Ile może kosztować używany samochód klasy premium? Sporo, jeśli źle trafisz

Uwielbiamy kupować samochody z segmentu premium i robimy to na potęgę! W 2019 roku Polacy zarejestrowali o 7,14 proc. więcej samochodów z wyższej półki niż w roku 2018. Co więcej, cały rynek luksusowych aut wzrósł o 4,44 proc. Podobne trendy można zauważyć również na wtórnym rynku samochodów używanych, który od wielu lat nieustannie przyciąga kupujących atrakcyjną ceną zakupu i świetnym stosunkiem ceny do jakości aut. Jednak jak mądrze kupować używany samochód premium i na co zwracać uwagę?

Weź pod uwagę historię auta, bo możesz się przejechać!

Jeżeli szukasz luksusowego samochodu na rynku wtórnym, musisz wiedzieć, jak unikać „okazji”. Niezadbane auto wyższej klasy z niepewną i powypadkową historią może okazać się prawdziwą studnią bez dna, w którą miesiąc za miesiącem będziesz ładował wszystkie swoje oszczędności.

Przed zakupem samochodu należy dokładnie prześwietlić jego historię serwisową, zweryfikować, czy samochód brał udział w wypadku lub kolizji, a także czy poprzedni właściciel regularnie i należycie wymieniał płyny eksploatacyjne oraz filtry.

Na rynku wtórnym można znaleźć pełno importowanych „perełek”, które w magiczny sposób nie mają żadnej historii serwisowej, dokumentów poświadczających stan licznika, o regularnej wymianie płynów nie wspominając.

O ile sama wymiana płynów eksploatacyjnych i filtrów po zakupie nie stanowi większego problemu, o tyle wcześniejsze zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić do poważnych problemów z silnikiem, układem chłodnicy czy układem hamulcowym. Pamiętaj, że nowoczesne samochody (zwłaszcza z segmentu premium) to skomplikowane i naszpikowane technologią maszyny, które wymagają odpowiednich działań serwisowych.

Jeśli poprzedni właściciel nie zadbał należycie o auto lub gdy było ono naprawiane po linii najmniejszego oporu, po zakupie może okazać się, że do wymiany będzie całe zawieszenie, układ wtryskowy i układ doładowania czy mrożąca krew w żyłach i spędzająca sen z powiek większości kierowców uszczelka pod głowicą. Koszt takich napraw nierzadko może przekroczyć połowę wartości auta!

Jak ograniczyć ryzyko i koszty przy zakupie używanego auta klasy premium?

Jeżeli chcesz kupić używany samochód wyższej klasy, koniecznie sprawdź ofertę programów sprzedaży używanych aut prowadzonych przez autoryzowanych dealerów marek premium. Przykładem cieszącego się dużą popularnością programu jest Audi Select :plus.

Czym jest program Audi Select :plus? Jest to program certyfikowanych używanych aut marki Audi. Samochody skupowane są zwykle po zakończeniu finansowania od klientów salonów marki, a następnie przechodzą kilkuset etapową kontrolę serwisową. Poza tym auta mają sprawdzony i poświadczony przebieg oraz kompletną historię serwisową. Samochody dostępne w programie Audi Select :plus, nie mogą być starsze niż 5 lat i nie mogą mieć przejechane więcej niż 150 tys. km.

Wybrane samochody opatrzone są 3-letnią gwarancją. Na pozostałe auta dealer oferuje roczną gwarancję. Samochody z programu Audi Select :plus kupisz m.in. w salonie Audi Krotoski Warszawa Wolica.

Ostatnie Wpisy

Składasz PIT-37? Cztery rzeczy, które musisz o nim wiedzieć

Jak co roku, miliony Polaków są zobowiązane do złożenia deklaracji podatkowej. Najpopularniejszym rodzajem deklaracji jest oczywiście PIT-37. Na przestrzeni ostatnich lat urząd...

Etykiety samoprzylepne – dlaczego warto z nich korzystać?

Etykiety samoprzylepne są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące różnorodne towary. Stosowanie ich przynosi wiele korzyści. Nie tylko pozwalają na oznakowanie konkretnych produktów, lecz...

Jak długo trwa integracja systemów informatycznych w firmie? Kluczowa jest rola oprogramowania

Równoczesne wykorzystywanie w firmie wielu systemów sprawia olbrzymie problemy techniczne i organizacyjne, przekłada się również na znaczne obniżenie efektywności wykonywanych działań. Jest...

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę paliwową i dlaczego warto z niej korzystać?

Coraz więcej firm transportowych oraz właściciel samochodów firmowych korzysta z kart paliwowych, doceniając możliwość dokonywania uproszczonych rozliczeń oraz tańszego tankowania pojazdów. Jakie...

Oświetlenie biurowe a wydajność pracownika

Praca biurowa wiąże się ze spędzaniem dużej ilości czasu przed komputerem, często bez odpowiedniej dostępności do światła dziennego. Środowisko, w jakim przychodzi...

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię