Sankcja kredytu darmowego – Twoje pieniądze w Twojej kieszeni

Nie od dziś wiadomo, że do sfinansowania niektórych większych zakupów, może nam być potrzebna pożyczka z banku albo instytucji finansowej. Niektórzy z nas mogą pożyczyć potrzebną gotówkę od znajomych albo rodziny, ale przeważnie musimy tutaj sięgać po kredytu. Warto tutaj wiedzieć, że w ustawie o kredycie konsumenckim znajduje się tzw. sankcja kredytu darmowego, która może pozytywnie wpłynąć na obniżenie kosztów kredytu. By skorzystać z sankcji kredytu darmowego, trzeba znaleźć błędy w umowie kredytowej, które zadziałały na naszą niekorzyść. Najłatwiej będzie nam skorzystać z sankcji darmowego kredytu, gdy naszą umowę kredytową sprawdzą fachowcy, którzy wiedzą wszystko o kredycie konsumenckim. Ich znalezienie nie powinno być trudne – wystarczy tylko nieco się rozejrzeć. 

Sankcja kredytu darmowego – warto wiedzieć więcej

Jeśli więc mamy wrażenie czy też wręcz pewność, że nasz kredyt konsumencki ma jakieś ukryte wady, to warto dokładnie przeanalizować naszą umowę pożyczkową, bo to może nam przynieść sporo korzyści. Sankcja kredytu darmowego oznacza, że nasz kredyt będziemy musieli spłacić tylko i wyłącznie w takiej wysokości, jaką kwotę pożyczyliśmy. Bank będzie nam wówczas musiał zwrócić np. odsetki czy też inne kwoty powiększające kredyt. Po złożeniu kredytodawcy pisemnego oświadczenia o błędach w umowie kredytowej, sankcja darmowego kredytu może stać się faktem. Na mocy ustawy o kredycie konsumenckim możemy przystąpić do tego typu działań. Aby takie błędy w umowie jednak znaleźć, potrzebna nam będzie odpowiednia wiedza, której zdecydowana większość z nas jednak nie posiada. W tym celu warto poszukać w Internecie profesjonalnych stron, dzięki którym nawet jeśli minął pewien czas od spłaty kredytu, możliwe będzie skorzystanie z wyżej wymienionego prawa. Kompleksową pomoc pod tym względem uzyskamy za pośrednictwem witryny: www.helpfind.pl. Osoby, które tam pracują, doskonale wiedzą, czego szukać w różnych umowach kredytowych, by w niedalekiej przyszłości sankcja kredytu darmowego stała się faktem. Jeśli więc dotrzymywaliśmy terminów spłaty kredytu, ale po spłacie kredytu znaleźliśmy w umowie pewne nieścisłości, to warto przyjrzeć się dokładnie tej sprawie już dziś.

Odzyskanie niektórych kosztów kredytu należnych kredytodawcy – czasami jest to możliwe

Kluczową sprawą, która będzie miała podstawowe znaczenie, by sankcja kredytu darmowego mogła wejść w życie, będą terminy. Od dnia wykonania umowy kredytowej, czyli spłaty zobowiązania nie może upłynąć więcej niż rok. Jeśli więc chcemy walczyć o zwrot różnych kosztów np. ubezpieczenia spłaty kredytu i in., musimy to zrobić jak najszybciej od terminu spłaty kredytu. Umowa kredytowa udzielona nam np. przez pośrednika kredytowego nie może mieć zabezpieczenia w postaci hipoteki. W przypadku naruszenia zapisów w umowie pożyczkowej, specjaliści oraz specjalistki z wyżej wymienionej firmy pomogą nam odzyskać nadpłacone kwoty od dnia zawarcia umowy pożyczkowej. W przypadku kredytu konsumenckiego dużej wartości mogą to być naprawdę spore pieniądze. O zaistniałej sytuacji należy oczywiście poinformować w odpowiedni sposób kredytodawcę. Kredytu takiego jak kredyt hipoteczny nie można w ten sposób „zaskarżyć”. W prawidłowo wypełnionym wniosku o sankcję kredytu darmowego należy zawrzeć: uchybienia w zapisach wraz z podstawą prawną, dane osoby pożyczającej pieniądze, numer umowy kredytowej, numer konta bankowego a także oficjalne zaświadczenie o zamknięciu kredytu. Podstawą do tego typu działań może być np.: źle wyliczona stopa oprocentowania kredytu, błędnie podane informacje o kredycie albo ich brak, różnica pomiędzy pożyczką na papierze, a wypłaconymi kwotami, a także błędne obliczenie lub przekroczenie pozaodsetkowych kosztów pożyczki. Jak więc widzimy, mamy tutaj pewne pole do manewru, które z pewnością wykorzystają specjaliści z Helpfinder.pl.

Skorzystaj z sankcji kredytu darmowego, o ile masz do tego prawo – współpracuj z najlepszymi

Po złożeniu wniosków musimy uzyskać wiadomość zwrotną, co w tej sprawie zamierza zrobić bank. Nie mając problemów z kredytem np. z tytułu zaległości itp., otrzymamy pisemne oświadczenie kredytodawcy, które pomoże nam pomyślnie zamknąć całą sprawę. Sankcja kredytu darmowego przysługuje obecnie do kwoty dwustu pięćdziesięciu pięciu tysięcy pięciuset pięćdziesięciu złotych i dotyczy tylko i wyłącznie osób prywatnych. Feralna umowa kredytowa musi być podpisana po siedemnastym grudnia 2011 roku. Do wcześniejszych umów kredytowych darmowej sankcji kredytowej nie można zastosować. Całość reguluje artykuł czterdziesty piąty ustawy o kredycie konsumenckim, który daje przyrzeczenie udzielenia konsumentowi w/w sankcji, w przypadku kredytów konsumenckich, w których doszło do różnych naruszeń w zapisach, uderzających w osoby zaciągające kredyt. Po przyjęciu do wniosku oraz ustosunkowaniu się do niego, kredytodawca zwraca pobrane bezprawnie pieniądze na konto kredytobiorcy. Z pewnością więc warto zlecić sprawdzenie swojej umowy Helpfinder.pl, bo może nam to przynieść sporo oszczędności.

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię