Dlaczego cena Bitcoina w końcu wzrośnie

Bitcoin miał tragiczne sześć miesięcy, ale eksperci wierzą, że prędzej czy później osiągnie wartość 100 000 $. Od momentu powstania, kryptowaluta zyskała ogromną popularność jako klasa aktywów. Niektórzy uważają, że jej cena będzie rosła niezależnie od obecnej sytuacji, podczas gdy inni sądzą, że jej bańka wkrótce pęknie. Ze względu na liczne korzyści i zalety, jakie zapewniają aktywa cyfrowe, osoby prywatne i przedsiębiorstwa przyjmują je na całym świecie. Z tymi prognozami, teraz byłby świetny czas na inwestowanie w Bitcoin, co można łatwo zrobić za pomocą bitcoinsup.

Kryptowaluty są również źródłem pasywnego dochodu dla tysięcy osób pracujących w branży inwestycyjnej. Jednak mało znanym faktem dotyczącym aktywów cyfrowych jest to, że są one ściśle powiązane z inflacją i recesją. Bitcoin miał tragiczne pół roku, ale eksperci wierzą, że prędzej czy później osiągnie wartość 100 000 $. W ostatnim czasie rynek kryptowalut coraz częściej podąża za rynkiem akcji, co sprawia, że jest jeszcze bardziej powiązany z globalnymi czynnikami gospodarczymi.

Czerwiec okazał się najgorszym miesiącem handlowym Bitcoina od ponad dekady – kryptowaluta doświadczyła zwiększonej zmienności, skacząc w ciągu kilku minut z poziomu ponad 2 000 USD do wielodniowego maksimum na poziomie nieco poniżej 21 000 USD. Ten wzrost nie trwał jednak długo, a aktywo wkrótce spadło poniżej 20 000 USD. 

Co powoduje ekstremalną zmienność Bitcoina?

Bitcoin jest wysoce zmienny bardziej niż inne aktywa inwestycyjne z pewnego powodu. W przeciwieństwie do tradycyjnych aktywów, większość walut cyfrowych, w tym Bitcoin, nie ma aktywów bazowych. Ich wartość zależy od tego, jak dobrze radzi sobie biznes lub jak zaawansowane są innowacje firmy. Nawet jeśli inwestorzy go nie lubią, wartość Bitcoina będzie rosła i spadała. A to wskazuje, że wyniki kryptowaluty zależą wyłącznie od spekulacji inwestorów na temat tego, jak zachowa się rynek. Ze względu na tę cechę, Bitcoin doświadczył dzikich huśtawek, nawet w ciągu 24 godzin. Kilka innych wydarzeń spowodowało gwałtowny spadek ceny Bitcoina.

Prognozy na lata 2023 i 2024

BTC będzie dostępny w 2023 roku w cenie 50 000 $, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Przewidywania wskazują również, że wartość monety osiągnie prawie 65 000 $ do drugiego kwartału roku. Ponadto wielu oczekuje, że BTC zamknie się w 2023 roku na poziomie 79 538 $. Prawie 93% wzrost wartości (w porównaniu do 2022 roku) wskazuje, że jeśli obecny trend się utrzyma, BTC będzie w stanie osiągnąć przewidywaną cenę 126 127 $ do końca 2025 roku.

Jeśli Bitcoin będzie miał udany 2023 rok, to w 2024 roku powinien rozpocząć na poziomie 79 538 $ i nadal rosnąć. W połowie roku wartość BTC prawdopodobnie wyniesie 87 354 $, sugerując, że pojedyncza moneta będzie warta ponad 100 000 $ do końca 2024 roku.  Stanowi to znaczny wzrost w stosunku do wartości BTC w 2022 roku.

Bitcoin zapowiada się na przyszłą hossę

Trend wzrostowy BTC był kontynuowany przez cały tydzień, ale inwestorzy są ostrożni w jego ruchach rynkowych. Moneta jest ostatnio w trendzie, ale skok może być również spowodowany rozporządzeniem wykonawczym administracji Bidena ustanawiającym metody zwiększenia przyjęcia kryptowalut. Jednak kluczowe wskaźniki przemówiły, ponieważ analitycy kryptowalutowi prognozują ogromny wzrost ceny Bitcoina w najbliższym czasie. Przewidują oni, że jeśli Bitcoin nie przełamie bariery 47 000 $, wpadnie w śpiączkę kryptowalutową i ostatecznie straci swoją dominację na rynku.

Ponieważ więcej firm przyjmuje Bitcoin jako metodę płatności, jego wartość prawdopodobnie się ustabilizuje. Z tą zwiększoną przestrzenią handlową dla Bitcoin, zakres rynku rozszerza się dla inwestorów, handlowców i innych rządów, aby zbadać domenę kryptowalut dla długoterminowych inwestycji.

Konkluzja

Na razie Bitcoin prawdopodobnie osiągnie przyszłe zyski. Rynek pozostaje jednak zmienny. Wzrost cen nie przynosi stabilności rynku. W rezultacie, przed zainwestowaniem w Bitcoin, inwestorzy powinni być psychicznie przygotowani na straty i gotowi na zmienność.

Ostatnie Wpisy

5 powodów, dla których warto dać szansę sprzętowi poleasingowemu

W dobie ciągłych nowości technologicznych wiele firm i użytkowników indywidualnych zastanawia się, jak efektywnie i ekonomicznie zaktualizować swój sprzęt komputerowy. Jednym z...

Jak wybrać hurtownię do dostawy kartonów fasonowych?

Wybór odpowiedniej hurtowni do dostawy kartonów fasonowych jest istotny dla wielu firm, które potrzebują tego rodzaju opakowań do swoich produktów. Oto kilka...

Skuteczny Monitoring Marki: Klucz do Utrzymania Pozytywnego Wizerunku

Twoja marka to twój skarb. Skuteczny monitoring marki jest kluczem do utrzymania pozytywnego wizerunku w erze cyfrowej. W dzisiejszych...

Strefa Q&A Inelo – uzyskaj wsparcie ekspertów

Dostęp do wsparcia eksperckiego jest bardzo istotny. Inelo to lider w dziedzinie rozwiązań dla transportu. Firma dostarcza nie tylko specjalistyczne oprogramowanie i...

Słaby zasięg sieci? Przetestuj routery WiFi Mesh!

Słaby zasięg sieci to poważne zmartwienie przede wszystkim dla tych osób, które mieszkają na co dzień w wielopoziomowych i dużych budynkach lub...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię