Sposoby na obniżenie podatków od Bitcoinów

Satoshi Nakamoto uruchomił Bitcoin w 2009 roku, a w ciągu trzynastu lat jego istnienia funkcjonował jako lepsza alternatywa dla pieniędzy fiat. Obserwuje się również wzrost wskaźnika akceptacji tej wirtualnej waluty. Coraz więcej systemów włącza system płatności Bitcoin, dając użytkownikom Bitcoin miejsce do wydawania swoich wirtualnych pieniędzy. Również to, jak ludzie inwestują i dokonują płatności zmienia się, a tradycyjna bankowa waluta fiat może nie nadążyć. Jeśli chcesz zarobić na tym trochę pieniędzy, możesz również kupić bitcoiny za pośrednictwem prawdziwych platform. rejestracja jest nadal otwarta.

W rezultacie, kraje takie jak USA traktują te wirtualne pieniądze jak własność, która powinna zostać opodatkowana. Nikt nie kocha płacenia podatków. Możesz jednak użyć pewnych technik, aby obniżyć swoje podatki Bitcoin. Oto popularne sposoby, których możesz użyć, aby zminimalizować swoje potrącenie podatku od Bitcoinów.

Inwestuj długoterminowo

Do najskuteczniejszych sposobów na zminimalizowanie obciążeń podatkowych należy inwestowanie z wykorzystaniem strategii długoterminowej. W związku z tym, zapłacisz mniejszy podatek od zysków kapitałowych, jeśli posiadasz te wirtualne pieniądze przez okres dłuższy niż jeden rok. 

Należy jednak pamiętać, że ta elektroniczna waluta jest notorycznie zmienna. Jeśli więc spekulujesz, że w ciągu najbliższych kilku lat nastąpi spadek cen, możesz sprzedać te wirtualne pieniądze już teraz, zamiast czekać. Ponadto, należy pamiętać o długoterminowej stopie zysku kapitałowego podczas podejmowania decyzji handlowych.

Przekaż te wirtualne pieniądze na cele charytatywne

Te cyfrowe darowizny pieniężne są doskonałym sposobem na udział w wartościowych programach. Również przekazywanie tych cyfrowych pieniędzy nie jest typowym przypadkiem lub czymś, co się dzieje. Tak więc, oddawanie tych cyfrowych pieniędzy należy do rzadkich przypadków, kiedy są one zwolnione z opodatkowania.

Podaruj prezenty Bitcoin

Podczas wręczania tych elektronicznych prezentów pieniężnych, rzadko kiedy zostaniesz opodatkowany. Jeśli jednak w skład prezentu wchodziła duża kwota pieniędzy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz opodatkowany. Tak więc, jeśli chciałbyś docenić swoich przyjaciół i krewnych bez konieczności płacenia podatku, możesz dać im te wirtualne pieniądze i osiągnąć swój cel obdarowywania ich. 

Co więcej, ci, którzy otrzymują to cyfrowe aktywo jako prezent, czerpią korzyści podatkowe, ponieważ nie są opodatkowani. Z drugiej strony, odbiorcy tych cyfrowych pieniędzy muszą zachować paragony z aktualną ceną w momencie otrzymania tych wirtualnych pieniędzy. Kwoty te pomagają w obliczaniu zysków lub strat kapitałowych w czasie, gdy zdecydują się sprzedać tę wirtualną walutę.

Wykorzystaj straty podatkowe

Te cyfrowe pieniądze pozwalają na agresywne zbieranie strat podatkowych, co przekłada się na wyższe straty, które możesz reinwestować w swoim portfelu. Podatnik postrzega te cyfrowe pieniądze jako własność. Dlatego też podlegają one zasadom wash sales (transkacje przepuszczane przez rynek). W rezultacie możesz sprzedać swoje pozycje sprzedaży strat, aby zebrać straty dla celów podatkowych. Po tym, możesz szybko wrócić do tego samego miejsca. W końcu nie będziesz czekać przez trzydzieści kolejnych dni, aby wrócić do tej samej pozycji. Dlatego twoje zebrane straty mogą pomóc zneutralizować twoje Bitcoiny i inne zyski kapitałowe.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy kupujesz i trzymasz Bitcoin, czy też aktywnie handlujesz nim na giełdach kryptowalut, możesz wykorzystać wiele skutecznych sposobów na zminimalizowanie podatków od Bitcoin, które zilustrowaliśmy powyżej. Dodatkowo, możesz prowadzić dokładne zapisy i zmaksymalizować swoje odliczenia z wydobycia, minimalizując straty z działalności związanej ze stratami tej wirtualnej waluty. Badaj też regularnie rynek kryptowalut, aby być na bieżąco ze zmianami regulacji. 

Ostatnie Wpisy

Przeczytaj również

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię