IKO nr 1? Poznaj Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe

Banki prześcigają się w kolejnych propozycjach dla swoich klientów. Nie omija to również kont oszczędnościowych, które stają się coraz bardziej atrakcyjne. Ci, którzy chcą oszczędzać mogą postawić na Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Bank. Oprocentowanie w przypadku tego rachunku jest uzależnione od wskaźnika WIBOR. I to właśnie ta cecha sprawia, że obecnie jest to jedno z bardziej atrakcyjnych kont oszczędnościowych, jakie znaleźć można na rynku. Spróbujemy je przeanalizować nieco bliżej, sprawdzając, jakie są jego wady, a jakie zalety.

Czym charakteryzuje się Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe?

Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku to rachunek, który sprawdzi się w przypadku osób szukających bezpiecznego sposobu na oszczędzanie gwarantującego jednocześnie niezależność i dostęp do pieniędzy. Stanowi świetną alternatywę dla lokat terminowych. Wszystkie lokaty w bankach zamrażają gotówkę na jakiś czas. Jeśli zdecydujesz się wypłacić pieniądze przed końcem umowy, musisz liczyć się z tym, że stracisz odsetki. Konta oszczędnościowe – w tym również to oferowane przez Toyota Bank – są pod tym względem zupełnie inne. Dostęp do pieniędzy klient zachowuje bez ograniczeń. Można je wypłacić w dowolnym momencie. Nie ma również żadnych regulacji, co do wpłat. Jeśli akurat dysponujesz wolną gotówką, możesz ją wpłacić na konto. Nie masz jednak takiego obowiązku.

Jak założyć Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku?

Bardzo długo bank umożliwiał otwarcie rachunku jedynie w przypadku skorzystania z pomocy kuriera. Wiązało się to na ogół z dość długim oczekiwaniem na umowę, a następnie dostosowaniem się do godziny, w jakiej może odwiedzić nas kurier. Niezbędne było złożenie podpisu na umowie, co oznaczało, że przesyłka z banku nie mogła być odebrana przez osobę postronną. Toyota Bank jest jednak bankiem nowoczesnym, który wychodzi naprzeciw swoim klientom. Dlatego dzisiaj proponowany rachunek oszczędnościowy może być otwarty przy pomocy wideokonferencji. Wystarczy podczas składania wniosku zaznaczyć taką opcję. Co ważne, wniosek możesz złożyć bez względu na porę dnia i nocy. Musisz jednak pamiętać, że zostanie on rozpatrzony w porze pracy personelu. Bank dokłada wszelkich starań, aby cała procedura przebiegała naprawdę szybko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Co zrobić, aby uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku?

Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Bank ma bardzo dużą wadę. Jest to comiesięczna opłata w wysokości 30 zł za prowadzenie rachunku. Pod tym względem konto to wypada kiepsko na tle konkurencji, która na ogół w ogóle nie pobiera żadnych pieniędzy za prowadzenie konta. Na szczęście opłaty tej można uniknąć. Sposoby na to są dwa. Pierwszy to rezygnacja z wypłat. Jeśli przez miesiąc nie zrobisz żadnej wypłaty, do dziesiątego dnia kolejnego miesiąca kwota 30 zł wróci na Twój rachunek. Można również opłacić z konta dowolną lokatę znajdującą się w ofercie banku. Pojawia się w związku z tym pytanie co z opłatami za przelewy. W tym wypadku bank stanął na wysokości zadania. Są one darmowe, nie ma również limitów. Co ważne, tyczy się to także tych transferów, które realizowane są na konto w innym banku. Jeśli jednak wybierzesz Toyota Bank Konto Oszczędnościowe zwykłe, już nie będzie tak różowo. Opłaty za przelewy są i nie da się ich uniknąć. Jeśli wolisz wybrać konto oszczędnościowe, które będzie darmowe lub prawie darmowe, zajrzyj na stronę https://finansowyopiekun.pl/ranking-kont-oszczednosciowych i porównaj oferty.

Jak oprocentowane jest Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Bank?

Oferowane przez Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe bardzo dobrze prezentuje się na tle konkurencji, jeśli chodzi o oprocentowanie. Od 1 lipca wynosi ono 7,05% w skali roku. Trudno o drugą tak atrakcyjną ofertę na rynku. Trzeba jednak pamiętać, że takim oprocentowaniem objęte są wyłącznie depozyty do 100 000 złotych. Oznacza to, że jeśli na koncie masz więcej, bank do nadwyżki nie zastosuje tak atrakcyjnego oprocentowania. Obowiązujący współczynnik WIBOR 3M pomniejszy o trzy punkty procentowe. UWAGA: jeśli wartość współczynnika WIBOR 3M rośnie, to wzrasta również oprocentowanie rachunku. Jest ono bowiem powiązane ze tym wskaźnikiem. Wysokość odsetek naliczana jest zawsze w odniesieniu do wartości WIBOR 3M z przedostatniego dnia roboczego przypadającego w poprzednim kwartale. Kapitalizacja dokonywana jest raz w miesiącu, zaś aktualizacja oprocentowania ma miejsce raz na trzy miesiące. Co to oznacza w praktyce? Jeśli konto założysz w okresie od lipca do końca września, to punktem odniesienia do obliczenia odsetek będzie 29 czerwca.

Jakie są zalety Indeksowanego Konta Oszczędnościowego Toyota Bank?

Toyota Indeksowane Konto Oszczędnościowe to produkt bankowy mający mnóstwo zalet. Za jedną z najważniejszych uznać można brak wymogu posiadania konta osobistego. Oznacza to, że z rachunku może skorzystać znacznie więcej osób. Atrakcyjne oprocentowanie dostępne jest zarówno dla starych, jak i nowych klientów banku. Nie trzeba przy tym wpłacać żadnych nowych środków ani polować na akcje promocyjne. Bank traktuje wszystkich na równi. Oprocentowanie jest pewne i stałe przez okres trzech miesięcy. Pod tym względem konto oszczędnościowe oferowane przez Toyota Bank można porównać do lokaty terminowej. Różnica polega jednak na braku ograniczeń w dostępie do pieniędzy. Kwota maksymalna, od której naliczane jest wyższe oprocentowanie nie jest najniższa. Wynosi aż 100 tysięcy złotych. Bank nie nakłada na klientów żadnych ograniczeń w zakresie minimalnego salda. Nie ma również wymogu dokonywania regularnych wpłat. To klient decyduje jak często odkłada pieniądze, a także czy z nich korzysta.

Jakie wady ma Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank?

Specjaliści wskazują w zasadzie tylko na jedną wadę rachunku – jest to wspomniana już opłata za prowadzenie konta. Na szczęście bank pozostawił klientom dwie furtki, z których można skorzystać, aby opłata nie była pobierana. Wspomnieliśmy o tym wcześniej. Niektórzy za wadę uznają również to, że wyższe oprocentowanie stosowane jest wyłącznie do oszczędności, które nie przekraczają 100 000 złotych. Wprowadzanie progu, po przekroczeniu którego zmienia się wysokość oprocentowania jest jednak standardową praktyką. Toyota Bank nie wyróżnia się pod tym względem spośród konkurencji.

Jak wypłacić pieniądze z konta?

Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank to rachunek dający dużą elastyczność w zakresie wypłaty pieniędzy. Można nie tylko postawić na przelew internetowy, ale zdecydować się również na kartę debetową. Co ciekawe, trudno znaleźć drugi bank oferujący taką kartę do rachunku oszczędnościowego. Za wydanie karty nie zapłacisz nic. Korzystanie z niej to opłata w wysokości 30 zł rocznie, co nie jest stawką wygórowaną. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów gotówkę można wypłacić aż trzy razy. Każda kolejna wypłata będzie wiązała się z prowizją wynoszącą 4,5 zł. UWAGA: karta nie pozwala na wpłatę środków na konto. Toyota Bank nie ma w swojej ofercie takiej usługi.

Czy tak atrakcyjna oferta jest bezpieczna?

Wielu klientów obawia się korzystania z Indeksowanego Konta Oszczędnościowego w Toyota Bank. Wydaje im się, że tak atrakcyjna oferta nie może być bezpieczna. Rodzi się w nich przekonanie, że zamiast zyskać można stracić. Należy wyraźnie podkreślić, że skorzystanie z oferty Toyota Bank nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Nie jest to absolutnie gra na giełdzie, oprocentowanie jest stałe przez trzy miesiące, a zasady jego ustalania przejrzyste. Jedyne ryzyko polega na tym, że wskaźnik WIBOR 3M spadnie, co będzie wiązało się ze zmniejszeniem oprocentowania.

Jakie inne produkty oferują swoim klientom banki?

Konta oszczędnościowe nie jest jedynym produktem oferowanym przez banki. Znaczną część oferty stanowią oczywiście konta osobiste, które dzisiaj posiada zdecydowana większość Polaków. To właśnie na te rachunki wpływają miesięczne zarobki. Również konta walutowe cieszą się rosnącą popularnością. Są odpowiednie przede wszystkim dla tych, którzy dużo podróżują bądź kupują w sklepach zagranicznych. Coraz więcej banków oferuje konta w banku dla młodzieży. Postawić można również na konto w banku dla dziecka. To dobry wybór, jeśli rodzice chcą uczyć swoje dzieci zarządzania pieniędzmi. Ci, którzy są w związku mogą zdecydować się na konto dla dwojga. Do tego dochodzą oczywiście lokaty terminowe, które jednak z uwagi na brak elastyczności w dostępie do pieniędzy tracą na popularności.

Oszczędzanie z bankiem to zdecydowanie lepsza opcja niż gromadzenie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Bank dba o to, aby oszczędności były bezpieczne. Jeśli do tego postawisz na produkt z oprocentowaniem na odpowiednim poziomie, możesz liczyć również na pewien zysk. Jak będzie on wysoki, zależy od zastosowanego przez bank oprocentowania. Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank to jeden z produktów, jakie dostępne są dzisiaj dla osób chcących oszczędzać. Konto ma wiele zalet, zwraca uwagę atrakcyjnym oprocentowaniem, które nie jest żadną akcją promocyjną. Pod tym względem wypada zdecydowanie lepiej niż większość innych rachunków oszczędnościowych dostępnych na rynku.

Tekst sponsorowany: Porównywarka finansowa – Finansowy Opiekun https://finansowyopiekun.pl

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię