Dlaczego warto mieć prosty program do faktur? 5 powodów

Dlaczego warto mieć prosty program do faktur? 5 powodów

Przedsiębiorcy z roku na rok coraz liczniej i bardziej narzekają na rosnącą biurokrację. Rządzący regularnie interweniują w tej sprawie. Co jakiś czas dokładają kolejne kilkanaście dokumentów do wypełnienia. Jeszcze kilka lat i już żaden przedsiębiorca nie będzie narzekał na ilość formalności do pilnowania. Bo nikt nie będzie miał na to czasu. Jeszcze możesz należeć do tej nielicznej grupy, która mimo rosnącej liczby formalności, będzie miała nieco czasu na sprawy ważniejsze niż czytanie nowych ustaw i wypełnianie kolejnych dokumentów. Wystarczy, że wyposażysz się w program do wystawiania faktur. Zyskasz dzięki niemu 5 korzyści, które poznasz w dzisiejszym artykule. Dowiedz się, dlaczego warto mieć program do faktur i ułatw sobie codzienne prowadzenie firmy. Zapraszamy!

1. Program umożliwi Ci proste i szybkie wystawianie faktur online

Wystawianie faktur bez programu to prawdziwa męczarnia. Niezależnie, z jakiej metody korzystasz. Każda inna niż dedykowany program jest zdecydowanie zbyt czasochłonna. Porównajmy pewną popularną metodę wystawiania faktur bez programu do szybkiego skorzystania z programu do fakturowania klientów.

Jedną z popularniejszych metod fakturowania bez programu jest używanie specjalnych formularzy. Można znaleźć je w Internecie w 5 minut. Taki czysty formularz wymaga wypełniania każdego pola osobno. Więc włączasz formularz i wypełniasz wszystkie dane, takie jak data, numer faktury, nazwa Twojej firmy, nazwa firmy bądź dane kontrahenta, produkt bądź usługa, liczba, kwota, stawka VAT i tak dalej. Zanim to wszystko znajdziesz i wpiszesz, minie przy średnim tempie około 15 minut. W wyliczeniu zakładamy poświęcenie chwili na sprawdzenie umieszczonych danych i przesłanie faktury do klienta np. mailem z krótką informacją. Kiedy masz prosty program do faktur, cały wspomniany proces zajmie Ci maksymalnie 3 minuty.

Program wypełni za Ciebie większość pól w wystawianej fakturze. Wystarczy, że raz umieścisz w nim dane Twojej firmy oraz dane konkretnego klienta, a będziesz musiał ręcznie wpisać jedynie kluczowe rzeczy. Pozostałe elementy wypełni program. Ponadto nie będziesz musiał pisać maili w sprawie faktury. Program do fakturowania umożliwia również wysyłanie faktur do klientów. Dzięki temu wystawienie faktury i wysyłka trwa tylko kilka minut.

2. Program do wystawiania faktur online ułatwi Ci monitorowanie firmowych finansów

Znajdziesz w nim wszystkie firmowe dokumenty związane z wpływami pieniędzy od klientów. Większość programów umożliwia również wprowadzanie danych związanych z wydatkami. Wtedy wchodzisz w program i widzisz czarno na białym, że w danym miesiącu na koncie pojawiła się taka kwota, a taka znikła. To sprawia, że możesz na bieżąco monitorować stan finansowy Twojej firmy. Taka skrupulatna kontrola ułatwi Ci reakcję na sytuacje kryzysowe, dzięki czemu będziesz szybciej i skuteczniej rozwiązywać firmowe problemy.

3. Program do prowadzenia księgowości online przypomni Ci o spóźnialskich kontrahentach

Nie brakuje kontrahentów, dla których faktura VAT i termin zapłaty nie są priorytetowymi sprawami. Jeśli wystawisz takiemu klientowi fakturę VAT bez użycia programu, to będziesz musiał później spędzić trochę czasu na doszukiwaniu się dziury w budżecie. W końcu ją znajdziesz. Ale z programem zrobisz to znacznie szybciej. Znajdziesz w nim wszystkie wystawione faktury VAT i nie tylko. Szybko dotrzesz do tego, który klient wymaga przypomnienia. Ponadto szeroki wachlarz funkcji programu zapewnia Ci możliwość wysłania wiadomości przypominającej za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu wysyłka faktur w zestawie z przypomnieniem będzie zajmować Ci tylko chwilę.

4. Prosty program do faktur umożliwi Ci prowadzenie i weryfikacje formalności z dowolnego miejsca na ziemi

Teraz częsty problem początkujących przedsiębiorców i średnich firm. W takich działalnościach wystawianie dokumentów, faktur zaliczkowych, dokumentów kosztowych, czy paragonów fiskalnych musi przejść przez określoną osobę. Sytuacja robi się nieciekawa, kiedy takiej osoby nie ma w biurze i w najbliższym czasie jej nie będzie, a Ty masz do załatwienia bardzo ważną sprawę. W takich chwilach uratuje Cię program do generowania faktur i obsługi firmowej dokumentacji. Możesz wystawić fakturę, siedząc w firmowym fotelu i zgłosić to do odpowiedniej osoby, która zweryfikuje to za pośrednictwem aplikacji, czy strony internetowej. W ten sposób możliwość wystawiania elektronicznych dokumentów ułatwi Ci realizację codziennych firmowych procedur.

5. Program do faktur VAT oszczędzi Ci mnóstwo czasu i nerwów

W programie do fakturowania masz możliwość wyboru szablonu faktury, możesz wystawiać faktury cykliczne, możesz zautomatyzować przesyłanie dokumentów do konkretnych osób według własnych potrzeb i nie tylko. Szeroka oferta automatyzacji sprawia, że nie siedzisz nad dokumentami, tylko skupiasz się na właściwej pracy i rozwoju firmy.

Podsumowanie

Program do wystawiania faktur zapewnia mnóstwo zalet. Szybkie wystawianie dokumentów. Proste administrowanie firmowymi finansami. Łatwe nadzorowanie spóźnialskich kontrahentów. Duże oszczędności czasowe. Taki zestaw cech sprawia, że program do faktur to obowiązkowe wyposażenie każdej firmy. Sprawdź sam!

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię