Giełdy Kryptowalut: Ranking Najbezpieczniejszych Platform Handlowych

Wprowadzenie do tematu

Na przestrzeni lat dziedzina kryptowalut aktywnie się rozwija, przynosząc rynkowi nowe możliwości. Niestety platformy internetowe i bazy danych są coraz bardziej narażone na ataki hakerów i oszustów. Jest to na tyle poważny problem, że nawet Europol stworzył osobną jednostkę do walki z przestępczością internetową. Internet zapełnił większość obszarów naszego codziennego życia, w tym nasze oszczędności i instrumenty finansowe. Dokonujemy płatności online, płacimy za zakupy za pośrednictwem stron internetowych, a wielu z nas korzysta nawet z sieci, aby zapewnić sobie główny dochód. Jednym z najpopularniejszych ostatnio sposobów na zarabianie pieniędzy w sieci są kryptowaluty. Za pośrednictwem specjalnych platform zwanych giełdami użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z zasobami cyfrowymi i zarabiać na nich. W tym artykule autor skupi się na wyborze najbezpieczniejszych platform kryptowalutowych w Internecie. 

Binance

Otwórzmy nasz ranking od najbardziej znanej i zaawansowanej giełdy – Binance. Odpowiedź na pytanie, jak bezpieczna jest kryptowaluta, jest bardzo trudna, ponieważ brak ujednoliconej procedury w stosunku do całej branży komplikuje ocenę tego parametru. Na tym etapie jedno jest pewne – wszyscy deweloperzy działają w konkurencyjnym środowisku i starają się dać jak najwięcej możliwości i narzędzi swoim użytkownikom. W przypadku Binance mamy kilka funkcji bezpieczeństwa, które przyczyniają się do ochrony aktywów przechowywanych na platformie przez zarejestrowanych użytkowników. W 2018 roku firma wprowadziła tak zwany Bezpieczny Fundusz Aktywów (SAFU). Jest to charakterystyczna cecha platformy, która działa jako rezerwa awaryjna w celu ochrony aktywów użytkowników.  Należy zauważyć, że fundusz ten nie pokrywa strat handlowych ani konsekwencji błędów ludzkich. Protokół bezpieczeństwa Binance obejmuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe jako jeden z głównych środków ostrożności. Podobne obejmują kompleksowe szyfrowanie wszystkich transakcji i przechowywanie większości środków użytkowników w zimnych portfelach offline. Binance pracuje nad swoimi błędami i tworzy naprawdę wartościowe projekty, które są nie tylko wydajne i popularne, ale także bezpieczne. 

KuCoin

Kolejną platformą w naszym rankingu najlepszych giełd kryptowalut będzie KuCoin. Od razu należy zaznaczyć, że nie posiada ona na tym etapie odpowiedniej licencji na działalność w Stanach Zjednoczonych, co w pewnym stopniu obniża poziom zaufania ze strony amerykańskich użytkowników. Odpowiedzią może być jednak partnerstwo z Ohchain Custodian. Jest to usługa przechowywania aktywów cyfrowych z Singapuru, która specjalizuje się w przechowywaniu i ubezpieczaniu inwestorów. W ten sposób użytkownik ma pewność, że jest to najnowocześniejsza firma działająca zgodnie z najwyższymi standardami. Jeśli to nie wystarczy, deweloperzy mogą zaoferować unikalne środki bezpieczeństwa. Obejmują one unikalne hasła handlowe. Jest to dodatkowy środek ostrożności, który pozwala osobno zabezpieczyć i zaszyfrować każdą transakcję na platformie, niezależnie od tego, czy jest to wypłata pieniędzy, czy wymiana kryptowaluty. Istnieje również specjalny program ochrony KuCoin w formie współpracy między osobami i instytucjami, które padły ofiarą cyberataków. Takie podejście pozwala unowocześnić dotychczasowy model bezpieczeństwa i stworzyć jego nowe, unikalne formy. Jeśli nagle zechcesz wybrać platformę KuCoin, zwróć uwagę na obsługę klienta, która gwarantuje terminową pomoc w każdej sprawie i o każdej porze.

Kraken

Trzecią platformą wartą uwagi jest Kraken. Platforma ta poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, z każdym dniem zyskując coraz większe zaufanie użytkowników. Deweloperzy nie tylko oferują bezpieczne przechowywanie monet, ale także robią to dzięki zimnym portfelom w trybie offline, co zmniejsza ryzyko związane z kradzieżą oszczędności. Ponadto wszystkie informacje o pracownikach firmy, w tym dane rejestracyjne, są dostępne na platformie. Kraken działa w oparciu o przepisy i wymogi prawne w różnych krajach, co od dokładnie 10 lat przynosi same dobre opinie. Giełda aktywnie współdziała ze społecznością traderów i użytkowników kryptowalut, co poniekąd zawsze pozwala na wykrycie problemów i znalezienie właściwego rozwiązania poprzez współpracę. Kraken inwestuje duże sumy w rozwój i wdrażanie najnowszych trendów i technologii w metodach bezpieczeństwa. Oprócz zwykłych środków, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe i szyfrowanie danych, platforma zapewnia kursy edukacyjne i wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, a także współpracę z organami regulacyjnymi i agencjami rządowymi. Jeśli szukasz niezawodnej giełdy z dobrymi recenzjami i narzędziami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa, możemy doradzić Ci Kraken.

Podsumowanie

Opisane przez nas platformy przeszły długą drogę i mają zespół profesjonalistów z doświadczeniem. Obecnie kwestia cyberbezpieczeństwa jest jednym z priorytetów w sferze kryptowalut. Dopóki poziom niezawodności transakcji i inwestycji nie zostanie doprowadzony do poziomu banków instytucjonalnych, giełdy nie będą w stanie uzyskać licencji państwowych, co negatywnie wpłynie na rozwój całej sfery. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę ze wszystkich zagrożeń i nie zapominać o trywialnych środkach ostrożności, takich jak: silne i unikalne hasło, korzystanie ze wszystkich dostępnych na platformie metod uwierzytelniania i potwierdzania tożsamości, a także przechowywanie aktywów w zimnych portfelach. Każdy jest indywidualnie odpowiedzialny za pieniądze zainwestowane w kryptowaluty. Dopóki aktywa cyfrowe nie otrzymają odpowiedniego poziomu ochrony i regulacji rządowych, warto trzymać się wszystkich podstawowych zasad.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię