Kredyty gotówkowe przez internet – jak szybko otrzymać finansowanie?

Chcesz wiedzieć, czy kredyty gotówkowe dostępne są online? Obecne przepisy pozwalają na podpisywanie umowy z bankiem za pośrednictwem serwisu elektronicznego. Dzięki temu masz możliwość zaciągnięcia zobowiązania bez potrzeby wychodzenia z domu. O czym warto wiedzieć, składając wniosek o finansowanie w banku online? Czy kredyty gotówkowe przez Internet to dobry wybór? Przekonaj się sam(a)!

Kredyty gotówkowe przez internet stały się bardzo popularne. Wystarczy kilka minut, by wypełnić odpowiedni wniosek, by środki znalazły się na koncie bankowym nawet tego samego dnia. Sprawdź szczegóły tego rodzaju finansowania!

Kredyt gotówkowy online – co warto wiedzieć?

Obecnie wiele instytucji finansowych pozwala na zaciągnięcie zobowiązania w formie kredytu gotówkowego przez internet. Pamiętaj jednak, iż nie każdy bank zgodzi się na taką formę podpisania umowy. Możliwość wnioskowania online mają najczęściej klienci banków posiadający już rachunki osobiste w tejże lub innej instytucji. Dzięki temu bank ma szybki wgląd w finanse wnioskodawcy, a więc nie musi analizować jego dokumentów dochodowych.

Umowę kredytową podpiszesz elektronicznie jeśli masz już konto bankowe w danej instytucji lub zgodzisz się je założyć na etapie wnioskowania o kredyt. Dzięki temu bez potrzeby osobistej wizyty w placówce banku otrzymasz finansowanie, pod rygorem spełnienia podstawowych warunków finansowania w danej instytucji. Banki inwestują w nowoczesne technologie, dlatego wnioskowanie o kredyt online jest w pełni bezpieczne. To także oszczędność czasu, ze względu na brak konieczności fizycznego dostarczania dokumentów do banku.

Jak złożyć wniosek o kredyt online w banku? Krok po kroku

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy przez Internet jest bardzo prosty. Jeśli nie masz jeszcze konta w wybranym banku, koniecznie załóż je przed złożeniem wniosku. Kiedy już dopełnisz tych formalności, wystarczy, że:

  1. Zalogujesz się do serwisu Internetowego.
  2. Uzupełnisz wniosek kredytowy.
  3. Załączysz potrzebne dokumenty np. zaświadczenia o dochodach.
  4. Poczekasz na decyzję banku.
  5. Podpiszesz dokumenty w formie elektronicznej.

Co ciekawe, jeśli masz konto w instytucji udzielającej finansowania, środki z kredytu gotówkowego otrzymasz praktycznie natychmiastowo po podpisaniu dokumentów. To duże udogodnienie dla klientów.

Jeśli interesuje Cię mniejsza kwota lub nie spełniasz warunków dotyczących wysokości wymaganych dochodów lub masz negatywne wpisy w BIK, sprawdź pożyczki online, które udzielane są przez firmy pozabankowe.

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy online?

O kredyt gotówkowy online może ubiegać się każdy, kto:

  • jest pełnoletni;
  • ma pełną zdolność do czynności prawnych;
  • wykazuje odpowiednio wysoką zdolność kredytową;
  • nie ma negatywnych wpisów w BIK;
  • posiada konto bankowe w banku lub pragnie je założyć.

Jeśli spełniasz powyższe wymogi, bez problemu otrzymasz kredyt gotówkowy online w dowolnym banku. W praktyce pozyskanie finansowania w ten sposób możliwe jest nawet w ciągu 15 minut. Kiedy jednak wnioskujesz o duże kwoty, pamiętaj, że bank nawet przy ofercie kredytu gotówkowego online może poprosić o osobiste stawiennictwo w oddziale. Obecnie coraz więcej banków proponuje także kredyty gotówkowe dla klientów nieposiadających konta osobistego w tej samej instytucji. W tym przypadku konieczne jest jednak wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę np. złotówki.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię