Przemyślenia nad pieniądzem – jak Bitcoin może pomóc krajom rozwijającym się

Bitcoin zmienia sposób, w jaki postrzegamy i myślimy o pieniądzach. Kiedy COVID-19 zmusił wiele rządów do przyjęcia rygorystycznej polityki lockdownów, wiele firm zwróciło się w stronę waluty cyfrowej. Więcej osób zaczęło używać Bitcoina do płacenia za towary i usługi. Z drugiej strony, wiele firm zaczęło akceptować płatności Bitcoin. Nawet jeśli zaczynasz, możesz znaleźć wielką pomoc poprzez platformy handlowe, takie jak https://www.crypto-engine.live/

Zrozumienie Bitcoina

Bitcoin jest pieniądzem cyfrowym. Jest to pieniądz, który istnieje tylko wirtualnie. Nie można trzymać Bitcoina w rękach ani zdeponować go w banku. To jest podstawowa różnica z konwencjonalnym pieniądzem fiat. Podczas gdy możesz trzymać i deponować tradycyjną walutę fiat w banku, Bitcoin możesz mieć i używać tylko wirtualnie.

Bitcoin jest również zdecentralizowaną walutą. Rząd działa jako pośrednik poprzez bank centralny i inne banki komercyjne obsługujące tradycyjne pieniądze fiat. Rząd może zdecydować o zwiększeniu liczby dolarów w obiegu poprzez drukowanie kolejnych. Bitcoin nie ma takich centralnych władz ani kontroli. Żaden rząd ani bank nie kontroluje Bitcoina, ponieważ wykorzystuje on technologię blockchain.

Bitcoin jest również cyfrowym aktywem do handlu. Podobnie jak ludzie handlują akcjami, obligacjami i złotem, Bitcoin zapewnia inwestorom nowy sposób inwestowania. Handel Bitcoin nie jest nauką o rakietach. 

Korzyści z Bitcoina dla krajów rozwijających się

Jednym z powodów, dla których kraje rozwijające się coraz częściej przyjmują Bitcoin, są potencjalne korzyści, jakie oferuje. Potencjalne korzyści z Bitcoin wahają się od zapewnienia alternatywy płatności do umożliwienia szybszych, bezpieczniejszych i tańszych transakcji.

Radzenie sobie z inflacją 

Bitcoin może pomóc krajom rozwijającym się w radzeniu sobie z problemem inflacji. Inflacja jest powszechnym problemem dotykającym te kraje. Inflacja oznacza ogólny wzrost cen. Przy wysokich stopach inflacji wielu ludzi w krajach rozwijających się nie jest w stanie kupić nawet najbardziej podstawowych rzeczy, takich jak żywność i zapłacić za opiekę zdrowotną.

Kraje rozwijające się mogą skutecznie wykorzystać Bitcoin do powstrzymania gwałtownie rosnącej inflacji. Ponieważ lokalna dynamika gospodarcza lub polityczna nie wpływa na cenę Bitcoina w takim stopniu, jak na lokalne waluty, oznacza to, że Bitcoin może być doskonałą alternatywą dla lokalnej waluty. I tak się stało w Wenezueli i innych krajach rozwijających się cierpiących na inflację.

Zwiększanie włączenia finansowego

Wiele osób i firm w krajach rozwijających się nie posiada kont bankowych. A to sprawia, że dostęp do usług finansowych i korzyści, takich jak kapitał i pożyczki, jest prawie niemożliwy. Bitcoin zapewnia świetne rozwiązanie tego problemu ze względu na swoją naturę i strukturę.

Bitcoin jest łatwy w użyciu. Każdy, kto ma telefon komórkowy lub dostęp do Internetu, może korzystać z Bitcoin. Nie ma szeregu wymagań, takich jak posiadanie określonych dokumentów, aby korzystać z Bitcoin. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tradycyjnych banków, gdzie do otwarcia konta bankowego potrzebna jest odpowiednia dokumentacja i inne konieczności. I to sprawia, że Bitcoin jest idealnym rozwiązaniem dla niskiej inkluzywności finansowej.

Postępowanie w przypadku korupcji

Wiele krajów rozwijających się cierpi z powodu korupcji, która wysysa z kasy publicznej wiele pieniędzy i zasobów. Jednym z powodów, dla których korupcja kwitnie, jest brak przejrzystości. Na przykład, wielu ludzi nie wie o kontraktach rządowych i nie może ich śledzić. Dzięki Bitcoinowi istnieje większa przejrzystość transakcji.

Technologia Blockchain sprawia, że każdy, w tym agencje antykorupcyjne, mogą łatwo śledzić wszystkie transakcje. Jeśli rząd przeznacza pewne pieniądze na drogi, odpowiednie organy mogą je śledzić, aby wykryć wszelkie sprzeniewierzenia lub działania korupcyjne.

Konkluzja

Bitcoin mógłby pomóc krajom rozwijającym się na wiele sposobów. Mógłby rozwiązać problemy inflacji i niskiej inkluzywności finansowej. Ponadto, Bitcoin mógłby zwiększyć przejrzystość w krajach o absurdalnym poziomie korupcji. Tak więc, ta kryptowaluta ma wielki potencjał w tych gospodarkach.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię