Moje ING Online | Logowanie biznes i konta osobiste

Postępująca informatyzacja wszystkich dziedzin życia społecznego doprowadziła do tego, że nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez bankowości internetowej. Polskie banki starają się więc zapewnić swoim użytkownikom intuicyjne i wydajne usługi online. Bank ING działa na terenie naszego kraju już od 1988 roku i oferuje swoim klientom usługi bankowości internetowej, takie jak logowanie do konta osobistego i biznesowego za pomocą aplikacji Moje ING lub przez stronę internetową ingonline.pl.

Bankowość elektroniczna ING Bank Śląski – jak korzystać z usług na stronie banku ING

Każdy właściciel komputera lub telefonu może skorzystać z wygodnej internetowej bankowości. Jej zaletą jest przejrzystość i intuicyjność – po pierwszym logowaniu obsługa jest bardzo prosta. Czego potrzebujemy, aby realizować płatności i przeglądać historię swoich transakcji bez konieczności wychodzenia z domu? Oto instrukcja logowania do ING Online.

 1. Skąd wziąć dane ING bank online? Hasło i login są przypisywane do każdego klienta po założeniu konta – otrzymujemy je po zawarciu umowy. Identyfikator składa się z trzech pierwszych liter imienia i nazwiska oraz losowo wygenerowanego ciągu 4 cyfr. Jeśli nie znamy swojego loginu i nie możemy znaleźć odpowiednich dokumentów, należy udać się do oddziału banku lub zadzwonić do Obsługi Klienta i poprosić o jego sprawdzenie. Początkowe hasło do logowania także generuje bank – dopiero po pierwszym zalogowaniu ustawiamy własne hasło o długości 10-32 znaków.
 2. Otwieramy stronę internetową ing.pl i klikamy „Zaloguj” w prawym górnym rogu ekranu. Znajdują się tam dwie opcje – Moje ING oraz ING Business. Pierwsza dotyczy klientów indywidualnych, druga – samorządów, firm i korporacji. Niezależnie od tego, czy wybierzesz osobiste czy biznesowe logowanie przebiega tak samo. Wprowadzamy login i klikamy „Dalej”, a następnie uzupełniamy puste pola hasła (brakujące znaki).

Do bankowości firmowej można też zalogować się w inny sposób. Potrzebny będzie eToken lub karta kryptograficzna, które wymagają specjalnego oprogramowania SmartCard Toolbox ING. W tym wypadku również będzie trzeba wprowadzić hasło dostępu.

Logowanie do konta osobistego ING online w aplikacji

moje ing na telefon

Zdaniem wielu klientów banków jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna. W przypadku ING Banku Śląskiego aplikacje są dwie – Moje ING oraz ING Business. Najpierw należy więc pobrać odpowiednią na swoje urządzenie, np. poprzez sklep Google Play. Po jej otwarciu wybieramy „Aktywuj aplikację” i logujemy się przy pomocy PESEL-u oraz tych samych danych, co do bankowości. Następnie zostaniemy poproszeni o nadanie 4-cyfrowego numeru PIN do logowania.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie swojego telefonu na liście urządzeń zaufanych. W zakładce „Dane i ustawienia” będzie można usunąć telefon z listy, jeśli zostanie skradziony. Na koniec potwierdzamy aktywację kodem autoryzacyjnym z SMS-a wysłanego przez bank. Jeśli telefon posiada czytnik linii papilarnych, można zaprogramować odcisk palca do logowania.

Co mogę zrobić po zalogowaniu się do Moje ING Online?

Po zalogowaniu się do Moje ING Online, możesz:

 • Sprawdzić saldo i historię twoich rachunku.
 • Dokonywać przelewów, płatności i zakupów za pomocą BLIK-a.
 • Zapoznać się z ofertą ING, w tym z indywidualnymi kredytami, lokatami i innymi produktami.
 • Zmienić dane osobowe, numer telefonu czy adres e-mail.
 • Skorzystać z bankowości mobilnej dostępnej w aplikacji Moje ING i dopasowywać ją do swoich potrzeb.
 • Porównać swój rachunek z ofertą innych banków i wybrać najlepszą opcję.
 • Obsługiwać swoje papiery wartościowe za pomocą skrótów
 • Zarządzać swoim kontem i podejmować decyzje dotyczące finansów bez potrzeby kontaktu z instytucją bankową.

ING gwarantuje bezpieczeństwo i prywatność danych swoich klientów, dlatego  warto skorzystać z usługi Moje ING Online i cieszyć się wygodą i komfortem bankowania bez wychodzenia z domu.

Dodatkowe informacje

Powyższa instrukcja dowodzi, że logowanie INGOnline jest bardzo łatwe i szybkie. Co jeszcze należy wiedzieć o internetowej bankowości? Ważne jest to, że przelewy dużych kwot (lub jeżeli autoryzacja jest wskazana z innego powodu) trzeba dodatkowo potwierdzić jednorazowym kodem z SMS-a lub PIN-em w aplikacji mobilnej. Warto więc mieć przy sobie telefon, nawet jeśli zlecamy przelew w komputerze.

ING Bank Śląski świadczy różnorodne usługi – udziela kredytów, pożyczek i ubezpieczeń oraz umożliwia inwestowanie. Wiele czynności, które kiedyś wymagały wizyty w oddziale banku, można dziś wykonać przez Internet. Warto zapoznać się z informacjami na stronie internetowej banku, aby dowiedzieć się, czy do skorzystania z danej usługi wystarczy logowanie do ING konta internetowego.Ciągle rozwijająca się bankowość internetowa ING dowodzi, że zarządzanie pieniędzmi nie musi być trudne. Warto korzystać z elektronicznego panelu swojego rachunku bankowego, aby na bieżąco monitorować wydatki i szybko realizować płatności.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

1 Komentarz

 1. Aplikacja mobilna ma genialną aplikację oszczędzania, która pozwala każdy wydatek na koncie zakwalifikować do danej kategorii! Dzięki temu możemy później zobaczyć ile na przykład kosztowały nas rachunki czy przyjemności w danym miesiącu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię