Ranking kredytów gotówkowych – luty 2021

Kredyt gotówkowy to często jedyne rozwiązanie w kryzysowej sytuacji. Zepsuta pralka, samochód czy pilne koszty na początku roku szkolnego często są bardzo dużym wyzwaniem finansowym, którego może nie być w stanie pokryć z oszczędności.

Lepiej jednak dobrze przemyśleć wybór kredytu gotówkowego, gdyż nie każda oferta jest tak samo atrakcyjna dlatego warto je porównać na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe . O czym należy pamiętać, starając się o kredyt gotówkowy? Odpowiadamy!

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Kredyt gotówkowy to jeden z najczęściej zaciąganych kredytów bankowych. Skierowany jest do osób, które potrzebują dość szybko uzyskać większą kwotę, którą będą mogli przeznaczyć na dowolny cel. Banku nie trzeba informować, na co zostaną wydane pożyczone środki. Za udzielenie kredytu bank pobiera dla siebie prowizję, a klient musi płacić również odsetki od kredytu.

Zaciągniecie kredytu gotówkowego to zobowiązanie na kilka lat. Poszukując najlepszej oferty kredytowej, warto bardzo dokładnie przyjrzeć się wszystkim parametrom kredytu, by zobowiązanie nie okazało się zbyt dużym obciążeniem, które będzie prowadziło do przeterminowanych płatności.

Wspomnianą już największą zaletą kredytu gotówkowego jest braku konkretnego celu, który narzuca bank. Kredyt gotówkowy można wykorzystać, gdy mamy awaryjną sytuację finansową, jak i na spełnienie swoich marzeń, takich jak wyjazd na wakacje, kupno nowego samochodu czy mebli do mieszkania.

Zdolność kredytowa – kto dostanie kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy zostaje przyznany wyłącznie klientom, którzy mają zdolność kredytową. Jak badana jest zdolność kredytowa klienta?

Zdolność kredytowa klienta to możliwość spłacenia zaciągniętego zobowiązania. Znaczy to, że bank, przed przyznaniem kredytu dokładnie analizuje zarobki oraz wydatki kredytobiorcy.

Z punktu widzenia zdolności kredytowej bardzo ważny jest regularny dochód, który klient może udokumentować. Umowa o pracę jest mile widziana przez kredytodawcę. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej czy praca w oparciu o umowy o dzieło lub zlecenie jest oceniana gorzej niż umowa o pracę. Nie znaczy to jednak, że w takim przypadku otrzymanie kredytu gotówkowego jest niemożliwe.

Historia kredytowa – dlaczego jest tak istota?

Kolejnym elementem przy ocenie zdolności kredytowych jest historia kredytowa. Bank sprawdza klienta w BIK- u. Osoba o złej historii kredytowej ma małe szanse na otrzymanie kredytu. Warto również wiedzieć, że osoby, które miały problemy ze spłatą zobowiązań, ale już uregulowały swoje zaległości nadal mogą znajdować się w BIK-u. Nie każdy bank automatycznie wysyła jednak informacje o spłacie zadłużenia.

Przystępując do starania o kredyt gotówkowy, koniecznie należy sprawdzić, czy nasze dane nie znajdują się w rejestrach nierzetelnych kredytobiorców.

Warto pamiętać, że osoby, które mają już zaciągnięte kredyty, chcąc zwiększyć swoją zdolność kredytową powinny spłacić zaciągnięte zobowiązania. Bardzo często zapominamy o nieużywanych kartach kredytowych. Trzeba wiedzieć, że bank każdą taką kartę uważa za obciążenie klienta. Rezygnacja z karty wpłynie na zdolność kredytową kredytobiorcy.

Ranking kredytów gotówkowych – co to jest?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego powinno być poprzedzone dokładną analizą ofert. Nie jest to trudne. Ranking kredytów gotówkowych pozwala na porównanie kilku, a nawet kilkunastu oferty bez ruszania się z domu.

Ranking kredytów gotówkowych pozwala bez wychodzenia z domu przeanalizować wszystkie parametry kredytu. Należy pamiętać, że chcąc ocenić atrakcyjność kredytu trzeba dokładnie i spokojnie przeanalizować oprocentowanie, prowizje banku, RRSO kredytu.

Wybierając najlepsze oferty kredytów gotówkowych trzeba również sprawdzić, czy kredyt zawiera dodatkowe ubezpieczenie. Jest to dodatkowe zabezpieczenie spłaty zadłużenia. Może być to niezbędne rozwiązanie, gdy przydarzy się w naszym życiu coś nieprzewidywalnego. Choroba bądź utrata pracy to sytuacje, które mogą uniemożliwić spłatę kredytu. Ubezpieczenie kredytu jest właśnie zabezpieczeniem takich sytuacji.

Ranking kredytów gotówkowych pokazuje również miesięczną ratę oraz całkowity koszt kredytu. Dzięki temu kredytobiorca zna wszystkie dane dotyczące kredytu.

Ranking kredytów gotówkowych – dlaczego warto z niego skorzystać?

Ranking kredytów gotówkowych to bardzo wygodne narzędzie. Jego największą zaletą jest możliwość wykorzystania w domu, bez konieczności odwiedzania placówek banku. Takie rozwiązanie pozwala, w krótkim czasie poznać ofertę wielu banków. Osobiste odwiedzenie tak wielu instytucji bankowych zajęłoby bardzo dużo czasu.

Kredyt gotówkowy to dobry sposób na realizacje swoich celów. Koniecznie trzeba jednak z dużą rzetelnością przeanalizować swoje możliwości finansowe, by nie zabrnąć w zobowiązania, których spłata będzie ogromnym wyzwaniem. Ranking pomoże szybciej znaleźć najbardziej atrakcyjne opcje po to, abyś nie musiał ponosić niepotrzebnych dodatkowych kosztów kredytu. Z pomocą gotowych narzędzi szybciej znajdziesz najlepszy kredyt gotówkowy.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię