Dlaczego Bitcoin może być przyszłością sieci energetycznej

Na czym polega innowacyjność Bitcoina? Możesz odwiedzić tę stronę, jeśli szukasz renomowanej platformy handlowej, która pomoże Ci zarobić większy zysk. Niektóre składniki innowacji Bitcoina to: 

  • Algorytm proof-of-work
  • Regulacja trudności
  • Rodzima jednostka monetarna, która może powstać endogenicznie i społecznie
  • Wynalazek niemożliwej do sfałszowania księgi rozproszonej

Ale aby zrealizować swój cel, Bitcoin wymaga fizycznego połączenia: energii. Wydatek energetyczny jest łącznikiem między światem fizycznym i cyfrowym. W 1921 roku Henry Ford zaproponował, aby świat miał walutę wspieraną przez energię. W 1921 roku Ford zaproponował następujące kryterium projektowe dla uniwersalnego pieniądza, który uwolniłby świat: Oparty na energii, o stałej podaży i nie podlegający kontroli rządu.

Dopóki nie pojawił się Bitcoin, nie było nic, co spełniałoby te kryteria projektowe. Bitcoin jest przełomem technologicznym. Spójrzmy na energię i porównajmy zużycie energii przez Bitcoina z całkowitym zużyciem energii na świecie. Świat zużywa około 173 000 terawatogodzin (TWh) energii rocznie. Czy to cała energia dostępna dla ludzi?

Zużycie energii przy wydobywaniu Bitcoinów jest znikome

Teraz, ile energii jest wydawane przez Bitcoin, aby utrzymać konsensus proof-of-work? Według Uniwersytetu w Cambridge, (szczytowe) roczne zużycie energii przez Bitcoina wynosi obecnie około 103 TWh,  początkowo wynosiło aż 190 TWh w tym roku obniżyło się ze względu na odejście górnictwa Bitcoina z Chin.

Jaka jest wartość 103 TWh w porównaniu do 173 000 TWh? To jest 0,06%. To wszystko. Nawet jeśli uwzględnisz 190 TWh z początku tego roku, to wynosi to mniej niż 0,1%. W rezultacie Bitcoin zużywa zaledwie jedną dziesiątą jednego procenta globalnej energii. To wszystko. Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz.

Zużycie energii przez Bitcoina to błąd zaokrąglenia w porównaniu z globalnym zużyciem energii. Naukowcy, którzy generują szacunki dotyczące globalnego zużycia energii, mogą łatwo zejść o 1% do 2% w każdym kierunku, a my mówimy tu tylko o jednej dziesiątej tego. Mówiąc wprost, bardzo mało.

Czy zużycie energii przez Bitcoina wzrośnie z czasem? Tak. Jeśli Bitcoinowi uda się zostać światową „walutą energetyczną”, jego wydatki na energię muszą wzrosnąć, by bronić konsensusu proof-of-work i sieci. Jeśli jego wartość dla ludzi wzrośnie, tak samo wzrośnie jego zużycie energii.

Jak Bitcoin zużywa energię

Algorytm Bitcoin proof of work służy do generowania jednego „bloku” co 10 minut. Górnicy opracowują nowy blok, rozwiązując zagadkę matematyczną przy użyciu pracy obliczeniowej; w ten sposób, zgadłeś, elektryczności lub energii. Wydatki na energię są krytyczne dla produkcji bloków i dowodu pracy. Moc wspiera Bitcoina w pewien sposób, ponieważ górnicy używają komputerów, które wymagają mocy, aby zabezpieczyć sieć poprzez tworzenie nowych bloków transakcji.

Górnicy używają milionów maszyn do „wydobywania” bloków Bitcoin poprzez dostarczanie mocy obliczeniowej do sieci (znanej również jako „energia”). I mierzą to przez ” współczynnik szybkości mieszania”, który obecnie wynosi 166 exa-hashes na sekundę (EH/s). Co górnicy otrzymują w zamian za dostarczanie tej energii? Otrzymują nagrody blokowe, w tym dotację blokową i opłaty transakcyjne (tx). System zmniejsza o połowę dotację blokową Bitcoina co cztery lata.

Górnictwo może nie być dla każdego ze względu na wymagania dotyczące mocy obliczeniowej i zużycia energii. Wydobywanie może być dla wybranych, ale inwestowanie w technologię jest otwarte dla wszystkich. Wzrost cen Bitcoina był wcześniej związany z tymi „cyklami przepoławiania” ze względu na nieodłączny szok podażowy, który się z tym wiąże. Według niektórych, „liczba idzie w górę” jest wbudowana w model konsensusu.

Załóżmy, że zakładamy, że otwarty kapitał rynkowy Bitcoin jest tym, ile wartości jest w sieci lub jak cenny jest Bitcoin dla ludzi. W takim przypadku możemy zestawiać wydatki energetyczne, lub „wydatki na bezpieczeństwo” (energię), jako procent kapitalizacji rynkowej Bitcoina, aby zobaczyć, czy sieć staje się bardziej wydajna energetycznie w czasie. Im niższa część, tym bardziej wydajna staje się sieć.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię