysponować dużymi środkami, żeby inwestować?

To pytanie nasuwa się najczęściej od razu, gdy usłyszymy pojęcie inwestycja. Możemy Was jednak uspokoić, ponieważ sztabki złota obecnie dostępne są w przeróżnych cenach, a najtańsze z nich możemy znaleźć już od kilkuset złotych. Dzięki skorzystaniu z oferty sprawdzonych domów aukcyjnych, z łatwością możemy wybrać złotą sztabkę dostosowaną do naszego aktualnego budżetu. Pamiętajmy również o tym, że wartość złota może w każdej chwili wzrosnąć – tym sposobem nawet najtańsze sztabki staną się źródłem sporych zysków. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię