Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne? Sprawdzamy!

Bitcoin jest twarzą wszystkich kryptowalut, choć niektóre z nich wyrobiły już swoją własną markę. Wirtualnych walut stale przybywa, podobnie, jak ich posiadaczy. Czy to bezpieczne?

Zdecydowanie tak. Ważne natomiast, abyś wiedział, na czym polega wymiana, jak się to odbywa czy jakie są szanse i zagrożenia. Handel kryptowalutami w dużym uproszczeniu przypomina tradycyjną wymianę walut w kantorze. Mechanizm działania jest prosty. Przynosisz jedną walutę, a wychodzisz z inną. W świecie wirtualnego pieniądza odbywa się to tak samo. Z tą różnicą, że wszystko odbywa się elektronicznie i dlatego warto wiedzieć, jak zadbać o swój majątek.

Jak kupić kryptowaluty?

Istnieje kilka sposobów, aby kupić Bitcoina czy Ethereum. Jednym z nich jest https://swap.ly/pl/, czyli miejsce, gdzie szybko i bezpiecznie wymienisz walutę. Zakupy odbywa się poprzez wygenerowanie zlecenia i przelewie środków (e-bankowość lub paybylink) i to tyle. Niemal każdy kantor BTC ma wdrożone procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Wszystkie transakcje są weryfikowane pod kątem nadużyć.

Gdzie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty?

  • Kantor kryptowalut;
  • Giełda kryptowalut;
  • Usługi płatnicze;
  • Konta maklerskie;
  • Bitomaty.

Wprawdzie Bitomaty nie są tak popularne, jak tradycyjne bankomaty, ale możne się na nie natknąć. Znajdziesz je np. w galeriach handlowych i dworcach kolejowych, ale takich miejsc jest więcej.

Ile zainwestować? 

Sto złotych, tysiąc, a może milion! Kwota inwestycji to sprawa indywidualna. Warto pamiętać, że takim transakcjom zawsze towarzyszy pewne ryzyko. Jak duże to ryzyko? Wiele zależy od wartości danej waluty, jej ceny i miejsca, w którym handlujesz. Jeśli już je znajdziesz, możesz inwestować w różne walory. Ile? Załóż najgorszy scenariusz – 100% strata. Na ile możesz sobie pozwolić?

Jakim jesteś typem inwestora?

Część inwestorów handluje każdego dnia, ale nie brakuje chętnych, którzy myślą o długoterminowych rozwiązaniach. Zdecyduj, jaki jest Twój ostateczny cel. Czy chcesz uzbierać na studia dzieci, nowe auto, a może dom? Być może interesuje Cię szybszy obrót walorami i mniejsze, ale bieżące korzyści. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Wybierz to, które jest dla Ciebie najwygodniejsze. Następnie odwiedź kantor BTC lub giełdę  i dołącz do wielkiej społeczności!

Zabezpieczenia

Wybierając swój kantor BTC, przetestuj jego funkcjonalność. Wpłać niewielką kwotę i postaraj się ją wymienić na kryptowalutę. Następnie odwróć transakcję i spróbuj wypłacić środki. Sprawdź, czy procedura działa tak, jak jest to w regulaminie. Dzięki temu przy większych kwotach nie będziesz się stresować tempem wymiany walut.

Ważne jest także przechowywanie kryptowalut. W końcu nie schowasz ich do tradycyjnego portfela. Potrzebny Ci cyfrowy odpowiednik, a także tzw. zimne portfele. Wiedza transakcyjna, czyli kupno-sprzedaż, jest tak samo ważna, jak ta dotycząca bezpieczeństwa. Dzięki temu będziesz mieć spokój i pewność, że Twoje Bitcoiny są dobrze chronione.

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne? Ryzyko podobne jest do tego na rynku walut, akcji, obligacji, a także nieruchomości. Wiedza pomaga ochronić kapitał i przydaje się w podejmowaniu decyzji.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię