Jak technologia leżąca u podstaw Bitcoina może zrewolucjonizować sektor zdrowia

Ponieważ branża opieki zdrowotnej zajmuje się wrażliwymi, osobistymi i poufnymi informacjami o pacjentach, ma wyjątkowe wymagania dotyczące zarządzania danymi. Informacje te są jednak często przechowywane i dystrybuowane do różnych placówek i dostawców, co powoduje czasochłonne i nieefektywne procesy – niekiedy dane te muszą być dostępne w nagłych przypadkach. Ze względu na takie czynniki, technologia blockchain jest idealna do rozwiązania takich problemów. Może ona zabezpieczyć i zaszyfrować dane pacjentów, takie jak dokumentacja medyczna, bezpiecznie i automatycznie aktualizować dane pacjentów w wielu lokalizacjach, zająć się nieefektywnymi praktykami i zapobiegać naruszeniom danych. W tym artykule przedstawiono niektóre ze sposobów, w jakie Blockchain może poprawić opiekę zdrowotną.  Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo Bitcoina, jest to ryzyko, w które warto zainwestować, aby zdobyć trochę wiedzy i doświadczenia odwiedź https://bitcoinstrader.pl/.

Czym jest Blockchain?

Blockchain to rozproszona księga-rejestr zawierająca stały historyczny zapis – lub łańcuch – wszystkich transakcji w sieci Blockchain. Cyfrowa baza danych jest przejrzysta, umożliwiając kontrsprawdzanie i utrudniając fałszowanie informacji. Ponadto, ponieważ dane blockchain są niezmienne, żadna osoba nie może zmienić transakcji po tym, jak górnicy zapisali ją na wspólnej księdze.

3 Sposoby, w jakie Blockchain może pomóc w osiągnięciu sukcesu przez Twoją organizację opieki zdrowotnej

Każda organizacja opieki zdrowotnej może usprawnić swoje procesy poprzez włączenie technologii blockchain do codziennych operacji, jednocześnie obniżając swoje ryzyko prawne. Oto trzy sposoby na rozważenie udziału w rewolucji blockchain.

1. Ulepszone zarządzanie danymi i ich udostępnianie dla pacjentów

Bezpieczne przesyłanie i przechowywanie informacji o pacjentach należy do najbardziej złożonych wyzwań w branży opieki zdrowotnej. Niejednolite systemy prowadzenia dokumentacji często skutkują sprzecznymi lub niekompletnymi danymi. Co więcej, kiedy lekarze odsyłają pacjentów do innych lekarzy, pacjenci są zazwyczaj zobowiązani do osobistego przenoszenia swoich danych medycznych. Nieodmiennie prowadzi to do niewłaściwej obsługi danych, zwiększonego ryzyka związanego z bezpieczeństwem oraz niezamierzonego ujawnienia informacji, głównie jeśli pracownicy służby zdrowia korzystają z przestarzałych i niezabezpieczonych systemów, które nie łączą się z innymi systemami i aplikacjami opieki zdrowotnej. Te trudności powodują marnowanie zasobów i czasu oraz narażają na ryzyko prawne.

Jednak nieodłączne cechy technologii blockchain mogą pozwolić właścicielom informacji medycznych na zachowanie ich poufności, jednocześnie oferując pacjentom, lekarzom i pracownikom służby zdrowia możliwość szybkiego i bezpiecznego dzielenia się tymi samymi informacjami.

2. Zwiększona efektywność płatności

Uzyskanie zapłaty jest jedną z najbardziej krytycznych, rozczarowujących i czasochłonnych kwestii dla pracowników służby zdrowia. Obecny system opieki zdrowotnej często wykorzystuje mikropłatności poprzez scentralizowane usługi firm trzecich do rozliczania płatności. Z drugiej strony, proces ten jest powolny, podatny na cyberataki, powoduje wysokie opłaty w czasie i brak przejrzystości.

Dzięki wykorzystaniu płatności opartych na tokenach Bitcoin, technologia blockchain może pomóc w tym obszarze. Ponieważ nie ma usług dystrybutorów płatności stron trzecich z Blockchain w zakresie opłat, te powiązane opłaty nie stanowią czynnika

.

3. Elektroniczna dokumentacja medyczna i bezpieczeństwo danych

Obecne systemy ewidencji mogą być podatne na cyberataki, ponieważ naruszenia danych powodują znaczne straty finansowe dla lekarzy i organizacji opieki zdrowotnej oraz spadek zaufania i integralności marki. Naruszenia te mogą łamać różne przepisy i prawa. Elektroniczna dokumentacja medyczna jest zbyt cenna dla hakerów poszukujących szczegółowych danych osobowych, co sprawia, że bezpieczeństwo tych informacji jest najwyższym priorytetem, ponieważ ataki ransomware i inne rodzaje naruszeń danych stanowią codzienne wyzwanie dla przedsiębiorstw.

Z drugiej strony, ludzie mogą wykorzystać Blockchain do opracowania standardowych protokołów bezpieczeństwa, zapewnienia szyfrowania end-to-end i zatwierdzania pobrań oprogramowania.Ponadto, decentralizacja wrażliwych informacji utrudnia, jeśli nie uniemożliwia, hakerom naruszenie systemów przechowywania danych.

Konkluzja

Blockchain wykazał ogromny potencjał do przekształcenia branży opieki zdrowotnej, a w miarę rozwoju technologii pojawi się wiele nowych przypadków użycia poza tymi opisanymi tutaj. Jednak różne wyzwania związane z ochroną prywatności i funkcjonowaniem zawsze będą wymagały rozwiązania.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię