Rachunek osobisty, konto osobiste

Konto osobiste dla sporej części osób wydaje się czymś, bez czego niemal nie da się funkcjonować. Trudno się dziwić takiej postawie, biorąc pod uwagę fakt, że rachunek osobisty pozwala na korzystanie z licznych udogodnień i rozwiązań świata finansów. Zobaczmy, jakie możliwości czekają na zainteresowanych, którzy zamierzają założyć swoje konto osobiste.

Czym jest rachunek osobisty?

Konto osobiste to produkt finansowy, który pozwala na zarządzanie swoimi pieniędzmi. Klient może z pomocą swojego rachunku wpłacać, wypłacać, przelewać i oszczędzać środki. Standardem wśród kont osobistych są także płatności internetowe i tzw. szybkie przelewy. W sporej części przypadków konto osobiste jest wręcz wymogiem, i uzyskanie kredytu bankowego a nawet chwilówki jest niemożliwe bez takiego rachunku.

Rachunek osobisty to produkt dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy i klienci firmowi mają do wyboru osobny rodzaj kont. Jest tak, ponieważ wymagania i potrzeby obu grup różnią się od siebie, a instytucje bankowe chcą zagwarantować jak najlepsze doświadczenie, oferując konto osobiste. Co więcej, poszczególne konta dla pojedynczych klientów różnią się od siebie przeznaczeniem i właściwościami.

Jak znaleźć dobre konto osobiste?

Wybór konta osobistego nie jest prosty, ponieważ wiele czynników wpływa na to, czy dane konto będzie atrakcyjne i wygodne w użyciu. Biorąc pod uwagę to, jak szeroka jest oferta kont, wybór rachunku może być także czasochłonny. Warto sprawdzić, na co zwracać uwagę, aby znaleźć dobry rachunek osobisty.

Koszty prowadzenia konta

Spora część instytucji bankowych nie tylko pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, lecz także za korzystanie z poszczególnych jego funkcji. Wypłata z obcych bankomatów, przelewy zagraniczne lub ekspresowe a także płatności internetowe mogą być objęte prowizją. Aby nie uszczuplać swojego budżetu, warto wybrać konto osobiste bez dodatkowych opłat.

Wygoda i dostępność

Poza kosztami, równie istotna jest dostępność i komfort użytkowania konta osobistego. Warto sprawdzić, czy dany rachunek osobisty dostępny jest przez aplikację mobilną, i czy nie odstaje ona funkcjonalnością od przeglądarkowej wersji serwisu. Ponadto, dodatkowe rozwiązania takie jak płatności BLIK mogą znacznie ułatwić życie użytkownikowi, więc należy mieć je na uwadze.

Przeznaczenie konta

Jako iż dana osoba wybiera konto osobiste dla siebie, warto kierować się swoimi własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Przykładem wyspecjalizowanego rachunku jest konto oszczędnościowe, które pozwala na dostęp do korzystnego oprocentowania, a często także atrakcyjnych lokat.

Konto osobiste, a płatności zagraniczne

Wykonywanie przelewów zagranicznych może wiązać się z naliczeniem dodatkowej prowizji. Mimo iż jednorazowo taka opłata to jedynie ułamek całkowitej kwoty, to jednak jest to sytuacja uciążliwa z perspektywy osoby wykonującej takie przelewy często. Jak uniknąć opłat za transakcje w innych walutach?

Najlepszym wyjściem będzie konto walutowe, czyli rachunek osobisty przeznaczony specjalnie dla użytkowników, którzy często korzystają z międzynarodowych metod płatności. Taki rodzaj konta osobistego wyróżnia się korzystnym przewalutowaniem, niskim spreadem walutowym a także niską, a nawet zerową prowizją za poszczególne czynności związane z transakcjami zagranicznymi.

Porównywarki i zestawienia kont osobistych

Przeglądając internet można natrafić na ranking kont osobistych, czyli zestawienie najlepszych tego typu produktów. Czy warto sugerować się takim rankingiem? Okazuje się że tak, a wymarzony rachunek osobisty o wiele łatwiej znaleźć w ten sposób, niż poprzez samodzielne poszukiwania. Szukanie konta osobistego na własną rękę jest czasochłonne, i nie gwarantuje znalezienie korzystnej oferty.

Konto osobiste z rankingu pożyczek – zalety:

  • rozwiązanie polecane przez użytkowników i specjalistów
  • korzystne warunki i brak wysokich kosztów
  • gwarancja bezpiecznej i sprawdzonej usługi
  • oszczędność cennego czasu
  • łatwe zestawienie i porównanie wielu ofert

Czy mogę założyć kolejne konto osobiste?

Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest prowadzenie wielu rachunków bankowych jednocześnie. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, a użytkownicy nie muszą ograniczać się do usług jednej instytucji bankowej. Klienci zakładają kolejne konto osobiste z różnych powodów, ponieważ istnieje wiele zalet takiego postępowania.

Nie przywiązując się do jednego konta, klient może śledzić aktualny rynek i korzystać z tych usług, które są na daną chwilę najbardziej opłacalne. Co więcej, często zdarza się, że klient otwiera drugie konto osobiste, które służy do oszczędzania swoich pieniędzy. W ten sposób klient jednocześnie korzysta z jednego konta, a na drugim pomnaża kapitał dzięki korzystnemu oprocentowaniu bądź lokacie.

Konto osobiste przez internet

Obecnie założenie konta osobistego nie wiąże się z koniecznością odwiedzania stacjonarnej placówki banku. Swój własny rachunek osobisty można otworzyć przez internet, co jest znacznie szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Jak otworzyć konto osobiste przez internet?

  1. Znajdź rachunek osobisty dopasowany do twoich potrzeb i przejdź na stronę internetową banku.
  2. Wypełnij formularz z wnioskiem odpowiednimi danymi. Informacje muszą być zgodne ze stanem faktycznym.
  3. Potwierdź swoją tożsamość. Zazwyczaj weryfikacja odbywa się poprzez rozmowę telefoniczną bądź przepisanie informacji z dowodu.
  4. Podpisz umowę w placówce banku lub we własnym domu, jeżeli doręczy ją kurier.
  5. Aktywuj konto osobiste i powiązaną z nim kartę płatniczą na stronie internetowej banku.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię