Konto osobiste – jak wybrać?

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach mało kto nie posiada konta bankowego  i być może takie stwierdzenie nie jest dalekie od prawdy. Jednak taki produkt w swojej ofercie mają wszystkie banki, jak więc zdecydować się na najlepsze konta osobiste dla siebie? Czy trzeba odwiedzić każdą stronę internetową banku, aby znaleźć informacje, które cię interesują? A może są jakieś inne sposoby na to aby zdecydować się na prowadzenie konta w konkretnej instytucji? Sposoby, dzięki którym podejmiesz lepszą decyzję?

1. Dlaczego warto mieć konto osobiste?

2. Konta osobiste – czy warto mieć więcej niż jedno? 

3. Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe dla siebie?

4. Ranking kont osobistych – czy warto się nim sugerować?

5. Gdzie znaleźć oferty konta osobistego dla siebie?

Dlaczego warto mieć konto osobiste?

Powodów dla których warto mieć konto osobiste jest wiele. Przede wszystkim można korzystać z bankomatów w Polsce, co pozwala na wyjmowanie gotówki niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Poza tym często pod konto osobiste można podpiąć także konto oszczędnościowe, na które można wpłacać pieniądze i w ten sposób chronić je przed wydaniem. Konta osobiste raczej nie są oprocentowane, dlatego zaleca się trzymanie na nich wyłącznie tych pieniędzy, które potrzebne są na bieżące wydatki. 

Konta osobiste – czy warto mieć więcej niż jedno? 

Założenie konta osobistego jest bardzo proste, nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, czy mieć więcej niż jedno takie konto, w wielu różnych bankach. Jest to bardzo dobry pomysł, ze względu na środki bezpieczeństwa. Mając pieniądze w kilku bankach, będziesz przygotowany na zdarzenia nieprzewidywalne, takie jak awarie aplikacji czy przerwy w działaniu strony internetowej. Posiadanie więcej niż jednego konta uratuje cię także wtedy, gdy któryś z banków będzie miał kłopoty. 

Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe dla siebie?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego? Na kilka rzeczy. Na pewno warto sprawdzić czy zarówno strona internetowa, jak i aplikacja bankowości jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Czy jesteś w stanie się po nich poruszać bez żadnych problemów, intuicyjnie. Warto także sprawdzić jakie jest oprocentowanie konta osobistego – chociaż tutaj większość banków nie proponuje żadnego. Istotne są także dodatki: czy można podpiąć inne konta, czy można ustawić zaokrąglanie końcówek lub inną formę łatwego oszczędzania. Oprócz tego wszystkiego, zawsze można również zwrócić uwagę na promocje bankowe, czyli na to jakie atrakcyjne nagrody oferują banki za założenie u nich konta.

Ranking kont osobistych – czy warto się nim sugerować?

Decydując się na konta osobiste warto też wziąć pod uwagę rankingi. W takich rankingach dowiesz się, które banki są najlepsze do posiadania konta, jakie zalety ma dany bank i czy można dostać dodatkową promocję wyłącznie za założenie konta w banku. Korzystając z rankingu będziesz mieć pewność, że podejmiesz najlepszą z możliwych decyzji.

Gdzie znaleźć oferty konta osobistego dla siebie?

Oczywiście oferty kont, które cię interesują znajdziesz w danym banku – na jego stronie internetowej. Każdy bank posiada podstronę z ofertę, gdzie można dowiedzieć się nie tylko o kontach osobistych, ale także znaleźć konta oszczędnościowe czy konto walutowe. Także na stronach internetowych znajdziesz ranking kont, wraz z podaną oceną i uzasadnieniem. Dzięki temu będziesz w stanie natychmiast dokonać porównania kont i wybrać takie, które będzie spełniało twoje wymagania. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię