Pożyczka na oświadczenie – czy to możliwe?

Popularne rozwiązania, jakimi zachęcają instytucje pozabankowe swoich klientów, przynoszą im ogromną rozpoznawalność. Pożyczki z uproszczonymi formalnościami, bez sprawdzania list dłużników, są atrakcyjne w szczególności dla osób młodych, starszych lub takich bez idealnej historii kredytowej. Dzięki takim firmom zastrzyk gotówki dostać może każdy przeznaczając ją na dowolny cel.

Co oznaczają pożyczki na oświadczenie i czy są możliwe do otrzymania?

Pożyczką nazywa się wsparcie jednej osoby poprzez inną (lub instytucję), w formie gotówki lub rzeczy. Usługa taka jest zamknięta w odpowiednich ramach czasowych i może mieć dodatkowe korzyści materialne dla dawcy. Finansowanie nie ma celu przeznaczenia i charakteryzuje się szybkością przyznawania (nawet do 15 minut). Dodatkowo jest to forma obciążona minimalnymi formalnościami i krótkimi okresami spłaty. Pożyczka na oświadczenie różni się od tradycyjnej tym, iż firma udzielająca wsparcia nie wymaga potwierdzenia dochodu, lecz przyjmuje jako dowód dokument poświadczający wypisany przez pożyczkobiorcę. Takie pismo jest równie ważne, jak to od pracodawcy, a nawet pozwala wpisać kilka źródeł wpływów na konto, sumując je, co dodatkowo uwiarygadnia stan przychodów. Dzięki temu zobowiązania te są możliwe do uzyskania.

Jakie warunki należy spełniać, by otrzymać pożyczkę?

Biorąc pod uwagę skorzystanie z pożyczki, należy spełniać wymagane warunki, które mogą się różnić w zależności od instytucji. Jednak standardowe wytyczne opiewają na posiadanie odpowiedniego wieku (powyżej 18 roku, często poniżej 80), pełnej zdolności do czynności prawnych, zdolności kredytowej, stałego źródła dochodu, konta bankowego, adresu e-mail, aktywnego numeru telefonu, obywatelstwa polskiego i miejsca zamieszkania w kraju. Dodatkowo przed podjęciem decyzji należy przeanalizować warunki umowy związane z dodatkowymi kosztami, okresem spłaty, prowizjami, całkowitą kwotą do oddania, ustaleniami dotyczącymi niewywiązania się z kontraktu, czy też możliwościami rozdzielenia pożyczki na raty. W celu przeanalizowania propozycji od konkretnych firm można odwiedzić stronę z rankingami, wspomagającymi wybieranie świadczenia, która znajduje się pod linkiem https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-na-oswiadczenie/. Warto zaznaczyć, iż firmy finansowe biorą pod indywidualną ocenę również osoby bez stałych wysokich dochodów, a także klientów z nieczystą historią zadłużeniową.

Jakie dane zawierane są we wniosku o pożyczkę i jak weryfikuje się klienta?

Wniosek, który składa się do instytucji pozabankowej, wymaga niewielu informacji i jest bardzo prosty do wypełnienia. Można go przesłać zarówno online, jak i oddać udając się fizycznie do placówki. Należy w nim zawrzeć m.in. imię i nazwisko, PESEL, potwierdzenie dochodu, miejsce zamieszkania, adres do korespondencji, numer telefonu, numer i serię dowodu osobistego, adres poczty elektronicznej, oraz numer rachunku bankowego. Po odesłaniu uzupełnionego dokumentu firma finansująca ma obowiązek zweryfikowania klienta poprzez przelew na małą kwotę, rozmowę telefoniczną, przesłanie skanu dowodu osobistego lub poprzez dedykowaną aplikację. Czasami również przy pożyczkach dla osób starszych praktykuje się odwiedziny przedstawiciela danej firmy w domu.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię