Czym różni się internet 5G od poprzednich standardów?

Rewolucja cyfrowa sprawia, że coraz więcej sfer życia przenosi się do sieci. Jak poradzić sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na przepustowość? Jak ułatwić ludziom codzienne funkcjonowanie i zapewnić bezpieczeństwo danych? Poznaj najnowszy standard internetu mobilnego — 5G. Dowiedz się, jakie różnice występują między najnowszą technologią a poprzednimi odsłonami metod przesyłu sygnałów. Zapraszamy do lektury!

Czym jest sieć 5G?

Zanim przejdziemy do porównania różnic między obecnym i dawnym standardem transmisji danych, powiedzmy najpierw, czym jest internet 5G. Piąta generacja sieci komórkowej bazuje na przesyłaniu informacji przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości fal radiowych. Ewolucja technologiczna wpływa na modernizację infrastruktury transmisyjnej. Złotym standardem we współczesnym świecie stają się wydajne światłowody, które zapewniają ogromną moc przepustową i błyskawiczną komunikację między różnymi nadajnikami.

Czy wiesz, co to oznacza w praktyce? Dlaczego internet mobilny 5G cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników urządzeń elektronicznych? Sieć mobilna piątej generacji gwarantuje bezproblemowe korzystanie z setek aplikacji, programów i serwisów społecznościowych. Niezakłócony przesył danych z dowolnego miejsca na świecie jest wizją, która właśnie się urzeczywistnia.

Internet 5G a 4G — czym się różnią?

Czy warto inwestować w nowe rozwiązania? Jakie korzyści daje przejście na internet 5G? Odpowiedź na te pytania stanie się oczywista, jeśli weźmiemy pod uwagę różnice między siecią piątej generacji a wcześniejszymi standardami. Oto kilka najważniejszych:

  • odporność na przeszkody terenowe i czynniki atmosferyczne, która przekłada się na niedoścignioną stabilność łącza,
  • doskonały zasięg,
  • brak zakłóceń w godzinach największej aktywności użytkowników i gigantycznych przesyłów danych mobilnych,
  • 10-krotnie mniejsze opóźnienia (Ping) niż w przypadku 4G — cecha kluczowa m.in. dla osób pasjonujących się grami komputerowymi w sieci,
  • energooszczędność — internet mobilny 5G chroni baterię urządzeń podręcznych i przekłada się na oszczędności dla przemysłu.
  • ogromna przepustowość — obecna wartość transferów sięga nawet 600 Mb/s; jednak wraz z rozbudową infrastruktury przesyłowej użytkownicy otrzymają możliwość przesyłania danych z prędkością do 20 Gb/s.

Gdzie zamówić internet mobilny 5G dla gospodarstwa domowego lub firmy?

Zasygnalizowaliśmy kluczowe zalety nowego standardu dla osób prywatnych i dużych przedsiębiorstw. Mając na uwadze ogromną przewagę sieci piątej generacji nad wcześniejszymi technologiami, warto już teraz zainteresować się jej wdrożeniem w ramach własnej działalności. Dołącz do pierwszego w Polsce operatora komórkowego MVNO z dostępem do internetu mobilnego 5G. Odwiedź stronę Otvarta, gdzie znajdziesz wszystkie informacje o ofercie i wybierzesz optymalne dla Ciebie rozwiązanie.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię