Mieszkania inwestycyjne, czyli inwestowanie w nieruchomości wczoraj i dziś

Inwestowanie w nieruchomości większości osób kojarzy z zakupem mieszkania i jego przeznaczeniem pod wynajem. Takie mieszkania zwykle kupuje się w większych miastach, a następnie udostępnia studentom, rodzinom oraz osobom pracującym, którzy zamiast zakupu własnej nieruchomości, preferują wynajmować mieszkanie. Zupełnie inną, nową formę inwestycji stanowią natomiast mieszkania inwestycyjne na wakacje. Tego typu nieruchomości znajdują się w atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach i są udostępniane turystom w formie najmu krótkoterminowego.

Czym jest mieszkanie inwestycyjne na wakacje?

Mieszkania inwestycyjne, nazywane także apartamentami inwestycyjnymi, to nowoczesne lokale mieszkalne zakupione w opcji pod wynajem krótkoterminowy, położone w atrakcyjnych dla turystów lokalizacjach. W Polsce tego typu obiekty najczęściej znajdują się na terenach górskich lub nadmorskich, w atrakcyjnych turystycznie dużych miastach, nad jeziorami lub w innych chętnie wybieranych wakacyjnych lokalizacjach. Mieszkania inwestycyjne znajdują się w większych kompleksach mieszkalnych, przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy głównie w sezonie wakacyjnym.

Inwestowanie w tego typu nieruchomości ma sporo zalet. Przede wszystkim wiąże się z minimalnym wysiłkiem ze strony inwestora – po zakupie wybranego mieszkania może on podpisać umowę z operatorem obiektu i oddelegować na jego rzecz praktycznie wszystkie obowiązki związane z zarządzaniem mieszkaniem. Operator dba o czystość i porządek, komfort gości, a także zajmuje się reklamą obiektu, dzięki czemu mieszkanie cieszy się stałym zainteresowaniem wśród turystów. Mieszkanie inwestycyjne pozwala zarabiać nie tylko w sezonie, ale także poza nim, zwłaszcza jeśli znajduje się w miejscach odwiedzanych przez turystów przez cały rok.

Mieszkanie inwestycyjne na wakacje czy pod wynajem długoterminowy?

Inwestowanie w nieruchomości jest złożonym i wymagającym zadaniem. Decydując się na standardowe mieszkanie pod wynajem, inwestor musi liczyć się z szeregiem obowiązków – musi sam wyremontować lub wykończyć mieszkanie, a następnie znaleźć wiarygodnego i uczciwego najemcę. W trakcie wynajmowania mieszkania, właściciel musi się także angażować w sprawy związane z lokalem – naprawy, przeglądy, remonty, rozwiązywanie sporów itp. W przypadku apartamentów inwestycyjnych na wakacje takich obowiązków nie ma – mieszkania inwestycyjne są zwykle sprzedawane w pełni wykończone i wyposażone, a o ich utrzymanie we właściwym stanie i porządku dba operator.

Operator zajmuje się także reklamą całego obiektu oraz pozyskiwaniem kolejnych klientów na rachunek osób posiadających w nim nieruchomości. Dzięki temu inwestor może czerpać maksimum zysków z udostępniania swojej własności turystom, przy minimalnym nakładzie sił i zaangażowania. Co więcej, sam może korzystać z nieruchomości, zatrzymując się we własnym apartamencie na wakacyjny pobyt. Wszystko to sprawia, że mieszkania inwestycyjne na wakacje są bardzo atrakcyjną lokatą kapitału, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych inwestowaniem w nieruchomości.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię