Pożyczki przez internet na konto – jak wygląda proces udzielenia pożyczki?

Przeniesienie pożyczek pozabankowych z oddziałów stacjonarnych do internetu zapewniło lepszy i wygodniejszy dostęp do oferty konsumentom. Dziś pieniądze są wypłacane na konto, dzięki czemu jest szansa na uzyskanie pożyczki w 15 minut. Jak w praktyce wygląda proces udzielania chwilówek?

Czym wyróżniają się pożyczki przez internet na konto?

Oprócz chwilówek dostępnych w oddziałach czy dostarczanych przez doradcę klienta do domu dużą popularnością cieszą się pożyczki przez internet na konto. Takie oferty to także alternatywa dla chwilówek na czek GIRO. Ich sporą zaletą jest możliwość uzyskania szybkiego dostępu do pożyczonych pieniędzy. Pożyczki przez internet na konto to zarówno krótkoterminowe chwilówki, jak i pożyczki długoterminowe online. Można więc otrzymać w ten sposób zarówno 100 zł, jak i 10 000 zł. Kwota przyznanej pożyczki zależy od oferty i zdolności kredytowej. To, co wyróżnia pożyczki przez internet na konto, to przede wszystkim:

  • ograniczone do niezbędnego minimum formalności,
  • szybkie otrzymanie potrzebnych środków,
  • możliwość dowolnego zarządzania pieniędzmi, np. przez przelew czy wypłatę gotówkową w oddziale banku,
  • wysoka przyznawalność — udzielanie pożyczki opiera się na elastycznych, mniej restrykcyjnych niż w banku zasadach.

Co jest niezbędne do ubiegania się i otrzymania pożyczki przez internet na konto?

Dostęp do internetu i posiadanie konta w banku to podstawowe warunki, by móc wnioskować o pożyczki przez internet na konto. Oferty dostępne są w przeglądarce komputera, smartfona czy tabletu. Żeby pieniądze mogły zostać wypłacone przelewem, potrzebne jest konto bankowe. Firmy pożyczkowe wymagają rachunku bankowego należącego do wnioskodawcy. Z tego powodu akceptowane jest jedynie konto osobiste. Rachunek współdzielony, np. z małżonkiem nie może posłużyć do wnioskowania o dodatkową gotówkę. Chodzi o to, by dane wnioskodawcy sprawdzane przy weryfikacji tożsamości były zgodne z danymi właściciela konta. To dlatego, że dziś proces udzielania pożyczki przez internet na konto opiera się na zautomatyzowanych systemach. Pozwalają one na skorzystanie z oferty nawet poza godzinami pracy konsultantów, zarówno w nocy, jak i w weekendy. Oprócz dostępu do internetu i konta osobistego do wnioskowania wymagane jest także posiadanie dowodu osobistego, spełnienie kryterium wiekowego. Otrzymanie pożyczki warunkuje pozytywne przejście przez proces sprawdzania danych oraz posiadanie możliwości na jej spłatę. 

Etapy udzielania pożyczki przez internet na konto

Żeby zgłosić się po pożyczkę, należy wypełnić wniosek. To pierwszy etap aplikowania o dodatkową gotówkę. Drugim jest potwierdzenie danych. Firmy pożyczkowe proponują jedną z dwóch metod weryfikacji:

  1. przelew opłaty weryfikacyjnej,
  2. logowanie na konto poprzez specjalne aplikacje. 

Szybsze przetwarzanie wniosku zapewnia wybór logowania na konto. Wystarczy podać dane dostępu do bankowości internetowej, by firmy pożyczkowa uzyskała chwilowy wgląd w dane posiadacza rachunku i historię przelewów. Na tej podstawie możliwe jest uzyskanie decyzji w sprawie pożyczki w zaledwie kilka chwil. Wykonanie przelewu z opłatą weryfikacyjną może być problemem, zwłaszcza gdy na koncie nie ma środków. Choć kwota jest symboliczna i wynosi najczęściej 0,01 zł, nie każdy w danej chwili posiada ją na rachunku. Minusem tej metody weryfikacji jest też ryzyko wydłużenia czasu przetwarzania wniosku ze względu na pracę banków i księgowanie przelewów.  Trzecim i ostatnim w zasadzie etapem procesu udzielania pożyczki jest przekazanie decyzji pożyczkobiorcy, a następnie zlecenie wypłaty środków. Pieniądze są przekazywane na rachunek, który posłużył do weryfikacji. Nie trzeba dodatkowo podawać go pożyczkodawcy. Dzięki temu nie ma ryzyka błędnie wklejonego czy przepisanego numeru.

W jakim czasie wypłata pożyczki na konto jest dokonywana przez firmy pożyczkowe?

Pieniądze z pożyczki przez internet na konto pożyczkobiorcy docierają nawet w ciągu 15 minut. Co więcej, można uzyskać je nawet w weekendy. Coraz więcej firm pożyczkowych korzysta z opcji szybkich przelewów. W przeciwnym razie trzeba poczekać na realizację przelewu przez banki. Najdłużej na pieniądze poczeka ten, kto posiada konto w innym banku niż firma pożyczkowa. Na jego niekorzyść może zadziałać także wnioskowanie o dodatkową gotówkę w dni świąteczne, gdy banki nie pracują. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię