Akcje spółek sektora technologicznego odnotowują spadki – oto kilka prostych powodów dlaczego

Akcje Tech dostały zwarcia jak dotąd w tym tygodniu, przygniecione pod ciężarem wyśrubowanych oczekiwań wbudowanych w nie przez żądnych zysku inwestorów.

Nasdaq Composite spadł o blisko 1% we wczesnym handlu we wtorek, rozszerzając swoją pięciodniową stratę do 2,1%. Jednak pod otoczką Nasdaq kryje się szersze wyjaśnienie rynku, który ostatnimi czasy ma dość ryzykownych sytuacji.

Akcje Tesli spadły aż o 5% podczas dzisiejszej sesji, a w południe w serwisie Yahoo Finance były najwyżej notowanym wskaźnikiem. Virgin Galactic stracił 6%, a Apple około 2%.

Przyglądamy się, co może stanowić przyczynę reewaluacji do tej pory tak wysoko wycenianych akcji technologicznych.

Członek Fed straszy inwestorów

Prezes Rezerwy Federalnej z Cleveland, Loretta Mester, w ekskluzywnym wywiadzie na Yahoo Finance Live, wywołała obawy dotyczące wyceny akcji i inflacji.

„Moim zdaniem ceny akcji z pewnością mają tendencję wzrostową – są wysokie. Istnieje presja na wzrost wycen” – powiedział Mester.

Mester wydawała się również nastawiona na wzrost inflacji, czego inwestorzy z branży technologicznej prawdopodobnie nie chcieli słyszeć.

W efekcie podnosi to potencjał Fedu na podniesienie stóp w 2022 r. w celu walki z inflacją, co często nie jest dobrym sygnałem dla inwestorów z branży technologicznej, którzy wolą inwestować przy niskich stopach procentowych.

Cel Fedu w zakresie inflacji wynosi 2%.

„Przewidzieć, że inflacja wzrośnie do dwóch i nieco powyżej 2 [procent] nie jest sztuką” – powiedziała Mester w wywiadzie.

Goldman o podatkach i technologii

Ten tydzień zaczął się nie najlepiej dla inwestorów z branży technologicznej, ponieważ nota Goldman Sachs dotycząca zysków z tej branży była szeroko dyskutowana na ulicy.

„Jeśli plan podatkowy Bidena zostałby w pełni wprowadzony w życie, szacowane zyski FAAMG [Facebook, Apple, Amazon, Microsoft i Google] 2022 spadłyby o około 9% w stosunku do oczekiwań konsensusu” – powiedział David Kostin, główny strateg Goldman Sachs w USA.

Administracja Bidena dąży do podniesienia stawki podatku dochodowego od osób prawnych do 28% z 21%, które obowiązywało w czasach Trumpa.

Przygotowuje się również do podniesienia podatku od zysków kapitałowych dla najbogatszych Amerykanów do 43,4%, w tym do wprowadzenia dodatkowego podatku, który ma pomóc w finansowaniu inwestycji infrastrukturalnych.

Obecna stawka podatku od zysków kapitałowych wynosi 23,8% i obowiązuje od 1 stycznia 2013 roku. Kostin dodał, że akcje FAAMG są również podatne na wszelkie podwyżki podatku od zysków kapitałowych.

„Jeśli stawka podatku od zysków kapitałowych wzrośnie w 2022 r., inwestorzy podlegający wyższej stawce mogą zdecydować się na realizację części swoich znacznych zysków kapitałowych w 2021 r. przy niższej obecnej stawce podatkowej.

Akcje FAAMG zyskały na wartości 5 bilionów dolarów w ciągu ostatnich 5 lat, odpowiadając za 29% wzrostu kapitalizacji rynkowej S&P 500 w tym czasie” – powiedział Kostin.

W tym momencie może to być trafna decyzja, aby zacząć inwestować w akcje. Jeśli jesteś początkujący, rozważ użycie platformy handlowej. Np. w tym artykule przeczytasz opinie o Libertex.

Akcje Tech załamują się na wykresach

Tendencje spadkowe akcji tech stocks te ostatnie pięć sesji pobudził techniczne załamania na wykresach, zauważają analitycy Wall Street.

„Nawet jeśli Nasdaq (i szeroki XLK tech ETF) nie ucierpiały tak mocno jak wczoraj akcje blue chipów, to i tak odnotowały znaczące osłabienie. Nasdaq zamknął się tuż w okolicy swojej 100-dniowej średniej kroczącej. Ta linia była lepszym poziomem oparcia dla Nasdaq… odbijając się od niej cztery razy od września ubiegłego roku. Dlatego też, jeśli dojdzie do przełamania poniżej tej linii w jakikolwiek znaczący sposób… tak jak to wygląda na podstawie tego, gdzie znajduje się obecnie… będzie to oznaczało żółtą flagę dla tego indeksu” – mówi Matt Maley, główny strateg rynku Miller Tabak.

Maley zauważa, że szeroko śledzony VanEck Vectors Semiconductor ETF spadł w poniedziałek poniżej swojej 100-dniowej średniej kroczącej, co nie jest korzystnym wydarzeniem dla traderów inwestujących w sektor technologiczny.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię