Moje ING Online | Logowanie biznes i konta osobiste

Postępująca informatyzacja wszystkich dziedzin życia społecznego doprowadziła do tego, że nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez bankowości internetowej. Polskie banki starają się więc zapewnić swoim użytkownikom intuicyjne i wydajne usługi online. ING Bank Śląski działa na terenie naszego kraju już od 1988 roku i posiada oddziały w setkach miast. Pomarańczowego lwa możemy także podziwiać na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Moje ING Online. Jak korzystać z wygodnej bankowości elektronicznej INGOnline?

Bankowość elektroniczna ING Bank Śląski – logowanie na stronie

Każdy właściciel komputera lub telefonu może skorzystać z internetowej bankowości ING. Jej zaletą jest przejrzystość i intuicyjność – po pierwszym logowaniu obsługa konta jest bardzo prosta. Czego potrzebujemy, aby realizować płatności i przeglądać historię swoich transakcji bez wychodzenia z domu? Oto instrukcja logowania do ING Online.

  1. Skąd wziąć dane ING bank online? Hasło i login są przypisywane do każdego klienta po założeniu konta – otrzymujemy je po zawarciu umowy. Identyfikator składa się z trzech pierwszych liter imienia i nazwiska oraz losowo wygenerowanego ciągu 4 cyfr. Jeśli nie znamy swojego loginu i nie możemy znaleźć odpowiednich dokumentów, należy udać się do oddziału banku lub zadzwonić do Obsługi Klienta i poprosić o jego sprawdzenie. Początkowe hasło do logowania także generuje bank – dopiero po pierwszym zalogowaniu ustawiamy własne hasło o długości 10-32 znaków.
  2. Otwieramy stronę internetową ing.pl i klikamy „Zaloguj” w prawym górnym rogu ekranu. Znajdują się tam dwie opcje – Moje ING oraz ING Business. Pierwsza dotyczy klientów indywidualnych, druga – samorządów, firm i korporacji. Niezależnie od tego, czy wybierzesz konto osobiste czy ING Biznes logowanie przebiega tak samo. Wprowadzamy login i klikamy „Dalej”, a następnie uzupełniamy puste pola hasła (brakujące znaki).

Do bankowości firmowej można też zalogować się w inny sposób. Potrzebny będzie eToken lub karta kryptograficzna, które wymagają specjalnego oprogramowania SmartCard Toolbox ING. W tym wypadku również będzie trzeba wprowadzić hasło dostępu. Po zalogowaniu możemy korzystać z INGBiznes Online.

Logowanie do konta osobistego INGOnline w aplikacji

moje ing na telefon

Zdaniem wielu klientów banków jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna. W przypadku ING Banku Śląskiego aplikacje są dwie – Moje ING oraz ING Business. Najpierw należy więc pobrać odpowiednią na swoje urządzenie, np. poprzez sklep Google Play. Po jej otwarciu wybieramy „Aktywuj aplikację” i logujemy się przy pomocy PESEL-u oraz tych samych danych, co do bankowości internetowej. Następnie zostaniemy poproszeni o nadanie 4-cyfrowego numeru PIN do logowania.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie swojego telefonu na liście urządzeń zaufanych. W zakładce „Dane i ustawienia” będzie można usunąć telefon z listy, jeśli zostanie skradziony. Na koniec potwierdzamy aktywację kodem autoryzacyjnym z SMS-a wysłanego przez bank. Jeśli telefon posiada czytnik linii papilarnych, można zaprogramować odcisk palca do logowania.

Dodatkowe informacje

Powyższa instrukcja dowodzi, że logowanie INGOnline jest bardzo łatwe i szybkie. Co jeszcze należy wiedzieć o internetowej bankowości? Ważne jest to, że przelewy dużych kwot (lub jeżeli autoryzacja jest wskazana z innego powodu) trzeba dodatkowo potwierdzić jednorazowym kodem z SMS-a lub PIN-em w aplikacji mobilnej. Warto więc mieć przy sobie telefon, nawet jeśli zlecamy przelew w komputerze.

ING Bank Śląski świadczy różnorodne usługi – udziela kredytów, pożyczek i ubezpieczeń oraz umożliwia inwestowanie. Wiele czynności, które kiedyś wymagały wizyty w oddziale banku, można dziś wykonać przez Internet. Warto zapoznać się z informacjami na stronie internetowej banku, aby dowiedzieć się, czy do skorzystania z danej usługi wystarczy logowanie do ING konta internetowego.

Ciągle rozwijająca się bankowość internetowa ING dowodzi, że zarządzanie pieniędzmi nie musi być trudne. Warto korzystać z elektronicznego panelu swojego rachunku bankowego, aby na bieżąco monitorować wydatki i szybko realizować płatności.

Ostatnie Wpisy

Jakie zegarki będą modne w tym roku

Zegarki już dawno przestały spełniać jedynie jedną funkcję którą było podawanie czasu. Należałoby pamiętać przy doborze pewnego typu, iż zegar realizuje teraz...

Zamawianie pieczątki bez wychodzenia z domu – kreator pieczątek online

Zmiana trybu pracy ze stacjonarnej na zdalną, a także promocja home office, rozwinęła szereg usług online, które przedstawiliśmy też w analizie rynku...

Jak całościowo zarzadzać obslugą klienta w swojej firmie?

Kompleksowa obsługa klientów to dziś ogromne wyzwanie zarówno dla dużych, jak i dla małych przedsiębiorstw. Rozwój technologii i social mediów z jednej...

Przygotowujemy pierwszy bullet journal. Jakich akcesoriów nie może zabraknąć?

Bullet journal – czy wiesz, czym jest i czemu służy? W skrócie mówiąc, jest to w pełni spersonalizowany planner, który ułatwia zarządzanie...

Najczęstsze awarie taśmy LED

Taśmy LED stały się częstym elementem nowoczesnych wystrojów wnętrz. Fantazyjnie oświetlone meble, chociaż wciąż zachwycają, to przestały być rzadkim widokiem. Na co...

Przeczytaj również

1 Komentarz

  1. Aplikacja mobilna ma genialną aplikację oszczędzania, która pozwala każdy wydatek na koncie zakwalifikować do danej kategorii! Dzięki temu możemy później zobaczyć ile na przykład kosztowały nas rachunki czy przyjemności w danym miesiącu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię