Moje ING Online | Logowanie biznes i konta osobiste

Postępująca informatyzacja wszystkich dziedzin życia społecznego doprowadziła do tego, że nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez bankowości internetowej. Polskie banki starają się więc zapewnić swoim użytkownikom intuicyjne i wydajne usługi online. ING Bank Śląski działa na terenie naszego kraju już od 1988 roku i posiada oddziały w setkach miast. Pomarańczowego lwa możemy także podziwiać na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Moje ING Online. Jak korzystać z wygodnej bankowości elektronicznej INGOnline?

Bankowość elektroniczna ING Bank Śląski – logowanie na stronie

Każdy właściciel komputera lub telefonu może skorzystać z internetowej bankowości ING. Jej zaletą jest przejrzystość i intuicyjność – po pierwszym logowaniu obsługa konta jest bardzo prosta. Czego potrzebujemy, aby realizować płatności i przeglądać historię swoich transakcji bez wychodzenia z domu? Oto instrukcja logowania do ING Online.

  1. Skąd wziąć dane ING bank online? Hasło i login są przypisywane do każdego klienta po założeniu konta – otrzymujemy je po zawarciu umowy. Identyfikator składa się z trzech pierwszych liter imienia i nazwiska oraz losowo wygenerowanego ciągu 4 cyfr. Jeśli nie znamy swojego loginu i nie możemy znaleźć odpowiednich dokumentów, należy udać się do oddziału banku lub zadzwonić do Obsługi Klienta i poprosić o jego sprawdzenie. Początkowe hasło do logowania także generuje bank – dopiero po pierwszym zalogowaniu ustawiamy własne hasło o długości 10-32 znaków.
  2. Otwieramy stronę internetową ing.pl i klikamy „Zaloguj” w prawym górnym rogu ekranu. Znajdują się tam dwie opcje – Moje ING oraz ING Business. Pierwsza dotyczy klientów indywidualnych, druga – samorządów, firm i korporacji. Niezależnie od tego, czy wybierzesz konto osobiste czy ING Biznes logowanie przebiega tak samo. Wprowadzamy login i klikamy „Dalej”, a następnie uzupełniamy puste pola hasła (brakujące znaki).

Do bankowości firmowej można też zalogować się w inny sposób. Potrzebny będzie eToken lub karta kryptograficzna, które wymagają specjalnego oprogramowania SmartCard Toolbox ING. W tym wypadku również będzie trzeba wprowadzić hasło dostępu. Po zalogowaniu możemy korzystać z INGBiznes Online.

Logowanie do konta osobistego INGOnline w aplikacji

moje ing na telefon

Zdaniem wielu klientów banków jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna. W przypadku ING Banku Śląskiego aplikacje są dwie – Moje ING oraz ING Business. Najpierw należy więc pobrać odpowiednią na swoje urządzenie, np. poprzez sklep Google Play. Po jej otwarciu wybieramy „Aktywuj aplikację” i logujemy się przy pomocy PESEL-u oraz tych samych danych, co do bankowości internetowej. Następnie zostaniemy poproszeni o nadanie 4-cyfrowego numeru PIN do logowania.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie swojego telefonu na liście urządzeń zaufanych. W zakładce „Dane i ustawienia” będzie można usunąć telefon z listy, jeśli zostanie skradziony. Na koniec potwierdzamy aktywację kodem autoryzacyjnym z SMS-a wysłanego przez bank. Jeśli telefon posiada czytnik linii papilarnych, można zaprogramować odcisk palca do logowania.

Dodatkowe informacje

Powyższa instrukcja dowodzi, że logowanie INGOnline jest bardzo łatwe i szybkie. Co jeszcze należy wiedzieć o internetowej bankowości? Ważne jest to, że przelewy dużych kwot (lub jeżeli autoryzacja jest wskazana z innego powodu) trzeba dodatkowo potwierdzić jednorazowym kodem z SMS-a lub PIN-em w aplikacji mobilnej. Warto więc mieć przy sobie telefon, nawet jeśli zlecamy przelew w komputerze.

ING Bank Śląski świadczy różnorodne usługi – udziela kredytów, pożyczek i ubezpieczeń oraz umożliwia inwestowanie. Wiele czynności, które kiedyś wymagały wizyty w oddziale banku, można dziś wykonać przez Internet. Warto zapoznać się z informacjami na stronie internetowej banku, aby dowiedzieć się, czy do skorzystania z danej usługi wystarczy logowanie do ING konta internetowego.

Ciągle rozwijająca się bankowość internetowa ING dowodzi, że zarządzanie pieniędzmi nie musi być trudne. Warto korzystać z elektronicznego panelu swojego rachunku bankowego, aby na bieżąco monitorować wydatki i szybko realizować płatności.

Ostatnie Wpisy

Jak wykryć keyloggera?

Cyberprzestępczość to jedna z najszybciej rozwijających się rodzajów przestępczości na świecie, a kradzież danych jest zdecydowanie jedną z bardziej niebezpiecznych jej gałęzi...

5 kroków, aby przyspieszyć ciężką witrynę

Niezależnie od tego, czy prowadzisz swój blog czy może opiekujesz się stroną firmową - troska o to, aby witryna ładowała się szybko to...

Czy warto w dzisiejszych czasach inwestować w surowce?

Tradycyjne sposoby inwestowania, a już tym bardziej oszczędzania nie sprawdzają się w dzisiejszych czasach. Niskie oprocentowanie lokat oraz wysokie ceny akcji sprawiają,...

Czy pandemia koronawirusa odbiła się także na rynku Forex?

Epidemia COVID-19 dotknęła praktycznie każdego aspektu naszego życia. Nawet w krajach, gdzie koronawirus nie rozprzestrzenił się w tak wysokim stopniu, jak w...

Zakłady bukmacherskie w Polsce. U których bukmacherów warto obstawiać?

Od kilku lat, internetowe zakłady sportowe w Polsce rozwijają się bardzo dynamicznie, sukcesywnie zwiększa się też rzesza aktywnych użytkowników serwisów bukmacherskich. Obecnie...

Przeczytaj również

1 Komentarz

  1. Aplikacja mobilna ma genialną aplikację oszczędzania, która pozwala każdy wydatek na koncie zakwalifikować do danej kategorii! Dzięki temu możemy później zobaczyć ile na przykład kosztowały nas rachunki czy przyjemności w danym miesiącu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię