Jak zainstalować Minecraft na PC i konsolach?

Gra Minecraft cieszy się popularnością niemal od samego początku wejścia na rynek. Pozwala na budowę i poruszanie się we własnym wirtualnym świecie o charakterystycznych, pikselowych kanciastych formach. W kolejnych wersjach Minecraft umożliwia również przeżywanie różnych przygód. Jednak zanim przejdziesz do wciągającej rozgrywki, grę trzeba zainstalować. Jak to zrobić na komputerze, a jak na konsoli? Sprawdź, czy instalacja Minecraft jest skomplikowana oraz w jaki sposób można modyfikować rozgrywkę.

Instalacja Minecraft na konsoli

Jeżeli zastanawiasz się, jak zainstalować Minecraft na konsoli XBOX, PS3, PS4 lub PS5, albo Nintendo masz zwykle do wyboru dwie możliwości. Jedną z nich jest instalacja gry pobranej online ze sklepu na danej platformie po zakupie lub wpisaniu kodu. Odbywa się ona automatycznie. W przypadku instalacji z płyty, konieczne jest jej włożenie do napędu i zatwierdzenie sposobu instalacji. Można obok standardowej gry zainstalować mody do Minecraft, czyli modyfikacje gry. W przypadku konsol traktowane są one jako dodatki. To zmiany o charakterze:

  • technicznym – usprawniające rozgrywkę, naprawiające błędy,
  • graficznym – polepszające czy zmieniające wygląd elementów gry,
  • rozszerzającym – dodające nowe przedmioty, funkcjonalności,
  • oraz przygodowym – rozszerzające grę o możliwości prowadzenia innych przygód.

Na platformy XBOX czy PS są one najczęściej płatne, ale za to ich instalacja jest szybka i prosta.

Jak zainstalować Minecraft na PC?

Rozgrywka Minecraft dostępna jest również w wersji na komputer. Klasyczna wersja Minecraft Java Edition jest międzyplatformowa – na Windows, Linux oraz MacOS, natomiast Minecraft Windows 10 Edition dostępna w sklepie dedykowana jest do Windowsa. Można także nabyć kody z grą oraz jej wersje pudełkowe. Jak zainstalować Minecraft na komputerze? W zależności od wersji:

wersja pudełkowa wersja do pobrania online wersja ze sklepu systemu Windows, XBOX kod gry
sposób instalacji włożenie płyty do napędu i przejście przez proces instalacji zakup i pobranie gry ze strony Minecraft, uruchomienie instalatora; wersja Java Edition wybór i zakup gry ze sklepu systemowego, kliknięcie w instaluj Wejście na stronę Minecraft, zalogowanie, wpisanie kodu i pobranie instalatora gry
zalety i wady intuicyjna; niska dostępność, wymaga nośnika i napędu, na Windows najczęściej wymaga konta Microsoft szybki i intuicyjny proces, dostępny jedynie w Windows 10 i wyższym zwykle atrakcyjne ceny gry; proces instalacji może wydawać się skomplikowany dla początkujących

Mody do Minecraft Java można instalować zwykle bez konieczności zakupu. Do gry ze sklepu modyfikacje to dodatkowo płatne dodatki. Oprócz PC-ta warto wiedzieć, jak się instaluje Minecrafta na urządzeniach mobilnych. Wersja gry na Androida czy iOS dostępna jest odpłatnie w sklepie danej platformy. Wystarczy ją kupić, a automatycznie zostanie pobrana i zainstalowana na urządzeniu – tablecie albo telefonie. Aplikacja jest wtedy przypisana do konta użytkownika i pozwala na zainstalowanie na każdym jego urządzeniu.

Co jeszcze warto wiedzieć o Minecraft?

Świat gier jest pasjonujący pod wieloma względami, a miłośnicy Minecraft mogą tworzyć własną rzeczywistość podczas rozgrywki. Wiesz już, jak zainstalować Minecraft, a może chcesz poznać więcej szczegółów? Warto być na bieżąco z nowościami i ciekawymi informacjami ze świata technologii. Atrakcyjne artykuły, porady specjalistów oraz inne aktualności przeczytasz na stronie ekspert.ceneo.pl. Odwiedź portal jeszcze dziś by być na bieżąco z najciekawszymi informacjami o Minecraft i innych topowych grach.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię